Werkmaatschappijen Filiaal 1372 heropend fBEOÊÊÊÊB^rn Filiaal 1056 in Heerlen de brand te boven Spontane schoonmaakactie van BI-LO „Dekselse" machine voor pasta-afdeling pagina 10 Flitsen Albert Hejjn AH Grootverbruik Maandag 25 februari jl. brak in het winkelcen trum 't Loon in Heerlen een felle brand uit. De brandweer kon pas na ve le uren het sein „brand meester" geven. De scha de liep in de miljoenen. Ook AH-filiaal 1056 brandde volledig uit. Be drijfsleider Zouteriks: „Dagenlang mochten we het filiaal niet betreden, men was bang dat de zaak zou instorten. Daarna werden we even in de ge legenheid gesteld de nog aanwezige goederen af te voeren." Van het filiaal bleef slechts een kale geblaker de hal over. Er moesten 75 medewerkers tijdelijk elders worden onderge bracht. In de praktijk bleek dat geen enkel pro bleem op te leveren. De medewerking van de filia len uit de regio was hart verwarmend. Zouteriks: „Er is ongelooflijk hard gewerkt om het filiaal weer zo snel mogelijk op de rails te krijgen. Drie weken na de brand moch ten we gaan inrichten. Binnen een week was het karwei geklaard, dank zij de geweldige inzet van medewerkers, de DTP, het hoofd- en area-kan- toor." Nog geen maand na de brand konden de deuren aan het Homerusplein in Heerlen voor het publiek weer open. Leiding en medewerkers tonen nu met trots hun in nieuwe stijl herbouwde zaak. Hoewel het gaat om een tij delijke vestiging -het winkel centrum Zijdelwaard moet in verband met brand van de grond af aan worden her bouwd- toch werd een officiële foto gemaakt bij de opening op 19 maart jl. Op de foto bedrijfsleider C. Cor- stiaanse met zijn medewer kers die in een tijdsbestek van 3 maanden vol goede moed aan een nieuwe vestiging be gonnen. Nadat pas in augustus 1984 de ntogelijkheid ontstond voor een Albert Heijn-vesti- ging in het nieuwe winkel centrum van Wamsveld, volgde op 3 april jl. al de ope ning van filiaal 1372. Dat betekende tegelijkertijd de oplossing voor de problemeri van het té kleine filiaal 150 m2) in het centrum van Zut- phen; uitbreiding bleek daar niet mogelijk. Het filiaal in Zutphen werd dan ook op 30 maart jl. gesloten. Op de foto bedrijfsleider F. van Lith met vrouw, dochter en bun Wamsveldse medewerkers. De verkoop van pasta's is bij Marvelo de laatste twee jaar met rond 35% geste gen. Dat heeft zijn stem pel gedrukt op de pro- duktiecapaciteit die de vraag nauwelijks kon bij houden. Uitbreiden was de boodschap en in het kader daarvan zijn enkele flinke investeringen ge daan. Eén daarvan betreft een nieuwe machine die in staat is per minuut 140 tot 150 potten van een deksel te voorzien. Ruud Schouten, produktie- chef „pasta" vertelt: „Deze machine is niet alleen aan zienlijk sneller dan de vori ge, maar ook veel makkelij ker schoon te maken en om te stellen op een ander pot- formaat. Dat laatste kostte ons minstens 2 uur plus een halve dag extra aandacht van een monteur. Nu is het om stellen een kwestie van 10 minuten en de zaak draait perfect." Andere produktie-uitbrei- dingen en -verbeteringen be treffen het vullen van trays, waardoor nu 12 potten tege lijk op een verpakkingsbord worden geschoven. Boven dien is een metaalopspoor- der in de produktiegang op genomen. Tot het assortiment horen pindakaas, hazelnootcrème, pindacrème, chocoladepasta en satésauzen. De pasta's worden verpakt in potten van 350, 400 of 700 gram. Tijdens een wandeling in de omgeving viel het Bill Ying- ling, algemeen directeur van BI-LO, op dat de bermen van de toegangswegen naar de kantoren en het distributie centrum vol met rommel la gen. Bill Yingling beleefde weinig plezier aan zijn wan deling. „Ik moest er steeds aan denken hoe plezierig het zou zijn wanneer we die rommel op de een of andere manier konden kwijtraken. Iedereen houdt immers van een schone omgeving. Het kost ook maar weinig tijd als er maar genoeg vrijwilligers zijn", zou Bill Yingling na af loop zeggen. Hij toog aan de slag, lanceerde zijn idee bij De heer R. Zwartendijk, lid van de Raad van Bestuur, sloeg woerisdag 27 maart jl. de eerste paal voor een nieu we glasloods voor Marvelo. De loods, die naast de botte larij is gesitueerd, zal voor namelijk benut worden voor de opslag van ivijnflessett en zal een oppervlakte krijgen van ca. 2300 mf bij een vrije hoogte van 8 meter onder de, dakspanten. de medewerkers en binnen 24 uur ontstond spontaan de actie „Litter Blitz" (rom- melactie). Het enthousiasme was overweldigend. 159 Me dewerkers van alle afdelin gen traden aan, en met toe stemming van de plaatselijke autoriteiten gingen de „Lit ter Blitzers" (rommelschui- mers) van start. Tot op een afstand van drie kilometer van kantoren en DC maakten zij de bermen schoon. Alge meen-directeur Bill Yingling liet zich niet onbetuigd en werkte als geen ander. Hij sprak de hoop uit dat andere bedrijven uit de omgeving het goede voorbeeld van BI- LO zouden volgen. 't Zal je maar gebeuren; wil je 's ochtends aan het werk en is je stoel zomaar in ge bruik genomen door een an der. In dit geval werd de sno de daad verricht door Abra ham, die, in sameriwerking met enige collega's van het slachtoffer, aan wilde geven dat Nico Sijm, medewe)ker van de debiteurenafdeling van Albert Heijn Grootver bruik in Breukelen, 10 maart jl. zijn vijftigste verjaardag vierde.

Personeelsbladen | 1985 | | pagina 10