AH-filiaal 1109 pagina 12 Flitsen Postagentschap Informatiebalie Politie-academie „Veterane" Bodybuilding Fijne ploeg Automonteur Trouw Filiaal 1109 aan de Koningin Julianalaan in Voorburg mag tot de interessantste supennarts van Albert Heijn worden gerekend. Alleen al qua ligging. Temidden van zaken als Hema, Blokker, McDonalds en Konmar i ormt bet 1.850 nr grote paradepaardje van bedrijfsleider G(er J.L. Lammers niet de énige publieks trekker van dit dertig jaar oude winkelcentrum op de grens van ouden nieuw Voorburg. Nadat Vroom Dreesmann besloot bet kolossale winkelpand tegenover Alben Heijn niet langer beschik baar te stellen aan Vendet, maar aan Konmar, is de concwrentie- positie van filiaal 1109 er moeilijker op geworden. Toch zegt de heer Lammers glunderend: „Het dwingt je om heel alert te zijn op wat er aan de overkant gebeurt. Het klantenbestand heeft zich weliswaar gestabiliseerd, maar je houdt toch altijd een groep zwevende consumenten die de ene keer hier kopen en de andere keer daar. Mensen die zelfs per dag bekijken hoe de prijzen van de verschillende artikelen bij ons en aan de overkant zijn en daar hun inkopen op afstemmen." In die strijd om de gunst van de consument hebben de heer Lammers en zijn rond honderd medewerkers een paar efficiënte wapens ingezet. Niet alleen de zeer goede ambachtelijke slagerij en de centraal gelegen afdeling groenten en fruit, met constant verse produktcn, maar ook door een zeer persoonlijke benadering. Rechts de beer Lammers, links de heer Langeveld. Zo wordt elke donderdagavond een gratis kopje koffie-met-koek gepresenteerd. Dat veel klanten die geste op prijs stellen blijkt wel uit de 250 tot 275 kopjes die op zo'n koopavond worden gedronken. „We doen dat om het persoonlijk contact te bevorderen", aldus de 39-jarige bedrijfsleider. Een ander belangrijk wapen in de concurrentiestrijd van filiaal 1109 is het postagentschap dat er nu een jaar of twee deel van uitmaakt. Bemand door twee Albert Heijn- medewerkers. nadat PTT- fïinctionarissen hen eerst een vakopleiding van twee maanden hadden gegeven. Volgens Anneke Mourits (21), inmiddels zo'n vier jaar bij Albert Heijn, aanvankelijk als part-timer, na het behalen van haar einddiploma Daltonlyceum in vaste dienst, gaat het aan de twee loketten van het postkantoortje vooral om girobetaalkaarten. Hoewel ook postpakketten een niet onbelangrijk deel van het werk van deze vroegere turnster vormen. Anneke, die nu de EHBO- cursus van Albert Heijn volgt, dol op zwemmen en aerobic dancing is, gaat in september een maand op vakantie naar Australië. „Zet er maar bij", ginnegapt ze, „dat het salaris bij Albert zó goed is, dat je er zelfs een vakantie naar Australië van kan betalen." Niet onvermeld mag blijven, dat filiaal 1109 een informatiebalie heeft. Daar is tevens de fotoservice gevestigd. Ans Reijerse (39) en haar dochter Edith 17) fungeren er beurtelings als gastvrouw, terwijl ook bedrijfsleider Lammers vaak daar, vlak naast de ingang, kan worden gesignaleerd. Zijn motto is weliswaar dat de deur van het BL-kantoor te allen tijde voor iedereen wagenwijd open moet staan, maar aan de info desk hoor je nu eenmaal sneller eventuele klachten. Het is de praktijkvertaling van het begrip Klantgericht Denken en Handelen en heeft dus niet te maken met gebrek aan vertrouwen in de capaciteiten van Ans en Edith. Eerstgenoemde kwam destijds vrij toevallig als caissière bij Albert Heijn terecht toen een verhuizing haar dwong snel wat bijverdiensten te vinden, maar dat is alweer negen jaar geleden en mevrouw Reijerse is er niet meer weg te slaan. Althans gedurende vier ochtenden per week én op koopavond. Sterker nog: ze bracht haar eigen dochter Edith, nog studerend, zojuist afgekeurd voor de opleiding tot piloot, maar heilig van plan de hogere politie academie te gaan volgen. Ze heeft vast en zeker aanleg voor dat werk bij de Hermandad, want zelfs tijdens het babbeltje met Flitsen