Quality Assurance houdt vinger aan de pols AC Sevenum weer uit de brand Flitsen pagina 3 Kwaliteit doorlopend gecontroleerd 25% korting voor Ahold-medewerkers en gepensioneerden Het waarborgen van de kwaliteit van alle produk- ten die bij de Albert Heijn-fïlialen worden ver kocht, in het bijzonder het eigen merk. Daar staat de afdeling Quality Assurance voor. De zeven mensen die op de afdeling werken hebben er hun handen vol aan. Ze controleren de artikelen en als de kwaliteit te wensen over laat grijpen ze in. Ook testen ze nieuwe produkten en verschaffen ze in formatie aan de steeds kritischer wordende con sument. In de distributiecentra in Til burg, Zaandam en Zwolle heeft de primaire controle plaats op de produkten. De controleurs, de heren A. van den Bosch, T.A.T. Magielsen (beiden in Zaandam). P.L.C. van Hoof, A.A.J. Franken (Til burg) en A. Slijkhuis (Zwol le) zijn „de ogen" van de af deling. Als er iets niet in de haak is keuren ze het pro- dukt af en melden dat bij de heer ir. W. Eegerdingk, hoofd Quality Assurance. Als er „repeterende klachten" - ook van consumenten - over een produkt worden ge meld, komt hij in actie. Dat betekent meestal dat de le verancier ter verantwoor ding wordt geroepen. Hij moet dan uitleggen waarom hij tekort is geschoten. Vaak wordt in onderling overleg naar een oplossing van het probleem gezocht. De afdeling Quality Assuran ce kijkt alleen naar de kwali teit. Dit omvat zowel de technische aspecten van een produkt als de organolep- tische (smaak, geur, uiter lijk). Smaakpanels Bij de kwaliteitsbepaling van nieuwe en bestaande pro dukten wordt gebruik ge maakt van zogeheten smaak panels (30 willekeurige Ahold-medewerkers). Er wordt nauw samengewerkt met de commerciële afde ling, de managers, die uitein delijk de kwaliteit van het produkt moeten afwegen te gen de prijs die de consu ment wil betalen. „We zijn een service-afdeling naar de commerciële managers toe", aldus ir. W. Eegerdingk. De afdeling Quality Assuran ce streeft naar een goede re latie met de klant („we zijn erg klantgericht"), maar pro beert ook een goede ver standhouding met de leve ranciers op te bouwen. „Want", zegt de heer Eeger- Carla Verboren (l.) en ir. W, Eegerdingk. dingk, „als je goede leveran ciers hebt, dan kun je met vertrouwen de toekomst te gemoet zien." Om de goede contacten te onderhouden gaat hij regelmatig op be zoek om te zien hoe de za ken er bij staan. Huismerk In de AH-fïlialen liggen om en nabij de 5.000 artikelen, waarvan ongeveer 800 het AH-huismerk voeren. Aan het eigen merk worden hoge eisen gesteld. „Het is wel ge beurd dat we produkten uit het huismerk-assortiment hebben gehaald, omdat we meenden dat ze er niet lan ger thuishoorden. We heb ben ook produkten in de winkel waarvan we zeggen: het loopt fantastisch, maar we vinden ze kwalitatief ge zien onder de maat. Dan ma ken we er geen huismerk van." Volgens de Warenwet is Albert Heijn verplicht de in- Bijna vijf weken nadat een felle brand AC Sevenum in de as legde draait het restaurant al weer op vol le toeren in een tijdelijke vestiging. „De omzet is al weer bijna op hetzelfde peil", zo meldde een en thousiaste manager Leo Gorse op 4 februari, de dag dat AC Sevenum offi cieel weer open ging. „Vanaf 1 februari zijn we aan het proefdraaien. We hebben een grote toeloop van gasten, iedereen wil even komen kijken en als ik nu de zaak in kijk dan zitten al onze vaste klan ten er weer." Voor de tijdelijke huisves ting van AC Sevenum is gekozen voor een tent, maar dat is iets wat je al leen aan de buitenkant kunt zien, want binnen waant de gast zich in een sfeervol en chique restau rant. Dat het restaurant weer zo snel kon herope nen is te danken aan de enorme inzet van de me dewerkers van AC Seve num en het hoofdkan toor. Ook de gemeente Sevenum verleende alle mogelijke medewerking. Net als het in