KLEINE GREPEN UIT GROTE PLANNEN VOOR 1985 Jaarverslag editie ÊQ pagina 16 Jaarverslageditie Flitsen Medewer kers kun nen eigen ontwikke lingsplan kiezen Achtste theebuil tjes- machine bij Marvelo Geheel nieuwe broodsoort Sociale ver kenning van de toe komst Samenvoe ging van distributie activiteiten Etos-maga- zine als een golf over het land Weer veel openingen bij AH Miro Heer- hugowaard bijt het spits af Loopbaan aanpassing oudere werkne mers Zieken geldplan nen: kostenstij ging van 6 miljoen gulden? Nieuwe re geling voor verhuis kosten Actieplan nen voor positie van vrou wen bin nen Ahold Albro krijgt een nieuwe cakelijn AC Restau rants gaan automatise ren Computer vervangt inschrijver Nog eens vijf nieuwe jeugdfilia- len Zes kleu ren en sma ken uit één installatie Ahold wil dat medewer kers in het kader van de opleidingsmogelijkheden meer hun eigen ontwik kelingsplan kiezen. Zij kunnen dat door zelf een koers uit te zetten en daarvoor ook zelf verant woordelijkheid te dragen. Bij Marvelo zal in 1985 een achtste theebuiltjes machine in gebruik wor den genomen om aan de grote vraag naar het eigen theemerk te kunnen vol doen. tings- en informatiemedium zal daarom vanaf 1985 zeven maal per jaar in een oplage van rond 1.200.000 exem plaren huis-aan-huis in de omgeving van de Etos-win- kels worden verspreid. Beau ty Case Magazine zal als een „golf over het land spoelen", zegt het interne verslag. Albro wil in 1985 een ge heel nieuwe broodsoort op de markt brengen. De verwachtingen daarover zijn hoog gespannen. waard, vooral waar het gaat om het realiseren van de nieuwe ideeën over de ver koop van „vers". Deze Miro wordt dus letterlijk en fi guurlijk een proeftuin waar in een totaal ander winkel beeld is geschapen. De Raad van Bestuur heeft een „sociale toekomstver kenning" opgesteld voor de periode 1985-1987. Daarin wordt aangegeven wat naar verwachting de belangrijkste ontwikkelingen zullen zijn op een tiental aandachtsge- In 1985 zullen de distri butie-activiteiten ten be hoeve van Alberto en Etos worden samengevoegd. Het Beauty Case Magazine van Etos is in 1984 volwas sen geworden. Het voorlich- De directie van Albert Heijn is van plan in 1985 zo'n 15 nieuwe supermarts te ope nen en ook het aantal fran- chise-winkels uit te breiden. Bovendien zullen, samen met Blokker en C&A, twee nieuwe ABC-füialen worden geopend, nl. in Arnhem en Nieuwegein. Regelmatig vindt overleg plaats over de mogelijkheden voor nog meer ABC-winkels. De ingrijpende herstructure ring bij Miro zal dit jaar wor den getest in Heerhugo- De Centrale Ondernemings raad en de Vereniging van Ahold Hoger Personeel gaan zich in 1985 bezig houden met een beleidsnotitie waar in voorstellen worden gedaan voor loopbaanaanpas sing van oudere werknemers bieden. De werkmaatschap pijen zullen daaraan, afhan kelijk van hun specifieke si tuatie, hun eigen concrete invulling geven. Een belangrijk onderdeel in de onderhandelingen met de vakbonden in 1985 zal het plan van de overheid zijn om het ziekengeld te verlagen van 80 tot 70% bruto en werknemers en werkgevers voortaan ook premie over het ziekengeld te laten beta len. Indien Ahold bij ziekte 100% netto zou blijven doorbetalen, betekent hef fing van premie over het zie kengeld een kostenstijging van rond 6 miljoen gulden per jaar. Dat komt neer op 1,2% van de loonsom. De Raad van Bestuur meent dat hieruit moeizame onderhan delingen met de vakbonden zullen voortvloeien die ver dere arbeidsduurverkorting kunnen belemmeren. die zwaardere functies (geestelijk of lichamelijk) niet meer willen of kunnen vervullen. Hierbij komt met name de vraag aan de orde hoe je met loopbaanaanpas sing preventief kunt werken. Ofwel, hoe kun je er voor zorgen dat geen problemen ontstaan in de laatste fase van het arbeidsleven. Een dergelijk beleid kan alleen slagen als de medewerkers zelf daarover meedenken en praten. De leiding van Ahold komt in 1985 met een nieuwe regeling voor de vergoeding van noodza kelijk te maken verhuis kosten. Daarbij wordt re kening gehouden met de geïnventariseerde wen sen en opvattingen. Het kwalitatief onderzoek dat de Raad van Bestuur op verzoek van de COR heeft laten verrichten naar de positie van vrou wen binnen Ahold en de voorstellen die op grond daarvan zijn (vooral het op gang bren gen van een proces van bewustwording), zijn door de COR geaccep teerd. De werkmaatschap pijen moeten nu vóór september a.s. hun eigen actieplannen invullen om de positie van vrouwen, waar mogelijk en nodig, te verbeteren. Albro Zwanenburg wil in 1985 een nieuwe cakelijn bouwen en bovendien het vullen van de broodcontai ners en de kleinbrood-inpak automatiseren. Deze projec ten zullen belangrijke bespa ringen opleveren. AC Restaurants zal samen met de Belgische collega's gaan automatiseren. Daardoor zal een betere beheersing van lonen en kosten mogelijk worden. De Centrale Slagerij te Eind hoven neemt in 1985 nieu we beprijzingsmachines in gebruik die op de computer kunnen worden aangesloten. Daardoor zal het berekenen van de gemiddelde gewich ten en de doorbelasting naar de filialen automatisch gaan. Dat gebeurt tot nu toe nog met de hand door de in schrijver. Albert Heijn gaat door met de opening van zoge naamde jeugdfilialen. In 1985 zullen er naar ver wachting opnieuw vijf bij komen, waarin ongeveer 100 jongeren een plaats zullen kunnen vinden op basis van een „groei-con- tract". S3 Marvelo gaat in 1985 een tweede kookinstallatie voor het produceren van wine- gums in gebruik nemen. De ze installatie maakt het mo gelijk dat tegelijkertijd zes kleuren en smaken kunnen worden geproduceerd. Daar na zal een nieuwe weeg- en verpakkingslij n 140 zakjes per minuut kunnen afleve ren.

Personeelsbladen | 1985 | | pagina 16