houdt Edith constant de activiteit aan de negen kassa's in de gaten. En dat niet alleen omdat ze enige caissières af en toe de prijs van een bepaald artikel moet toeroepen Aan het eind van de rij zit Bep Rouwenhorst 56), in 1965 al bij haar huidige werkgever in dienst getreden. Toen was de supermart nog aan de overzijde van de straat gevestigd, maar het leuke is dat de zoon van de toenmalige Ans Reijerse (I) en ter Edith bedrijfsleider, de heer Van Langeveld, nu weer tot haar collega's behoort. Peter is assistent-bedrijfsleider. Bep, die in de loop der jaren alle diploma's wist te behalen en in de oude vestiging met zes kassa's hoofdcaissière en food-chcffin kon worden, heeft er zich grootmoedig bij neergelegd, dat er in de huidige tijd méér eisen aan leidinggevend personeel worden gesteld. Het verzamelen van curiosa en postzegels, het breien en het onderhoud aan haar tuintje in Hoogmade, waar ze met haar doch- Anneke Mourits haar broer samen een caravan heeft staan, verschaft de „veterane" van het gezelschap voldoende compensatie. Amanda van Hove (17). met nog één jaar huishoudschool voor de boeg en net als Anneke Mourits dol op zwemmen, leek ook voorbestemd een ander beroep uit te oefenen. Ze werkt nu als verkoopster op de deli- en kaasafdeling. Op school bleek ze echter zo handig met metaal dat menigeen haar een toekomst in de fijnmetaaldraaierij voorspelde. Zelf droomt ze nochtans van een baantje in een parfumeriezaak of boetiek. En voor wat betreft de hobby van een leuke sportschool waar ze aan bodybuilding of desnoods aerobic kan doen. Een sportieve hobby heeft ook Jules van der Veldt 32 een vrolijke, luidruchtige Noordhollander van indrukwekkende afmetingen, die nooit uitgepraat raakt - zo lijkt het over zijn slagersvak en dan ook een uiterst gemotiveerde chef slagerij is. Een liefhebber van Bep Rouwenhorst badminton, net als Edith Reijerse trouwens, die er haast ouderwetse opvattingen over plichtsbesef, vakkennis en service op na houdt. Twee jaar is hij in Voorburg, na eerst enige tijd in Leidschendam te hebben gewerkt. Als jonge knaap verruilde Jules een particuliere slagerij voor een functie bij Albert Heijn, omdat hij daar meer toekomst zag, en begon in Haarlem aan het Soendaplein. Soms rijdt hij nog wel op de racefiets van zijn huis in Voorschoten naar het ouderlijk huis in Bloemendaal. En liefst zo hard mogelijk. „We hebben een hele fijne ploeg hier", meent de man die het een erezaak vindt het aangevoerde vlees heel kritisch te beoordelen. Alleen vindt hij wel dat de Voorburgers weinig lachen. Een collega die het daar vast mee eens zal zijn is de uit Suriname afkomstige Bhagwanpersad Dhoemé 32), steevast Persad genoemd. Hij was in zijn geboorteland kassier bij de waterleiding, maar kon nauwelijks rondkomen van het salaris en voelt zich nu als verkoper op de zuivelafdeling des te gelukkiger. Zegt nooit last van discriminatie te hebben en uitstekend contact met buren en collega's. Persad volgt nu een cursus voor automonteur „Garages zijn zo duur, hè" en wil graag nog eens wat aan bodybuilding gaan doen. Het team van filiaal 1109 mag dan qua sfeer en inzet aan menigeen ten voorbeeld worden gesteld, het neemt niet weg dat de ploeg pas kort bijeen is. Heel veel medewerkers volgden bedrijfsleider Van Maanen toen die in Gouda een nieuwe AH- supermart zou gaan leiden. Over trouw gesproken! Het betekende wél voor zijn opvolger in Voorburg dat die zich genoodzaakt zag vorig jaar extra veel aandacht aan de selectie van nieuw (en goed) personeel te geven. Hij is daar aardig in geslaagd, meent de eerder in Alphen aan den Rijn, Uithoorn, Wassenaar en I.isse voor Albert Heijn werkzame bedrijfsleider. Eén van zijn uitspraken. „1985 wordt het jaar van de opleidingen in het kader van de nieuwe organisatie-opzet bij Ahold." Gezien de mentaliteit bij zijn mensen kan dat bezwaarlijk veel problemen opleveren. Bhagwanpersad Dhoemé

Personeelsbladen | 1985 | | pagina 12