veel nieuwe gasten op Veranderingen bij AC Restaurants leveren Daling broodverbruik tot staan gekomen? Jaarverslag editie fjQ Jaarverslageditie Flitsen pagina 12 Vegetarische schotels Voor AC was 1984 een actie-jaar ALBR0 Zwanenburg Nóg verser dan tweemaal vers per dag? Eigen merken brachten banketomzet flink omhoog „Banket" binnen Albro nu zelfstandig QE Kengetallen AC Restaurants België/Duitsland Aantal vestigingen: 9 Aantal medewer kers: 380 27,1% mannen 72,9% vrouwen 43,2% part-timers Gezien de stijgende vraag naar vegetarische scho tels heeft AC Restaurants zich vorig jaar ook toege legd op de levering daar- van. Ook werden enige suikervrije gerechten aan het assortiment toege voegd. Micib Azad (AC Leiderdorp) De oranje kleur in het interieur van de AC Res taurants behoort tot het verleden. In 1984 werden de tafels en stoelen vervangen door nieuwere en luxere uitvoeringen. De mooiere, sfeervollere aankleding van de restaurants is bij de gasten goed in de smaak gevallen. iMaar, zo blijkt uit het interne jaarverslag, bij AC hebben zich in het af gelopen jaar nog veel meer veranderingen voor gedaan. Zo werden afruimhoeken geïnstalleerd om voor de gasten een rustiger en opgeruimder omgeving te verkrijgen. Verder werd afgestapt van het systeem waarbij dranken vooraf werden ingeschon ken en afgedekt met cello faan aan de gasten aange boden. Nu worden de dran ken in flesjes gepresenteerd wat een langere houdbaar heid garandeert en ook op hygiënisch gebied voordelen biedt. Ook de presentatie op de koude en de warme lijn onderging een aanzienlijke verbetering. Showstukken van groenten en fruit gaven het geheel een veel verzorg der indruk terwijl de nieuwe warmhoudlampen de ge rechten uitstekend op tem peratuur houden. In de bedieningsrestaurants waren veranderingen vooral merkbaar in de veel uitge breidere kaart en de royalere presentatie van de gerech ten. Er kwamen meer hoofd gerechten terwijl het aantal voorgerechten werd verdub beld. Veel aandacht werd in 1984 ook geschonken aan het ontwikkelen en verbete ren van de normen waaraan produkten, hygiëne, presen tatie e.d. moeten voldoen. Bovendien werd uit concur- rentie-overwegingen een aantal prijzen verlaagd en werden grote inspanningen verricht om de gastgericht- heid van het personeel te vergroten. Al met al hebben de AC Restaurants vorig jaar een groot aantal nieuwe (en tevreden) gasten aangetrok ken. Uit onderzoek is geble ken dat de waardering voor de restaurants groter is ge worden. Ondanks de genoemde posi tieve invloeden gaf door ver- krapping van de marge, het resultaat een verdere terug gang te zien. Kengetallen AC Restaurants Nederland Aantal vestigingen: 19 restaurants Aantal medewerkers: 1.080 49,5% mannen 50,5% vrouwen 65,4% part-timers De vele nieuwe gasten die de AC Restaurants vorig jaar hebben aangetrok ken, waren niet alleen het gevolg van de „nieuwe stijl" van AC zelf, maar ook van een aantal inten sief gevoerde acties. De waardebonnenactie met Shell leverde niet minder dan 200.000 bezoekers op. Volle bedieningsres taurants met dampende gourmetstellen waren on der meer het onvergete lijke resultaat. Maar ook waren er acties met Ahold-werkmaatschappij- en zoals Albert Heijn, Alberto, Miro, Etos, AH Grootverbruik en Ostara waarbij maar liefst 2 mil joen vakantiewaardebon nen werden uitgezet, als mede campagnes in sa menwerking met Bubbli- cious, Libelle, Rizzla en Panorama. Bij dit alles lie pen de speciale „actiege rechten", in prijs varië rend van 10 tot 15 gulden, vrijwel het gehele jaar als een rode draad door het assortiment. Chef-kok L. Teygeman (AC Zevenaar) Kengetallen Albro Aantal medewerkers: 200 89,6% mannen 10,4% vrouwen 6,5% part-timers Gemiddelde leeftijd: 38,0 Gemiddeld aantal dienstjaren: 7,9 Voor het eerst sinds 60 jaar lijkt de daling van het broodverbruik in Nederland tot staan te zijn ge komen, zo lazen we in het interne verslag van Albro Zwanenburg. Bovendien groeit het aandeel van de broodverkoop via het levensmiddelenka naal. Albro heeft van beide ontwikkelingen goed kunnen profiteren. Er waren in de zomermaan den weken met een produktie van meer dan an derhalf miljoen stuks kleinbrood. Teneinde de filialen goed te kunnen blijven bedienen was Albro soms genoodzaakt elders bij te kopen. De totale broodafzet steeg met rond 10 procent. Vernieuwingen Ook in 1984 kwamen bij Albro weer allerlei vernieu wingen tot stand. Een be langrijk project was het afle veren van brood in rolcon tainers. „Dat is een groot succes gebleken. De filialen zijn er tevreden over, ze hebben geen gesjouw meer met kratten", aldus het jaarverslag. Thans worden al leen nog kleinbrood (ver pakt en onverpakt) en stok broden in kratjes vervoerd. Een andere belangrijke ver nieuwing betrof de deegver werking: er is nu een hyper moderne installatie die nauwkeuriger, sneller en zui niger draait. De banketafdeling van Albro heeft vorig jaar goed geprofiteerd van de uitbreiding van het eigen merken-pakket bij Albert Heijn. Drie nieuwe pro dukten maken nu vast on derdeel van dat assorti ment uit, terwijl nog eens vier andere artikelen inci denteel worden geleverd. Dit leidde na jaren van ge lijkblijvende of licht da lende omzetten tot een stijging van rond 11 pro cent. De Albro-bakkerij te Zwa nenburg levert tweemaal per dag vers brood aan de filialen, maar toch is er in 1984 veel tijd gestoken in het bestuderen van de mogelijkheden van de „winkel-bakkerij". Dat wil zeggen, dat voorbewerkte broodprodukten in de su permarkt zelf worden af gebakken, een ontwikke ling die in Engeland en de Verenigde Staten sterk in opkomst is. Albro heeft met haar specifieke broodkennis bijgedragen aan de plannen die Albert Heijn hierover heeft. Als vervolg op de in 1983 voorzichtig ingezette schei ding van de broodproduktie werd „banket" in 1984 een volwaardig zelfstandige afde ling binnen Albro. Deze afde ling kreeg een eigen produk- tieteam en een verdubbeling van het aantal vertegen woordigers in de onderne mingsraad. Hoewel 1984 een roerig en moeilijk jaar was, werd op deze afdeling toch een behoorlijke groei gerealiseerd.

Personeelsbladen | 1985 | | pagina 12