ma mm Meer TOKO- huiswinkels AH Grootverbruik: meer afnemers, meer artikelen Jaarverslageditie Flitsen pagina 11 |j Albert Heijn Grootverbruik Vers Vlees Groep editie Vers Vlees Groep één nieuwe vestiging Jaarverslag VLEES Adviseur bij CADI-winkels Grootwinkelbedrijven winnen van slagers Voortgang x lSW-project Maarssen en Rijswijk in JflssSSr. Medewerkers van Albert Heijn Grootverbruik Voor Albert Heijn Grootverbruik was 1984 een uitstekend jaar. Het aantal nieuwe afnemers werd uitgebreid, waardoor de totale omzet steeg. De uitbreiding van de klantenkring werd bereikt door een hardere concurrentie, een hecht team verband én de aanbevelingen van de bestaande relaties. Die worden in het interne jaarverslag van deze werkmaatschappij dan ook „onze ambassa deurs" genoemd. Onder de nieuwe afnemers be vinden zich vooral veel verpleeg- en ziekenhui zen en bejaardenoorden, terwijl ook Nederlands grootste cateraar met ruim 225 vestigingen van AHGV ging afnemen. Aan de forse omzetverho- ging, opmerkelijk gezien de bezuinigingen in de ze sector, werd ook bijgedragen door een drasti sche prijsverlaging voor de merkartikelen. Ook de eigen merken van AH scoorden hoog, omdat daarmee, met behoud van kwaliteit, grote bespa ringen kunnen worden verkregen. De Raad van Bestuur deelt in het jaarverslag over 1984 mee, dat het voorne men bestaat om de huidi ge Centrale Slagerijen te Maarssen en Rijswijk in één nieuwe vestiging te concentreren. Kengetallen 1984 Vers Vlees Groep Aantal vestigingen: Centrale Slagerijen in Zaandam, Groenlo, Rijswijk, Maarssen en Eindhoven Aantal medewerkers: 503 66,8% mannen 33,2% vrouwen 19,5% part-timers Gemiddelde leeftijd: 32,4 Gemiddeld aantal dienstjaren: 6,8 Slager Jan van Wijngaard (C S. Maarssen) De TOKO-huiswinkels in in stellingen, die een deel van hun artikelen betrekken van AH Grootverbruik, zijn op nieuw in aantal uitgebreid. Steeds meer bewoners ver zorgen zelf hun broodmaal tijd. Daardoor daalt de om zet in dé voedingsdienst, maar blijft via de TOKO bij Albert Heijn Grootverbruik. Op verzoek van de militaire leiding heeft Albert Heijn Grootverbruik enige tijd een deskundige AH-medewerker bij de CADI-gezinswinkels in West-Duitsland gestatio neerd om de leiding te advi seren over een goede com merciële aanpak. De omzet in die winkels steeg in 1984 sterk. Kengetallen Albert Heijn Grootverbruik Aantal medewerkers: 100 77,0% mannen 23,0% vrouwen 11,0% part-timers Gemiddelde leeftijd: 36,3 Gemiddeld aantal dienstjaren: 7,1 Absoluut topjaar in kerstpakketten De afdeling kerstpakket- ten-service van AH Groot verbruik beleefde in 1984 een absoluut topjaar. Er werden meer dan 200.000 pakketten besteld o.m. via showrooms in Breukelen, Eindhoven en Zwolle. Het project Anders Samen Werken (ASW) heeft bij de Centrale Slagerijen te Eindhoven, Groenlo,1 Maarssen, Rijswijk en Zaandam ook in 1984 weer veel aandacht gekre gen, zo blijkt uit het inter ne jaarverslag van de Vers Vlees Groep. De ontwikkeling naar een andere organisatiestructuur is in de loop van het afgelo pen jaar wat vertraagd. De reden hiervan is, dat steeds duidelijker wordt dat de ge hele opbouw van het pro- duktieproces in de CS'en dient te veranderen. Dit is nodig om gestalte te geven aan ASW-uitgangspunten die zo zelfstandig mogelijk werkende groepen met zich brengen, waarbij bevoegd heden zo diep mogelijk in de organisatie neergelegd zijn. De gedachte aan een meer produktgerichte organisatie deed intrede. Inmiddels is CS Maarssen in het afgelopen najaar, als eerste, met deze organisatievorm gestart. De verwachting is dat in de loop van 1985 ook de andere CS'en daartoe over zullen gaan. Als gevolg van de bezuinigingen van het afgelo pen jaar, lag de consumptie enkele procenten la ger dan in 1983. Daardoor is ook de concurrentie sterk toegenomen, waarbij de grootwinkelbedrij ven het lijken te winnen van de slagers. Aldus de Vers Vlees Groep van Ahold in het interne jaarver slag. Daarin wordt ook gesignaleerd dat veel filia len met een geïntegreerde slagerij een hogere omzet en een lagere kostprijs realiseren dan filia len die vlees van een Centrale Slagerij afnemen. Daar wil de WG dan ook wat aan gaan doen. On danks de dalende markt en de hevige concurren tie wist de WG haar positie te versterken. Belang rijk daarbij was dat 1984 voor wild en gevogelte een „gloriejaar" werd, waarin alle records zijn ge broken. Absoluut hoogtepunt was een omzet in die produkten van meer dan 300 ton in de kerst week. In deze sector werd een proef gestart met verkoop in bediening in de AH Extra's te Alkmaar en Bussum. Ron I Jeins (links) en Tens Donselaar (CS Maarssen) CS Rijswijk

Personeelsbladen | 1985 | | pagina 11