mmm mmm Werkmaatschappijen Ruim twaalfhonderd bezoekers bij wijnproeverij van Alberto Ontwikkelen van nieuwe produkten: „De lol van het vak" Aantal attracties op De Zanding in Otterlo uitgebreid pagina 10 Flitsen Alberto Albert Heqn Ostara ALBR0 Zone 8843 vierde feest Ruim 1.200 wijnproevers namen deel aan de door negen Amsterdamse Al- berto-filialen georgani seerde wijnproeverij die op 7 mei jl. werd gehou den in de Oranjezaal en foyer van het Hilton-hotel in Amsterdam. „Collega's uit de branche verklaar den ons voor gek om op zon grote schaal een wijnproeverij te organise ren, maar het is een over weldigend succes gewor den", aldus Joop Verheij, beheerder van Alberto-fi- liaal 7071. „Het idee is een jaar geleden geboren. Jan van Dongen, onze groepsleider, opperde dat Amsterdam ook eens iets moest laten zien. Wij hebben toen een draaiboek gemaakt, samen met Anton de Graaf van het filiaal aan de Rozen- gracht. Daarbij gingen wij uit van 800 bezoekers. Het is dus ruim 50% meer gewor den. De medewerking van het Hilton was geweldig. Toen het té druk dreigde te worden, bood men zelfs aan nóg een zaal voor ons te ope nen. Vooral de assistent-ban- quetmanager, de heer Hage- nian, heeft ons voortreffelijk terzijde gestaan. Wij zouden om half acht beginnen, maar om zeven uur waren de eer ste proevers al in de zaal; de sluitingstijd van 22.00 uur werd zelfs met de grootste moeite 23.00 uur. Het is een echte proeverij geworden; iets dat je nooit van tevoren kan voorspellen met zo'n groot aantal bezoekers. De meeste mensen proefden zeer selectief. De ambiance was geweldig. Het was dui delijk te zien dat onze gasten deze kennismaking met onze wijnen zeer op prijs stelden. Vrijetijdskleding was deze avond vervangen door het nette pak. Het ziet er naar uit dat wij volgend jaar weer iets dergelijks voor onze klanten moeten organiseren, want die vraag wordt ons nu al gesteld", besluit Joop Ver heij. De bezoekers van de proeve rij konden kennismaken met 16 verschillende wijnen uit het Alberto- assortiment. „Om de klanten een extra stimulans te geven hebben wij het hoofdkantoor ver zocht een paar bijzondere wijnen aan te kopen. Aange zien de tot de verbeelding sprekende wijnen zoals bijv. Bordeaux of Bourgogne op dit moment nauwelijks be taalbaar zijn moest in een an dere richting gezocht wor den. Zo werd een partijtje .Apostelhoeve", de zeldza- Wijn voor de groten en wat et- voor de kleintjes. me wijn uit Maastricht, aan gekocht." Daarnaast is Dick van Baren, van de afdeling Merchandi sing van het hoofdkantoor van Alberto, gaan neuzen in Engeland, een tot nu toe on bekend wijnland, maar waar toch zo'n 100 commerciële wijngaarden goed zijn voor ongeveer IVz miljoen flessen wijn per jaar. Hij kocht een aantal wijnen aan van „Lam- berhurst Vineyards" die, van wege hun hoge kwaliteit, meerdere malen zijn onder scheiden en op Buckingham Palace worden geserveerd als huiswijn (of moet je in dit geval spreken van paleis wijn). Tevens wist Dick van Baren de keldermeester en een medewerkster van dit wijngoed te bewegen spe ciaal voor de wijnproeverij naar Nederland te komen. Zo waren zij voor een ieder die wat meer wilde weten over deze Engelse wijn de hele avond aanwezig om vra gen te beantwoorden. In totaal twaalf Alberto-be- heerders, negen uit Amster dam en drie uit Noord-Hol land, 35 part-timers en Al- berto-secretaresse Marjan Bakker, zorgden voor een vlekkeloos verloop van deze geslaagde wijnproeverij. Zorg voor goede kwaliteit en kom met nieuwe ideeën. Dat is populair gezegd de opdracht waar mee de afdeling Kwali teitsbeheersing en Pro- duktontwikkeling bij Al- bro van start ging. Het in trappen van een open deur? „Zeker niet", be toogt afdelingshoofd A. van Velsen. „Natuurlijk letten wij allang op kwali teit en kwamen regelma tig met nieuwe artikelen. Maar nu alles gestructu reerd is, loopt het veel soepeler, intern zowel als extern." Albro Bakkerijen te Zwanen burg is „hofleverancier" van Albert Heijn en doet derhal ve alles om bij die belangrij ke klant in de pas te blijven. „Wij beoordelen onze kwali teit net zo kritisch als AH dat doet en voelen er niets voor om in dat opzicht ook maar enig risico te nemen." De heer Van Velsen houdt zich sinds 1981 bezig met