Meester Wijhe met groot hammen-assortiment uitstekend in de markt Driejaren-nieuwbouwplan bij Meester Wijhe Jaarverslageditie Flitsen pagina 13 Meester Wijle Uitbreiding arbeids- Jaarverslag editie 00 Marvelo Consumptieverschuiving van vlees naar vleeswaren Drie boeken om de weg te vinden Marvelo Drie-pak-acties leidden tot drieploegen-diensten Cacaofantasie-fabriek van Marvelo gesloten Groot renovatie project bij Marvelo f 50.000 Gasbesparing Het gaat goed met koffie en thee Meester Wijhe heeft met het hammen-assorti ment thans een uitzonderlijk goede positie op de vleeswarenmarkt ingenomen. Het produktiepak- ket is in 1984 opgevoerd tot maar liefst 12 ver schillende soorten, waaronder drie nieuwe „ge decoreerde" hammen: ananasham, honingham en kruidnagelham. Deze nieuwe hammen wor- öl^tSCIl den in het interne jaarverslag van Meester „vol- treffers" genoemd waarmee het hammen-assorti ment verder werd opgewaardeerd. Vooral in de export bleek voor deze produkten een duidelijke vraag te bestaan. Verder werd overgeschakeld van de zgn. 13 lbs blikham op ham in folieverpakking en introduceerde Meester Wijhe ham voor de ex port in consumentenverpakking. Er wordt in het verslag ove rigens nog meer nieuws rondom de hammen ver meld. Zo kwam een nieuwe uitbeenlijn gereed, werd een volautomatische hammen- vulmachine geïnstalleerd (uniek in het vullen van ge zouten ham in film-pack en op het juiste gewicht) en werden proeven genomen met het automatisch uitbe nen van hammen. m Dank zij een flinke vergro ting van de omzet in het bin nenland nam het aantal ar-' beidsplaatsen bij Meester Wijhe in 1984 opnieuw toe en wel met 45 full time ba nen. Daardoor steeg het aan tal medewerkers tot 711. Deze toename was mede te danken aan het verder terug dringen van het aantal over uren (van 18.373 naar 11.853) cn de invoering van de arbeidsduurverkorting. Gedurende de schoolvakan ties hebben weer veel scho lieren en schoolverlaters tij delijk werk gehad bij Mees ter: 166 jongeren werkten er gedurende 2.595 dagen ofte wel 20.760 uren. Omgere kend naar het gehele jaar be tekende dit 10 man extra. Het nieuwe kantoor (midden op de foto) van Meester Wijhe Vorig jaar is bij vleeswa- renfiabriek Meester Wijhe een begin gemaakt met een nieuwbouwplan. Met de uitvoering ervan zul len ongeveer drie jaren gemoeid zijn. Om dit plan zo efficiënt mogelijk tot een goed einde te bren gen, werden drie project groepen en een stuur groep samengesteld. De eerste fase, het bouwen van een nieuw eindmaga- zijn voor vacuüm verpak te vleeswaren, werd eind december afgerond. Op het programma staan ver der onder meer: het op één plaats samenbrengen van alle eindmagazijnen en de expeditie, en het bouwen van een nieuwe standaardisatie-afdeling annex worstmakerij. Be halve het nieuwe eindma- gazijn werden een nieu we grilloven (naar eigen ontwerp), een wasmachi ne voor deegwagens en een tweede pauzeruimte voor niet-rokers in ge bruik genomen. Kengetallen Meester Wijhe Aantal medewerkers: 711 84,7% mannen 15,3% vrouwen 1,0% part-timers In het interne jaarverslag schrijft Meester Wijhe over een verschuiving in de consumptie van vlees naar vleeswaren. De oor zaak daarvan is bezuini ging als gevolg van de economische situatie. Me de door deze verschui ving konden klantenbe stand en omzet opnieuw uitgebreid worden. De verdere uitbreiding van het aantal, vooral kwalita tief hoogwaardige pro dukten, droeg ook bij aan die omzetstijging. Al met al werd het marktaandeel opnieuw groter en be hoort Meester thans tot „de grote drie" in vlees- warenland. Tot de nieuwe produkten behoren on der meer Katenschinken, barbecue- en grillworst. Forse „groeiers" waren de fijne Gelderse en de verse rookworst. Voor de Ame rikaanse markt werd een assortiment deli-produk- ten samengesteld, waar voor inmiddels de eerste orders zijn ontvangen. Er zijn langzamerhand erg veel wettelijke voorschriften en andere regelingen voor het produceren en in de han del brengen van vleespro- dukten. Dat geldt vooral in het buitenland. Daarom is voor Meester Wijhe een „verpakkingenboek", een „hammënboek" en een „grondstoffenboek" samen gesteld teneinde de betrok ken medewerkers wegwijs te maken in de voorschrif ten-doolhof. Mebme Caliskan (dropafdeling Marvelo) In 1984 heeft Marvelo de cacaofantasie-fabriek moeten sluiten. De be langrijkste oorzaak daar van was de aangekondig de importstop door enke le landen die voor Marvelo's export van Marvelo heeft in 1984 - ondanks de sterker ge worden concurrentie een hogere omzet be reikt, die voor een be langrijk deel mede te dan ken was aan de „drie ha len, twee betalen"-acties van Albert Heijn. Al met al was de drukte vaak zo groot, dat tijdelijke drie ploegen-diensten moes ten worden ingevoerd. groot belang waren. De betrokken medewerkers konden elders bij Marvelo worden herplaatst. Dat gebeurde in goed overleg met ondernemingsraad en vakbonden. Ismaël Bayer (pasta-afdeling) De koffie-afdeling van Mar velo heeft in 1984 een cafeï nevrije koffie in mokkakwali teit op de markt gebracht. De thee-afdeling kwam met een pak van 250 gram en Windsor theezakjes van 160 gram. Er werd een zevende theebuilmachine geïnstal leerd en een achtste besteld. Het gaat - kort maar krachtig goed met de eigen koffie en thee. Bij Marvelo is in 1984 een zeer groot renovatiepro ject gestart, dat onder meer omvat sloop van het voormalige papiermaga zijn, bouw van een nieu we glasloods, bouw van een nieuwe portiersloge, verbouwing 'van de kan toorgebouwen, verplaat sing van diverse onderde len en het opnieuw be straten en indelen van het parkeerterrein. Hierdoor wordt het o.m. mogelijk een droge opslag voor wijnflessen te creëren en huisvesting te bieden aan de AC-organisatie (op de tweede verdieping) en aan Ostara en Toko (op de vijfde etage). Marvelo verwacht zo'n 50.000 gulden op gas te kun nen besparen. In 1984 is door de Technische Dienst namelijk een warmteterug- winningsinstallatie op de af- voerleidingen van de koffie- afdeling geplaatst. Met be hulp daarvan wordt bereikt dat er stoom wordt opge wekt en dat het voedingswa ter van de stoomketel wordt voorverwarmd. Kengetallen Marvelo Aantal medewerkers: 223 81,6% mannen 18,4% vrouwen 5,4% part-timers Gemiddelde leeftijd: 41,2 Gemiddeld aantal dienstjaren: 13,1

Personeelsbladen | 1985 | | pagina 13