Derde ABC geopend Vakantie en sociale verzekeringen Eerste paal voor CS Zoetermeer wordt in juni geslagen Nieuwe beeldschermen voor CLA-medewerkers Flitsen pagina 3 In Nieuwegein BHHöarJQ Albert Heijn start half mei met de verkoop van een ei gen merk shag. Er komen twee soorten, mild en half zwaar. De introductieprijs bedraagt f 2.75 voor een pakje van 50 gram. De ver pakking, die van betzelfde materiaal is vervaardigd en dezelfde vorm heeft als de be kende merken, valt op door de fleurige opdruk. AH shag mild is in een wit jasje gesto ken met een schuine rode balk er over gedrukt. Het woord shag dat in een vrij grote letter is gezet, is om rand met een gouden lijntje. De half zware shag is in het Nu het vakantieseizoen weer voor de deur staat, heeft het voorlichtings centrum Sociale Verzeke ringen (VSV) opnieuw de folder „Vakantie en socia le verzekeringen" uitge geven. In deze folder staat veel waardevolle informatie voor de vakantieganger. Welke za ken moet hij regelen op het terrein van de sociale verze kering om straks niet voor onaangename verrassingen te staan? Verteld wordt in welke lan den de ziekenfondsverzeke ring geldig is, welke papie ren men daarvoor nodig blauw gehuld en heeft een witte opdruk. Op beide ver pakkingen ontbreekt uiter aard het AH-beeldmerk niet. Een smaakpanel van 500 ro kers heeft maandenlang bei de soorten shag geprobeerd. De uitkomst overtrof alle ver wachtingen. Het panel con cludeerde dat het huismerk van Albert Heijn kan wedij veren met cle beste A-merken die in Nederland te koop zijn. Niet verwonderlijk ove rigens wanneer men weet dat de beste tabakssoorten uit Kentucky en Virginia worden verwerkt voor het eigen huis merk van AH. heeft, hoe men zich, als dit nodig is, tijdens de vakantie ziek moet melden, waar men moet zijn enz. Belangrijk is de folder ook voor mensen die een uitkering ontvangen op grond van de Ziektewet, de Werkeloosheidswet, de WAO en/of de AAW. Mogen zij met behoud van uitkering met vakantie en wat moet daarvoor geregeld worden? De folder is gratis verkrijg baar bij het VSV, Zwaansvliet 3, 1081 AP Amsterdam-Bui- tenveldert, tel. 020-448418 (toestel 17/18). Alleen als het om wat grotere aantallen gaat, wordt een stuksprijs van ƒ0,17 berekend. Samen met een huis vrouw opende tv-presen- tator Ron Brandsteder eind maart in het winkel centrum City Plaza te Nieuwegein de derde ABC. Zoals bekend staat ABC voor Albert Heijn, Blokker en C A. In deze combinatie staat bij Al bert Heijn het vers-ele- ment centraal. Op het ge bied van beveiliging, geldtransport, schoon maak, brandpreventie, re clame en de bestrijding van vandalisme wordt contractueel samenge werkt. Alleen het assorti ment is duidelijk geschei den. Bedrijfsleider G. Martel daarover: „Het AH-fïliaal is een pure foodzaak. Tuinstoelen of kleding verkopen we niet." De nieuwe supermarkt heeft een netto verkoop- oppervlak van circa 1.300 m2 en elf check outs. Er wordt hoofdzake lijk in zelfbediening een breed assortiment aange boden, waarmee in nage noeg alle dagelijkse be hoeften kan worden voorzien. Verder bakt men met het bake-off systeem elk uur van de dag warme broodjes. Er is een notenbar met vers gebrande noten. Een open slagerij, die het vefselement onder streept, levert een uitge breid assortiment. De AGF-afdeling heeft een ruime opstelling. Verder zijn er een delicatessenaf- deling, bloemen en plan ten en een foto-ontwik- kelafdeling. Het nieuwe filiaal is een jeugdfiliaal. De 75 mede werkers zijn, met uitzon dering van het kader, ge vonden onder schoolver laters en jeugdige werk lozen. In juni zal de eerste paal worden geslagen voor de nieuwbouw van de Cen trale Slagerij in Zoeter meer. Wanneer in februa ri 1986 het nieuwe pand wordt opgeleverd zullen CS Rijswijk en CS Maars- sen worden gesloten. De nieuwbouw is een gevolg van de verouderde be bouwing en te kleine be huizing van deze slagerij en. In het nieuwe bedrijfs pand zal ruim aandacht worden besteed aan de ar beidsomstandigheden. Tevens zullen moderne technieken worden toe gepast voor de aan- en af voer. De meeste medewerkers (ca. 85) van Rijswijk en Maarssen gaan mee naar de nieuwe vestigings plaats. Voor degenen die, om persoonlijke rede nen, van overplaatsing af zien zal naar een passen de arbeidsplaats binnen Ahold worden gezocht. Het heeft even geduurd, maar eind februari 1985 was het zo ver! Voor de ca. 50 interne en 50 externe CLA medewerkers zijn de oude vertrouwde beeldschermen vervangen door kleine vriendelijke beeldschermen, uitge zocht door CLA medewerkers, in overleg met de beeldschermcommissie (rechts de heer O. Nieuwenhuis en links W. Retra).

Personeelsbladen | 1985 | | pagina 3