pro- duktcontrole, maar diende zich daarnaast met teveel an dere zaken bezig te houden om lijn in dat werk te bren gen. Die ruimte kwam er wèl in 1983 toen de heer H. van Houdt overkwam van Carels Bakkerijen. Er werd een nota opgesteld met daarin het be leidsplan voor de komende vijf jaar. De belangrijkste hoofdstukken daaruit: a. wat verwacht AH van ons en b. hoe kan Albro daaraan vol doen? Om aan dat plan „handen en voeten" te kunnen geven werd een aparte afdeling Kwaliteitsbeheersing en Pro- duktontwikkeling gevormd, die sinds september vorig jaar actief is. Samen met een proefbakker zorgen Van Velsen en Van Houdt voor de noodzakelijke contacten met de eigen produktic-afde- lingen en met de afnemers. Zo is er wekelijks een ge sprek met vertegenwoordi gers van de DCs over even tuele klachten, terwijl ook eens per week contact met de inkopers van brood en banket wordt opgenomen. De heer Van Velsen: „Geluk kig betreffen de klachten meestal herstelbare schoon heidsfoutjes zoals bijvoor beeld verpakkingsfouten, niet goed sluiten e.d. of ui terlijke kwaliteitskenmerken zoals bijvoorbeeld kleur of afmeting. Maar het feit dat wij als een bok op de haver kist zitten komt goed over bij de klant. We zijn cr niet om fouten goed te praten maar om ze te helpen voor komen." De ontwikkeling van nieuwe produkten vormt natuurlijk „de lol van 't vak". In het onlangs in ge bruik genomen nieuwe kan toor van Van Velsen c.s. staan kratten met allerlei probeersels en nadere uit werkingen daarvan. Nieuwe ideetjes, soms opgedaan bui ten de deur, worden verder uitgewerkt en bij gebleken geschiktheid tot een produkt verheven. Lang niet alles blijkt commercieel aantrek kelijk, maar die conclusie laat Van Velsen aan anderen over. Leuk vindt hij het. dat vorig jaar zo goed is ge scoord met nieuwe produk ten als moccacakejes, kirsch- sticks en nog een vijftal lek kernijen. Medewerkers van AH-filialen uit zone 8843 hebben - sa men met familie, vrienden en partners - flink de bloe metjes buiten gezet. In de sfeervolle omgeving van kas teel „De Doornenburg" in de gelijknamige plaats in Gel derland ontvingen de heren F Vogelaar, bedrijfsleider van filiaal 1024 uit Velp, en D. Jerominus, bedrijfsleider van filiaal 1032 uit Arnhem - beiden gekleed in Middel eeuws kostuum - 570 gas ten. Om acht uur 's avonds open den twee poortwachters - eveneens in een folkloristi sche klederdracht - de poor ten, waaruit een muziek korps marcheerde dat de gasten met een swingende mars verwelkomde. Op de binnenplaats van het kasteel werd door beide BL's een proclamatie voorgelezen. De onrvangst werd besloten met een demonstratie ven- delzwaaien. In zes zalen van het kasteel begon toen het echte feest. In twee zalen speelde een bandje terwijl in de kelder een disco was in gericht. Naast dansen kon den de gasten ook aan een aantal spelletjes meedoen, zoals „stok vangen", bekend van de TV, „guldens stape len", het grootste aantal be droeg 130, gooien op twee bewegende beren, enz. Voor al die activiteiten hadden de organisatoren een paar leuke prijzen beschikbaar gesteld. Uiteraard werd de inwendi ge mens niet vergeten. Bij een middeleeuws feest hoort nu eenmaal eten en drinken. Na afloop van het feest kon den de bezoekers nog genie ten van een feeëriek vuur werk dat juist in de entoura ge van het kasteel een sprookjesachtige sfeer op riep. Woensdag 17 april jl. werd op feestelijke wijze bet nieu we AH-filiaal 1356 te Leerdam in gebruik genomen, wal uiteraard aanleiding was tot deze „staatsiefoto Er is de afgelopen tijd hard gewerkt aan de uit breiding van het aantal at tracties van het vakantie park De Zanding te Otter lo. Vorige maand zijn de nieuwste aanwinsten, een waterglijbaan van 40 me ter, een avontuurlijke touwbrug van 25 meter en een fontein in gebruik genomen. Ondanks de uitbreiding van De Zan ding met deze attracties zijn de tarieven niet ver hoogd. Het hoogtepunt van het recreatieprogram ma van De Zanding is het Zanding Zomerfestival, dat plaatsvindt in de pe riode van 22 en 28 juli a.s. Tijdens het Zomerfestival staan o.m. een zwemvier- daagse, een recordjacht en een waterzeskamp op het programma. Wachters voor de poort van kasteel „De Doornen- burg".

Personeelsbladen | 1985 | | pagina 10