Albert Heijn en Melkunie communiceren per computer Ahold relatie Verder in Flitsen VAKANTIE BUNGA LOWS IN AANBIE DING Oplage: 35.000 Personeelsblad Ahold nv 42e jaargang no. 5 - mei 1985 BI-LO maakt schoon schip Herstructurering Miro gigantisch karwei Eerste praktijkproef van start Overeen stemming over drie CAO'S Grote behoefte aan nieuwe opleidingen Nog steeds is het voor Ahold-medewerkers en oud-medewerkers mogelijk om, tegen zeer aantrekkelijke prijzen, een vakantie bungalow te huren in de Belgische Arden nen, Rekem en Om men. Uitgebreide in lichtingen, folders en boekingen via de heer J.F.M. Koper, die be reikbaar is onder tele foonnummer 075- 592689. Deze jongedame heeft zich wel e>-g mooi getooid met de relatiegeschenken van Ahold. De stropdas heeft ze char mant om haar hoofd in plaats van om haar hals. Met een ijzersterke paraplu voor regenachtige dagen en een vlot vouwtasje, waar toch heel wat boodschappen in kunnen, zijn deze artikelen vanaf nu ook te koop voor medewerkers van Abolcl. Wanneer u één van deze ar tikelen wilt kopen en u haalt ze zelf af bij de afdeling Public Relations in kamer 1702 van het hoofdkantoor Ankersmidplein te Zaandam, kost een stropdas 10.-, een tasje f 8.50 en de paraplu f 19.- Stropdas en tasje kunt u ook over de post toegezon den krijgen. Met de paraplus is dat helaas niet mogelijk. Voor de twee eerste artikelen dient dan f 2,50 extra be taald te worden voor verzen ding. Vier van de 159 medewer kers van BI-LO die onder leiding van de algemeen directeur aantraden om onder de codenaam „Lit ter Blitz" de wegen rond de bedrijfsgebouwen op te ruimen. Pagina 10. Voor de herstructure ring van Miro zijn dage lijks 100 tot 125 man in de weer. 1001 beslissingen moeten worden geno men. Een projectgroep van negen mensen, waar onder werkgroepen res sorteren, houdt zich daar mee bezig. Flitsen ging praten met Jan van Roo- ten, directeur Operations Miro en voorzitter van de projectgroep en met Jan van Buren, directeur Mer chandising Food, over het nieuwe Miro-concept. Pagina 4 en 5. Museumwinkel begint dertigste seizoen aan Zaanse Schans. Pagina 11. CORrelatie. Pagina 6. Familieberichten, pa gina 8. Nieuws van de Werk maatschappijen. Pagina 10. Zo maar... De Kraai. Pa gina 12. Met een brandweerau to zwerven door Europa. Pagina 9. 9 AH steunt Concertge bouw. Pagina 2. Op 18 april jl. heeft de Staatssecretaris van Economische Zaken, de heer P.H. van Zeil, het officiële startsein gegeven voor een eer ste proef in de praktijk met uitwisseling van gegevens per computer tussen een fabrikant en een distributiebedrijf, die volgens bepaalde, algemene standaards of procedures verloopt. De proef betreft het uitwisselen van berich ten over bestellingen van melkprodukten tussen een aantal filia len van Albert Heijn en Melkunie Holland te Woerden. Deze communicatie, in vak taal transactiecommunicatie genoemd, komt er op neer dat geautomatiseerd opge nomen bestellingen (via or der entry) van een AH-filiaal per computer en telefoon worden doorgegeven aan de centrale computer van Al- bert Heijn, die op zijn beurt weer „automatisch" contact maakt met de computer van de Melkunie. Deze schakelt één van de melkfabrieken van de Melkunie in, waarna er uiteindelijk een afleve ringsbon verschijnt, bij wijze van spreken alleen ten be hoeve van de Melkunie chauffeur. Het is duidelijk dat hiermee veel rompslomp van papier wordt vermeden. Als illustratie kan gelden dat in de totale Nederlandse le vensmiddelendetailhandel per jaar zo'n 70 miljoen „pa pieren" over en weer gaan tussen producent/leveran cier en uiteindelijk de win kel. Al die papieren moeten worden gelezen, verwerkt, opgeborgen etc. Daarbij geldt nog dat bij al die han delingen fouten kunnen ont staan. Onderzoek heeft uit gewezen dat er tot wel 30% kleine en grote afwijkingen kunnen zitten in bijvoor beeld bestellingen en leve ringen. Het corrigeren van die afwijkingen kost natuur lijk ook het nodige. De com puter die in principe zonder papier kan werken en geen fouten maakt kan daarbij uit komst bieden, afgezien van voordelen die worden gebo den wat betreft de snelheid van bestellen en leveren. Sneller en eenvoudiger Dit laatste is ook een van de Staatssecretaris P.H van Zeil, op het moment dat hij de eer ste gestandaardiseerde uit wisseling van bestelberichten tussen Alben Heijn en Melku nie officieel van start laat gaan. redenen dat Albert Heijn deel neemt aan de praktijk- vervolg op pagina 2) Door de invoering van Leifo blijkt er grote be hoefte te bestaan aan nieuwe opleidingen voor functies in de filialenor- ganisatie. Ook het nieuwe beoordelingssysteem bij Albert Heijn brengt deze verlangens aan het licht. Meer hierover op pagina 6. Ahold en de Diensten bonden FNV, CNV en de Unie BLHP hebben over eenstemming bereikt over de CAO voor het Ad ministratief-, Technisch- en Kaderpersoneel (incl. DTP), de CAO voor de Dis tributiecentra (incl. Groente- en Bloemencen- trales) en inlegvel Groot verbruik en de CAO voor de filiaalleiders van Al- bert Heijn, Etos en Alber to. Voor de nadere uitwer king van deze CAO's zie pagina 2.

Personeelsbladen | 1985 | | pagina 1