MIRO IS GEEN PROBLEEM MAAR EEN KANS Geschenk voor „De Zonnebloem" Cijfers 1984 en dividendvoorstel Omzet BI-LO overschrijdt 1 miljard dollar-grens Verder in Flitsen iiiiiiniiiiHBi Oplage: 35.000 Personeelsblad Ahold nv 42e jaargang no. 3 - maart 1985 a Winnaars kinder-kerstpuzzel Wijziging reglement Spaarfonds Omzetstijging bij Vers Vlees Groep SAH002000476 Ritsen Landelijk maart 1985 gu ratsen Algemeen Directeur Chris van den Broek: De winkelformule van Miro gaat in 1985 drastisch veranderen. Eind 1984 werd door de Raad van Be stuur het voornemen hiertoe bekend gemaakt. Miro zal zich geheel gaan toeleggen op de food- sectoren terwijl gespecialiseerde derden de non food afdelingen gaan exploiteren. De OR van Miro heeft inmiddels een positief advies uitge bracht inzake dit plan. Ondanks de in 1981 ge houden reorganisatie, gaat het niet goed met Mi ro. De non-food afdelingen zijn nog steeds ver liesgevend. Verliezen die ook door goede resulta ten in de food-sector niet kunnen worden ge compenseerd. „De reorganisatie in 1981 was er vooral op gericht het prijs-imago van Miro te verbeteren. Dat is ge lukt. We hebben meer klanten binnengekregen en meer omzet gemaakt, maar toch niet voldoende om van Miro een renda bele onderneming te ma ken", verklaart Algemeen Directeur Chris van den Broek van Miro de nu aangekondigde herstruc turering. In bijgaand interview vertelt hij welke andere overwegingen er ten grondslag lagen aan het besluit de formule van Miro drastisch te wij zigen en hoe de winkels er straks uit zullen zien. In het mei-nummer van Flitsen zal er opnieuw aandacht aan de Miro-her- structurering worden be steed. Dan met name aan dacht voor de praktische uitwerkingen van de plannen. Vervolg op pagina 2 De omzet van Ahold bedroeg in het afgelopen boekjaar 11,1 miljard tegen 9,8 miljard in 1983, een stijging van 13,3%. Van deze toename is 5,2% het gevolg van wisselkoersveranderingen ten opzichte van de gulden. Van de totale omzet is 6,5 miljard toe te schrijven aan de activiteiten in Europa, hetgeen een stijging betekent van 5,9%. De omzet in de Verenigde Staten bedroeg 1,4 miljard, dat houdt een stijging in van 11,2%. Koningin Beatrix heeft zaterdag 9 februari jl. „De Zonnebloem", het hotelschip voor gehan dicapte passagiers, ge doopt. Het schip dat be taald kon worden uit de opbrengst (33 mil joen gulden) van de KRO-actie-1-2-3 werd in Friesland te water gelaten waar het ook zal worden afgebouwd. „De Zonnebloem" zal naar verwachting in ju ni in de vaart komen en plaats bieden aan 70 gehandicapte passa giers. Vervolg op pagina 2 Het gecombineerde bedrijfs resultaat steeg met 3.6% tot 182 miljoen in 1984. Het vergelijkbare resultaat met 1983 was 176 miljoen. Uit gedrukt in percentage van de omzet beliep het bedrijfs resultaat 1,64% (1983: 1.79% De gecombineerde nettowinst steeg van ƒ86 miljoen in 1983 tot 109 miljoen in het verslagjaar, een stijging van 26,2%. De nettowinst werd in 1984 voor circa 6 miljoen posi tief beïnvloed door koerswij zigingen en voor circa 10 miljoen door een lagere be lastingdruk, voornamelijk in Nederland. De nettowinst in procenten van het eigen ver mogen bedroeg in 1984 12,9% (1983: 12,3%). Onvoorziene omstandighe den voorbehouden, ver wacht de Raad van Bestuur voor het lopende jaar op nieuw een hogere omzet en een toename van de netto winst. De mate waarin dit in de gecombineerde cijfers zal doorwerken is mede afhan kelijk van de ontwikkelingen van de dollarkoers. De Stichting Ahold Interna