M Maarssen won het Vers Vlees Groep-voetbaltoernooi Zestig finalisten bij AC Schaaktoernooi ■w Catering Overseas Supply rekent op hogere omzetten Flitsen pagina 11 Blokker en La Boca huren ruimte bij Miro Op 11 mei jl. werd voor het derde achtereenvolgende jaar de finale van het AC- schaaktoemooi verspeeld, wederom in AC Restaurant Stroe. Er waren 60 finalisten, verdeeld over 12 teams. Zij waren overgebleven van de ruim 1.000 jeugdige scha kers die eind vorig jaar aan de voorrondes begonnen. De deelnemers aan het toer nooi, dat ook nu werd geor ganiseerd in samenwerking met de Koninklijke Neder landse Schaak Bond, speel den in twee categorieën, te weten tot en met 13 jaar en tot en met 16 jaar. In de eer ste categorie werd het team van de schaakvereniging DD uit Den Haag winnaar, in de tweede categorie het team van de schaakvereniging SV Apeldoorn. De winnaars ont vingen uit handen van de voorzitter van de KNSB een luxe schaakbord met inscrip tie. De overige finalisten gin gen echter ook niet met lege handen naar huis: zij kregen allen een schaakklok. En ge wonnen of niet, samen op de foto wilde iedereen. De organisatie van het Vers Vlees Groep-voetbal toer nooi, dat op zaterdag 25 mei jl. op de velden van de Utrechtse sportvereniging „Holland" werd gehouden, was dit jaar in handen van CS Maarssen, de winnaar van vorig jaar. Onder een stra lende zon werd er sportief gestreden om de ereplaat sen. En weer was het CS Maarssen die de eerste plaats voor zich opeiste. Uitslagen heren: 1. Maarssen 2. Groenlo 3. Zaandam 4. Eindhoven 5. Overhead 6. Rijswijk Uitslagen dames: 1. CS Zaandam 2. CS Eindhoven Gerard Michies, Hans Gijs- bregts, Evert Koster, Leo Smolders en Dinant van Hooff, allen van CS Maarssen, tekenden voor de organisa tie. Zondag 19 mei jl. verrichtte sitemanager W. Scholtes van DC Tilburg de aftrap voor het jaarlijkse voetbaltoernooi. Onder ideale weersomstan digheden werd er door de deelnemetide elftallen fair gestreden om de ereplaatsen. Als eerste eindigde DC Til burg 2 (foto) terwijl filiaal 1045 als tiveede eindigde. De overige deebiemers eindig den als volgt: 3 Miro DC Veg- hel; 4. Filiaal 1095 Tilburg. 5. DC Tilburg 1; 6. Groente- centrale Tilburg: 7 filiaal 1049 Tilburg; 8. filiaal 1004 Tilburg: 9. filiaal 1007 Bre da10. filiaal 1090 Waal wijk; 11 Care Is Bakkerijen (onze oude collega's van Al- bro); 12. Centrale Slagerij Eindhoven. DC Tilburg veroverde de Fair Play-prijs. Areamanager Tl. Castelijns va n Area Tilb urg reikte de prijzen uit, waarna men nog geruime tijd gezel lig bijeen bleef Vervolg van pagina 5 buiten Europa. Catering Overseas Supply is een voortzetting van Catering Overseas Services. De Ser vices leverden ook nog dien sten. Wanneer een interna tionaal werkende onderne ming het geleverde voedsel ook nog klaargemaakt en op gediend wilde hebben, re gelde de „oude" COS dat ook. Die extra dienstverle ning verdween echter; het cateringbedrijf Van Hecke nam cateringorganisatie AP- CO van Ahold over. COS ging daarop over naar Albert Heijn Grootverbruik en ver anderde de S van Services in de S van Supply. December 1983 begon COS in zijn hui dige vorm. Er werd contact gezocht met grote Neder landse aannemers die veel projecten in het buitenland hebben. Klanten als Interbe- ton en het Ingenieursbureau Na het afsluiten van een studie Rechten in Am sterdam (1974) werkte Peter van der Vliet drie jaar lang bij Intradal, voordat hij in mei 1977 op de afdeling Juridische Zaken van Ahold kwam. In 1980 begon hij aan de opleiding voor Super- mart Bedrijfsleider. Tus sendoor werd hij echter als begeleidingscoördina tor aan een reorganisatie bij Miro ingezet. Gedu rende deze