Werkmaatschappijen Esso gaat brandstof verkopen bij Miro-vestigingen Eerste prijs voor AH tabaksmeubel pagina 10 Flitsen Albert He^n Albert He\jn i'WLa*: BI-LO „Buil" verzamel object In september vorig jaar start te de opleiding voor Super- mart-BL's. De opleiding be staat uit twee delen: de basis opleiding gevolgd door een bot •enopleiding. Op de foto de BL's in oplei ding in de sneeuw. V.l.n.r Martin Biemans, Arthur Leer dam, Lucien Papenhuijzen, Uit het hele land ontvingen wij de afgelopen periode be richten over de grote knip-, plak- en k/eunvedstrjd van Albert Heijn. Helaas kunnen wij niet al die betichten op- netren, vandaar dat wij een greep deden in de grote sta pel en onderstaand bericht afdrukken: Zaterdag 9 februari jl. vond in het gemeenschapshuis „De Landing" te Eindhoven cle prijsuitreiking plaats van de „Grote Knip-, Plak- en Kleur- wedstrijd" die Albert Ileijn in januari heeft gehouden voor de jeugd van 4 tot en met 12 jaar uit Woensel en Eindho ven. Een deskundige jury se lecteerde 200 prijswinnaars uit ruim 1000 inzendingen. Tijdens een gezellig kinder feest, waarvoor ook de ou ders en andere fatnilieleden van de prijswinnaars waren uitgenodigd, reikte clown Hermans tot groot vermaak Ilenri MetassenHans Sche ve/s, Wil Steenvoorde, Frans van Erven, Peter Rossiele, Jan Dils, Harrie Hoekstra, Ad Süoss, Peter van de Heuvel, Eddie Nijholt, Pons Wegman, Wim Engels, Gert Meyer, cur susleider Gerard van de Broek en Wil Appel. Esso Nederland BV zal vanaf 1 september a.s. de benzinestations bij negen van de dertien Miro-vestigingen over nemen. Een contract hiertoe werd kort voor kerst gesloten. Miro zal tot 1 september de sta tions nog zelfstandig blijven exploiteren. „De overdracht staat geheel los van de reorganisatie, hoe wel het er natuurlijk wel pri ma in past", zo deelt Maarten de Boer, Commercieel Man ager van Miro en degene die dit project begeleidt, mee. „We waren al veel langer be zig ons te beraden op de toe komst van de tankstations. Op een gegeven moment kwamen we voor de keuze te staan de stations aanzien lijk te verbeteren of samen werking te zoeken met een grote oliemaatschappij. De Miro-pompen zijn ooit opge zet als zogenaamde witte verkooppunten waar benzi ne aanmerkelijk goedkoper werd aangeboden. Inmiddels zijn de prijsverschillen tus sen de witte en normale tankstations nagenoeg ver dwenen. Aspecten als kwali teit en service moeten dan meer aandacht krijgen om klanten te trekken. Door de samenwerking met Esso ho pen we deze zaken te heb ben gerealiseerd." Voor het personeel van de Miro-stations zal de samen- Chris van den Broek, Algemeen Directeur Miro (links) en R. Daban, Algemeen Directeur van Esso Nederland tekenen de samenwerkingsovereenkomst. werking geen enkele conse- den gemoeid. „Indien wij de quentie hebben. Zij houden én hun baan bij Miro én hun huidige functie. „Het enige verschil is dat ze nu Esso-be- drijfskleding zullen gaan dra gen. Iedereen blijft gewoon bij ons in dienst. Wij verhu ren het personeel in feite aan Esso", legt Maarten de Boer uit, die er aan toevoegt dat ook de ondernemingsraad heeft ingestemd met deze oplossing. De tankstations bij negen Mi ro-vestigingen zullen vanaf 1 september a.s. een Esso-ui- terlijk krijgen. Bovendien zal er bij zeven vestigingen een wasstraat komen. Met deze (her)bouwactiviteiten is een bedrag van tien miljoen gul stations in eigen beheer had den gehouden, hadden we ook voor dergelijke investe ringen gestaan om aan de ei sen van deze tijd te kunnen voldoen", vertelt De Boer. „Een bedrag dat wij, gezien de ontwikkelingen binnen Miro, liever anders gebrui ken." De Esso-stations naast de Miro-vestigingen passen, vol gens De Boer, prima bij het beeld van Miro. „Ook Esso legt sterk de nadruk op de prijs. Ik denk dat het een ex tra aantrekkingskracht uitoe fent op de consument om een bezoek aan Miro te bren gen. We zullen dat ook sti muleren door gezamenlijk acties te ontwikkelen." Het nieuwe AH tabaksmeubel is door het Genoot schap voor Reclame onderscheiden met het pre dikaat: „Het beste van 1984". Een eervolle onder scheiding in de categorie „Permanente display afd. B." Jaarlijks wordt door het Genootschap voor Reclame de beste display uitgekozen. De jurering vindt plaats in de drie categorieën: tijdelijke display, afd. A en B; permanente display, afd. A en B; informatieve display. De fabrikant van het nieuwe tabaksmeubel, D.R.A.I. Nederland bv, zond het nieuwe ontwerp in bij het Genootschap voor Reclame. De eerste plaats is een erkenning voor al diegenen die heb ben meegewerkt om dit tabaksmeubel te ontwer pen. Anita Jong van filiaal 1202 bij het bekroonde ontwerp Bedrijfsleider Leo Post van AH-filiaal 1233 in Punner- encl temidden van zijn mede werkers die met succes deel namen ctan de reanimatie- cursus die was uitgeschreven door de Nederlandse Hart stichting. Staande v.l.n.r Th. Leenders.J. de Gooijer, L. Post en R. Janssen. Zittend even eens v.l.n.r.. H. van der Lin den, E. Inniger, A Lohmijer en D. Wi/lemsen. Op de voor grond Anny de reanimatie- pop. De stierekop van fi berglas, lange tijd het symbool van BI-LO in de Verenigde Staten, is een verzamelobject ge worden. Sinds de stie rekoppen in 1979 wer den vervangen door een modernere vorm is een ware toeloop op de oude ontstaan. Ze brengen op veilingen ten behoeve van goede doelen al gauw dui zend dollar, toch zo'n slordige 3.500,-, op. Wat mensen er precies in zien is onduidelijk, maar geliefd zijn ze ze ker. De „Buil", zoals het BI-LO-lo- go wordt genoemd, is het symbool van de keten ge weest sinds het begin van de zestiger jaren. Oprichter Frank L. Outlaw sr. ontmoet te een man die plastic dieren verkocht aan minigolfbanen. Outlaw zag in de stierekop een uitstekend symbool voor zijn toen al fors groeiende reeks winkels. Het bleek dat hij er kijk op had, want een onderzoek in de ja ren zeventig wees Uit dat de „Buil" veruit het bekendste symbool was in het gebied waar BI-LO werkzaam was. Winkels stonden bekend als één, twee of drie stieren-su permarkt. Toch werd op het moment dat er al een „kud de" van meer dan 200 fi berglas „Bulls" was besloten BI-LO te voorzien van een meer eigentijdse stierekop en misschien wel het begin van een nieuwe verzamel woede.

Personeelsbladen | 1985 | | pagina 10