tionaal heeft besloten per participatie US S 0.45 uit te keren (1983: US S0.10). Na goedkeuring van het divi dendvoorstel van 5,00 in contanten per gewoon aan deel, uit te keren door Ahold nv (1983: ƒ5,00) zuUen de aandeelhouders/participan- De kinder-kerstpuzzel heeft bij de jonge Flitsen- lezers de nodige aandacht getrokken. Honderden goede inzendingen kwa men binnen. Het lot moest dan ook beslissen wie in aanmerking zou komen voor één van de drie welgevulde manden met spelen. De gelukkige winnaars zijn in alfabeti sche volgorde: Kirsten Horrel (10 jaar) Heerhu- gowaard; Natalie Hakhoff (8 jaar) Amsterdam; Ri chard Put (9 jaar) Wams- veld. De goede oplossing was: KERSTMIS. De drie winnaars worden door de redactie van Flit sen van harte gefelici teerd met hun prijs die ze inmiddels hebben ont- ten dus 5,00 en US 0.45 per aandeel/participatie ont vangen. Het volgende nummer van Flitsen, dat op 9 april a.s. ver schijnt, zal 'geheel gewijd zijn aan het jaarverslag. De eerstvolgende normale edi tie van Flitsen ontvangt u omstreeks 14 mei a.s. Na overleg met het be stuur van de Stichting Spaarfonds is besloten dat werknemers met een dienstverband voor be paalde tijd van 1 jaar of langer ook aan het Spaar fonds kunnen deelne men. De Centrale Onderne mingsraad heeft op 8 ja nuari jl. een positief ad vies daarover uitgebracht. Dit betekent dat vanaf he den personeelsleden met een dienstverband van 15 uur of meer per week voor onbepaalde tijd aangegaan of - voor bepaalde tijd van 1 jaar of langer in de gelegenheid wor den gesteld een spaarre kening te openen. Nadere inlichtingen bij uw personeelfunctionaris of rechtstreeks bij de Stichting Spaarfonds (075- 592498). De omzet van BI-LO - één van de Amerikaanse Ahold-onderdelen, heeft in 1984 voor het eerst de 1 miljard dollar overschreden. Dit maakte de heer William E. Yingling III, president van BI-LO Inc., onlangs bekend. Ter gelegenheid hiervan werd de klant, die die miljardste dollar besteed de, door de heer Yingling en mevrouw Frank L. Outlaw, weduwe van de stichter van de super marktketen, in het zonnetje gezet. Dit gebeurde in Greenville waar in 1961 de basis voor BI-LO werd gelegd. BI-LO exploiteert nu 152 su permarkten in de staten South Carolina, North Caro lina, Tennessee en Georgia. In 1985 zal dit aantal met acht toenemen tot 160. Daarnaast wordt het renova tieproject voor de bestaande winkels voortgezet. Het huidige succes van BI- LO wordt volgens de heer Yingling verklaard doordat men er in geslaagd is een De totale markt in Neder land voor vlees liep vorig jaar in Nederland met 2 procent terug. De Vers Vlees Groep daarentegen boekte in 1984 nog een omzetstijging van 4,5 pro cent. Wekelijks verkoopt de Vers Vlees Groep meer dan 1 miljoen kilo. Wat er allemaal moet gebeuren om dat voor elkaar te krij gen leest u op pagina 4 en 5. prettig winkelklimaat te scheppen, waarin de klant een keuze kan maken uit een groot assortiment dat tegen scherpe prijzen wordt aan geboden. Ahold werd in 1977 eigenaar van BI-LO dat toe ~»8 vesti gingen had met ec ,aarom- zet van ongeveer 1 miljard gulden. Het behalen van de 1 miljard dollar-grens bete kent dus dat deze nu ruim verdriedubbeld is. Hypotheekmogelijk heden voor alle me dewerkers pag. 3 Drie-jarenplan Meester Wijhe pag. 6 Correlatie pag. 7 Autobusfilie pag. 9 1 Nieuws van de werk maatschappijen pag. 10 1 Ahold en automati sering pag. 11 Richard Put met zijn mand vol Ravensburger spelletjes.

Personeelsbladen | 1985 | | pagina 1