periode maakte hij ook zijn oplei ding tot bedrijfsleider af. In april 1981 werd hij be- i drijfsleider van het Albert Heijn-filiaal 1056 te Huizen. Dat duurde tot eind 1982. Vervolgens werd, gedurende één jaar, Saoe- di-Arabië zijn werkter rein. Onder regie van Albert Heijn Grootver bruik zette hij daar een organisatie op. In decem ber 1983 kreeg hij de lei ding over Catering Over seas Supply. „Tijdens dat jaar in Saoedi-Arabië maakte ik kennis met an dere gewoontes en een heel andere mentaliteit. Je was voortdurend ge dwongen vreemde talen te spreken. Dat zijn erva ringen die ik voor het werk bij COS niet had willen en kunnen mis sen", zegt hij daarover. „Bij COS ben je interna tionaal bezig. Je reist, je hebt te maken met aller lei nationaliteiten. Je bent voortdurend aan het pionieren en improvise ren. Van 9 tot 5 werken is er niet bij. Maar dat is juist het leuke. In Neder- land ligt alles al vast." DHV maken nog steeds dankbaar gebruik van de COS-activiteiten. „Wij zijn zo interessant voor deze be drijven". legt Peter van der Vliet uit, „omdat wij in staat zijn tegen een scherpe prijs een compleet pakket food en non-food te leveren, zonder dat er direct een complete container met slechts één soort artikel moet worden afgenomen Wij bedienen ook bedrijven die maar vier man uitzenden. Toch blijft het niet alleen bij deze cate gorie klanten. Dat wordt nl. als een té wankele basis be schouwd voor COS. Als Bre- dero een project in een ver land beëindigt en hun men sen dus terug naar huis gaan, zouden wij in één klap een deel van onze omzet kwijt zijn. Daarom zoeken wij meer poten om op te staan. Onze handelsfunctie is er daar één van. Zo zijn er afne mers, in bijvoorbeeld Ivoor kust, die supermarkten of scheepsleveranciers van goederen voorzien. Zulke klanten kun je continue be- leveren." Bovendien heeft COS ook nog, wat de Gen eral Manager een „buikfunc tie" noemt: „Van één artikel kunnen wij een grote hoe veelheid leveren. Niet zo lang geleden hebben wij na de actie „Eén voor Afrika" grote zendingen voor het Nederlandse en Noorse Rode Kruis en voor de Stich ting Oecumenische Hulp verzorgd. Verder bewerken wij internationale organisa ties als bijvoorbeeld de Ver enigde Naties. Tenslotte werken wij samen met Inter national Distributors (ID). ID is een dochteronderne ming van Varekamp Verhui zingen en heeft een samen werkingsverband met Phi lips, V&D en COS. Daarbij kunnen mensen die bijvoor beeld voor het Ministerie van Buitenlandse Zaken naar diverse ambassades worden gezonden, via ID van ijskast tot doperwt en van bed tot pindakaas bestellen. Dat zijn relatief kleine bestellingen maar wel veel." In de dagelijkse praktijk ope reren Peter van der Vliet en zijn medewerkers onder de naam COS. Als dat echter be ter uitkomt wordt ook niet geschroomd de naam Ahold bij hun activiteiten te be trekken. Gebruik maken van de kracht van de onderne ming, vindt hij. Juist die Ahold-steun komt goed van pas bij de uitbreiding van de verkoop, waaraan zeer ener giek wordt gewerkt. „Wij hebben heel wat ijzers in het vuur en Ahold blijkt daarbij een vertrouwd begrip; een goede prijs voor een goed produkt." De OR Miro en de vakbon den hebben positief ge reageerd op de verhuur van verkoopruimte aan Blokker nv en La Boca Holding bv. Blokker gaat in de Miro-filialen te Mis singen, Leeuwarden, Nij megen, Assen, Purmer- end, Beek, Zutphen, En schede, Veenendaal en Tilburg een speciaalzaak in huishoudelijke en ca deau-artikelen, speelgoed en tuinmeubelen vesti gen. La Boca Holding zal in de Miro-filialen te Missin gen, Nijmegen, Assen en Purmerend een koffie shop exploiteren.

Personeelsbladen | 1985 | | pagina 11