Afdeling Onderhoud DTP is van alle technische markten thuis Eerste fase drie-jarenplan Meester Wijhe voltooid pagina 6 Flitsen In het gesprek met de heren H.N.M. Huygen en H. Oos terhof vallen termen als gek kenhuis en roodgloeiende telefoons, maar beiden ge ven blijk van een flinke pa niekbestendigheid. En niet alleen zij. Ook het bedrijfs bureau (waar Huygen de lei ding heeft) en het monteurs- team (met Oosterhof en diens collega A.J. van der Wagen aan het hoofd) blij ken de zaken wel te kunnen klaren. De taak, waarvoor de afde ling Onderhoud, met aan het hoofd de heer N.J. de Ligt, staat, is overigens niet ge ring. Hun vaste „klanten" zijn de ruim 450 AH-filialen in den lande, terwijl ook an dere Ahold-werkmaatschap- pijen en ca. 30 franchisene mers van hun diensten ge bruik maken. Die sendee is te verdelen in drie hoofd stukken: preventief onder houd, het verhelpen van sto ringen en vervangingsadvie zen. Onderhoud Ieder filiaal krijgt minstens twee keer per jaar monteurs van de afdeling Onderhoud op bezoek om alles wat maar met machinerie of andere vormen van techniek te ma ken heeft onder handen te nemen. Automatische deu ren, liften, zaagmachines in de vleesafdeling, check-outs, verwarmings- en koelappara tuur, alles wordt grondig geïnspecteerd en zo nodig behandeld. Sommige filialen krijgen nog een derde beurt als ze bijvoorbeeld zijn ge vestigd in een gebied met veel luchtvervuiling of met een bijzonder hoge omzet (die het gebruik van de ap paratuur intensiveert). Storingen De storingen vormen van zelfsprekend een hoofstuk apart. Onvoorspelbaar, vaak per jaar samen goed voor zo'n 400.000 km. Waslijst Ondanks de vaak „giganti sche drukte" zijn Huygen en Oosterhof lang niet ontevre den over de gang van zaken. Natuurlijk hebben ze wel het een en ander te wensen. Huygen zou het bijvoor beeld een goede zaak vinden als bedrijfsleiders op maan dagmorgen eerst een ronde door hun filiaal maakten om eventuele storingen te con stateren. De planning van de monteursritten zou dan met enkele uren worden ver vroegd. Bovendien wil hij wel af van het „je bent er nou toch'Mdee. „Als een BI. een monteur op bezoek krijgt om een storing te ver helpen gebeurt het maar al te vaak dat hij dan ook nog een waslijst met andere klus jes krijgt. Wij hebben dan voor die storing een uur ge pland, maar de monteur is dan mooi een halve dag in de weer. Een vooraf gemelde lijst met te verrichten werk zaamheden zou de zaken veel gladder doen verlopen." Controle De heer Oosterhof pleit voor een geregelde controle van koelings- en verwarmingsap paratuur. „Als de meter in de zomer gasverbruik aangeeft kan er een lek of een scha kelfout zijn. Een hoog elek triciteitsverbruik kan wijzen op een probleem met de ventilatie. Er zijn filialen waar twee keer per dag de meters en dergelijke worden gecontroleerd en juist in die winkels is het aantal storin gen klein en dan nog gering van omvang." Strekking van hun verlang lijstje: de afdeling Onder houd is altijd tot hulp bereid, maar inspelen op eigen mo gelijkheden wordt bijzonder op prijs gesteld. Wens Het nieuwe magazijn sluit di rect aan op de expeditie, waarmee een lang gekoester de wens in vervulling is ge gaan. De „interne expeditie" over driehonderd meter be hoort gelukkig tot het verle den. Alle eindvoorraden - zo wel de bulk- als de detail- voorraden - zijn nu opgesla gen in twee aan elkaar gren zende magazijnen. Het „ein de" van het bedrijf is dus als eerste gerealiseerd. Het ou de magazijn krijgt binnen kort zijn oorspronkelijke be stemming: diepvriesmaga zijn voor grondstoffen. Daar mee is de eerste fase van het drie-jarenplan voltooid. Tweede fase In de tweede fase zal er ruimte worden gerealiseerd voor de grondstoffenvoorbe- reiding en de worstmakerij. Daarvoor zullen allereerst de oude fabriek en de nieuw bouw aan elkaar worden ge bouwd. Hiermee wordt bin nenkort begonnen. Begin 1986 moet de tweede fase gerealiseerd zijn. Voor het sluitstuk van het drie-jaren plan zijn nog geen concrete plannen gemaakt. tegelijk optredend, en altijd met het element „spoed" als achtergrond. Ongeveer de helft van de storingsmeldin gen wordt door de afdeling in eigen beheer verwerkt; het andere deel wordt uitbe steed bij derden. Tot die laatste groep behoren gespe cialiseerde bedrijven op het gebied van warmte en koel techniek met wie vaste tariefafspraken gelden. Ver vangingsadviezen moeten voorkomen dat de installa ties technisch verouderd ra ken. 400.000 km Alle onderhoudswerk en sto ringsmeldingen lopen via het bedrijfsbureau van de heer Huygen, zijn vier plan ners en een assistente. Zij coördineren het werk, con troleren facturen, zorgen voor doorberekening aan de filialen, houden de onder houdscontracten bij, laten controleren of aan derden opgedragen werk ook naar behoren wordt uitgevoerd. Daarnaast beheert het be drijfsbureau het onder houdsbudget ter grootte van ruim 7 miljoen (waaruit de onderhoudskosten worden betaald) en het inventaris budget van 3,5 miljoen waaruit alle onkosten aan kassa's, weegschalen, etc. moeten komen. Het mon teursteam van de heren Oos terhof en Van der Wagen be staat uit 24 man, ieder met Op de foto van links naar rechts. Hedie Kudding, Eric van Reetien, II.N.M. Huygen, Henk van de Heysteeg en Henk Koens van het bedrijfs bureau DTP een eigen materiaalbus. Man nen, die van alle technische markten thuis zijn en die ook geregeld worden bijge schoold als nieuwe appara tuur zijn intrede doet. De busjes, elk met een waarde van 10 mille aan boord, zijn 075-593106... Zo'n 12.000 keer per jaar wordt van uit de filialen dit nummer gedraaid. Een tophit dus in het externe telefoonverkeer van Ahold. Vooral op maandagmorgen, na 10 uur, rinkelt de bel vrijwel onophoudelijk op de afdeling Onder- Meester Wijhe heeft, met de ingebruikne ming van een nieuw magazijn voor vacuüm verpakte voorgesneden vleeswaren, de eerste fase voltooid van een drie-jarenplan waarin de fabrieksgebouwen van Meester Wijhe aan elkaar zullen worden gesmeed en de routing binnen het bedrijf der mate geoptimaliseerd, dat er van een ge stroomlijnd complex gesproken kan wor den. Het nu geopende ma gazijn heeft een vloer oppervlakte van 1.000 m2 en is 10 m hoog. Daarmee is de opslag ruimte verdubbeld. Het is overigens niet de bedoeling dat er alleen vacuüm verpakte voor gesneden vleeswaren zullen worden opgesla gen. Er zullen meer eindprodukten de weg naar het nieuwe maga zijn vinden, zoals de ham voor Amerika en alle stuksartikelen. houd van de Dienst Technische Projecten. „We weten precies wanneer ze in de filialen de koffie op hebben. Dan beginnen ze namelijk een ronde door de winkel, ontdekken dat er ergens een sto ring is en bellen vervolgens ons".

Personeelsbladen | 1985 | | pagina 6