nm Record-omzet Ostara CadaDia topscorer in omzetgroei: 21,3% Sterke omzetgroei bij Giant Food Stores laiiang Jaarverslag Vakantiepark „De Biltse Duinen' pagina 14 Jaarverslageditie Flitsen Ostara CadaDia BI-LO Ook BI-LO door magische grens: omzet kwam boven 1 miljard dollar Met ingang van 1984 heeft Ostara vakantiepark „De Biltse Duinen" overgeno men. Een camping, die al sinds 1939 bestaat en voorheen geëxploiteerd werd door de gemeente De Bilt. Het park is nu ge heel aangepast aan het ni veau van de andere vijf Ostara-parken. Naast een grote opknapbeurt wer- denop de Biltse Duinen onder meer een receptie, een Toko-supermarkt, een café-restaurant, een snackhouse, een zaal en een jeugdsociëteit ge creëerd. Het eerste jaar „Biltse Duinen" is naar te vredenheid verlopen. QB Kengetallen Ostara 9 Aantal vestigingen: 6 recreatiecentra Aantal medewerkers: 48 68,8% mannen 31,2% vrouwen 27,1% part-timers Ostara bv, exploitant van vakantieparken, heeft in 1984 een recordomzet geboekt. Een resultaat waar men tevreden mee is, maar toch ook teleur gesteld. Tegen de verwachting in bleef het resul taat achter bij 1983. De groei van de omzet is on voldoende geweest om de toename van de kosten te dekken. „Geen goede ontwikkeling, zeker niet als we bedenken dat er in 1984 flink is geïnves teerd door Ostara", aldus directeur A.P.E. Nieu- wenhuis in het Interne Jaarverslag. tenbeheersing tot opleidin gen en van kwaliteitsverho ging naar uitbreiding en ver nieuwing van serviceverle ning en activiteiten. Eén van deze veranderingen is de wijze waarop de consument in 1985 wordt benaderd. Via de winkels van Albert Heijn, Miro en Etos worden folders verspreid. Door middel van een bon kan men de vakan tiegids „Vakantie in Neder land" aanvragen. Bovendien zal via de Ter Huurne-vesti- gingen een Duitstalige folder worden verspreid onder consumenten in het Ruhr- gebied. In de folder en de vakantiegids presenteert Os tara, zich met hoogwaardige kwaliteit voor een redelijke prijs op gezellige campings. Dat dit juist is, blijkt onder meer uit het feit dat het Duitse vakantiepark van Os tara, Wilsumer Berge, voor Het marktaandeel van Ostara nam in 1984 weer toe. Zor gen maakt men zich echter wel over het aantal vaste staanplaatsen, al lijkt de uit tocht tot stilstand gekomen. De omzet werd in 1984 ne gatief beïnvloed door het weer, dat in de zomer niet was zoals men dat bij Ostara graag ziet en dat had zijn uit werking op het dagbezoek en de horeca-omzet. De om zetgroei werd onder meer bereikt door de overname van vakantiepark „De Biltse Duinen". Verwachting Voor 1985 verwacht direc teur Nieuwenhuis een toena me van zowel omzet als re sultaat. Hiertoe zullen diver se maatregelen worden ge nomen. Maatregelen die uit eenlopen van verdere kos- de derde maal een onder scheiding heeft gekregen van de deelstaat Nedersak- sen als beste camping- en bungalowpark in de regio. De grootste procentuele omzetgroei binnen Ahold's detailhandelsbedrijven in het buitenland werd vorig jaar bereikt door de CadaDia-winkels in Spanje. Dank zij een nieuw commercieel be leid kwamen er vele nieuwe klanten opdagen, mede waardoor de omzet met 21,3% toenam tot 4.298 miljoen peseta's. Als rekening wordt gehou den met de overdracht van de versafdelingen aan zelf standige concessionarissen, bedroeg de omzetstijging zelfs 34%. Deze resultaten konden worden bereikt on danks de verdere economi sche neergang in Spanje, waardoor de werkloosheid opnieuw steeg en de koop kracht met 4% verder daal de. Dat leidde in de voe- dings- en genotmiddelensec tor tot meer prijsbewustheid bij de consument en daling Kengetallen CadaDia 9 Aantal vestigingen: 37 supermarkten 9 Omzet: Ptas 4.298 milj. Aantal medewerkers: 320 3,4% part-timers van de afzet. CadaDia wist deze problemen dus uitste kend het hoofd te bieden. Evenals Ahold heeft ook BI-LO een magische om- zetgrens overschreden: de omzet steeg namelijk met 9,8% tot 1.011 miljoen dollar. Dat was vooral te danken aan een stijging van de gemiddelde verkoop per klant, maar ook aan een verdere uit breiding van de klantenkring. Het eerste was een gevolg van de koopkrachtverbetering door een gunstige economische ontwikkeling in het werk gebied van BI-LO, het zuidoostelijk deel van de Verenigde Staten. Overigens nam de werkgele genheid in de daar belangrijke textielsector ver der af. Het tweede, de uitbreiding van de klantenkring, was te danken aan de concurreren de kracht van BI-LO en de opening van elf nieuwe filia len. Er werden evenwel ne gen ouderé, minder renda- Kengetallen BI-LO Aantal vestigingen: 152 supermarkten Omzet: 1.011 milj. 9 Aantal medewerkers: 8.896 51,7% part-timers bele, winkels gesloten. Het aantal vestigingen werd per saldo uitgebreid met twee tot 152. Het proces van ver nieuwing en modernisering is eveneens gewoon doorge gaan. Ook in 1985 wordt voor BI-LO een verdere om zetgroei en vergroting van het marktaandeel verwacht. Het ligt in de bedoeling dit jaar zeven nieuwe filialen te openen en eigen merken in de verkoop te brengen. Giant Food Stores heeft in 1984 een omzet bereikt van 429 miljoen dollar, dat is 14,7% meer dan in het jaar ervoor. Deze om zetgroei is evenals die van BI-LO - te danken aan de koopkrachtverbete ring van de consument en een verdere uitbreiding van het aantal filialen. Dat aantal is gestegen tot 38, twee meer dan eind 1983. Eén van de nieuwe filia len werd gevestigd in Vir ginia, waardoor het werk gebied van Giant Food Stores (voornamelijk Pennsylvania en voorts Maryland en West-Virgi- nia) tot vier staten werd uitgebreid. Ook voor GFS bleef de con currentie hevig, zodat alles Kengetallen Giant Food Stores 9 Aantal vestigingen: 38 supermarkten 9 Omzet: 429 milj. 9 Aantal medewerkers: 4.230 64,8% part-timers wordt gedaan om de markt positie van deze winkelketen verder te versterken. Zo werd bijvoorbeeld in het as sortiment een grotere plaats ingeruimd voor verse pro- dukten, vooral groenten, fruit en vlees. Dat sluit aan op de toenemende belang stelling van de Amerikaanse consument voor natuurlijke, gezonde voeding. Mede door uitbreiding van het fi- lialennet en het betreden van nieuwe markten wordt voor 1985 een verdere groei van omzet en resultaat ver wacht.

Personeelsbladen | 1985 | | pagina 14