de nacht van 26 op 27 december afge brande gebouw biedt de „tent" accommodatie aan 400 gasten. Uitgangspunt bij het zoeken naar een tijdelijke oplossing is ge weest in ieder geval een zelfbedieningsrestaurant te kunnen openen. „Maar", zegt manager Leo Gorse, „we hebben nu al weer partijen in bedie ning aangenomen, dat gaat uitstekend in een af- ,-v5ui; 4 gesloten deel van de zaal." Terwijl de gast weer te recht kan in Sevenum voor een hapje en een drankje wordt er door AC Restaurants hard gewerkt aan een definitieve oplos sing. Over ongeveer een half jaar moet de perma nente vestiging ge bruiksklaar zijn. Dit nieu we restaurant zal groter worden dan de oude AC Sevenum, waarmee de toch al bestaande uitbrei- grediëntendeclaratie van de produkten te vermelden. AH houdt zich daaraan maar doet méér. „We geven ook de voedingswaardewijzer en dat hoeft niet volgens de wet. Wij zijn daar de grote pionier in geweest", zegt de heer Eegerdingk. Hoe goed de afdeling ook de vinger aan de pols houdt, toch komen er van de keu ringsdienst van waren nog waarschuwingen binnen over produkten, die niet aan de normen van de Warenwet voldoen. Soms is dan de eti kettering niet in orde of zit er te weinig in het blik of pak. „Ernstiger wordt het als we een proces verbaal krij gen. Dan is het produkt bij voorbeeld bacteriologisch niet in orde, of zit er bijv. een stukje plastic in. Als zoiets gebeurt, hetgeen ge lukkig sporadisch voorkomt, wordt een diepgaand onder zoek ingesteld en rusten wij niet voor de oorzaak gevon den is." Diëtiste Carla Verbo- ven kwam zo'n ander half jaar geleden op de afdeling Quality Assu rance te werken. Hoe wel ze zich al snel „all round" ontwikkelde, blijft voeding haar spe cialiteit. Bij haar ko men de moeilijke technische vragen van consumenten binnen, over levensmiddelen die in de AH-winkels worden verkocht. Het aantal vragen dat ze te behandelen krijgt neemt toe, want de consument wordt steeds kritischer. „De consument is tegen woordig veel meer be zig met z'n gezondheid en wil daarom ook we ten wat er in de levens middelen zit die hij ge bruikt." Consumentgericht als de afdeling is, pro beert de diëtiste de vragen zo snel en goed mogelijk te beant woorden. „We zijn heel eerlijk", zegt ze. „We kunnen nu ook adviseren welke AH- produkten gebruikt kunnen worden bij een bepaald dieet. Wij hebben dieetgegevens van de Albert Heijn- produkten in een computer opgeslagen. Het up-to-date houden van die gegevens is een arbeidsintensief werk, maar nodig, want de consument wil goed en volledig geïnformeerd worden. En als die verwachting er is, moet je er ook aan kunnen voldoen", besluit Carla. Naar aanleiding van het arti kel in de Flitsen-uitgave in januari zijn er vele vragen binnengekomen wie er recht op welke korting heeft bij het boeken van een vakantie bij Ostara. Daarom besteedt Flitsen er nogmaals aandacht aan. Alle medewerkers en gepensioneerden van Ahold krijgen buiten de school vakanties een korting van 25 procent op de luxe stacara vans in Wilsumer Berge in West-Duitsland en de bunga lows in 't Wolfs ven in Mier- lo. Vanzelfsprekend is de normale korting voor 65- plussers van kracht. Voor ge pensioneerden van Ahold wordt de voor hen voorde ligste kortingsregeling toe gepast. Indien u hiervoor be langstelling heeft vul dan ne venstaande bon in en u krijgt de vakantiegids van Ostara toegezonden. Bon voor gratis vakantiegids dingsplannen worden ge realiseerd en daarbij zul len inrichting en opzet van het restaurant geheel worden aangepast aan de gewijzigde „huisstijl" van AC. Meer weten over de Ostara vakantieparken? Vraag dan nu de grote Ostara vakantiegids 1985 aan. Vul deze bon in, knip uit en stuur op aan: Ostara bv, Ant woordnummer 124, 1500 VC Zaandam (een post/egel is niet nodig). Of bel tijdens de kantooruren 075-592835. Naam- Adres Werkmaatschappij Postcode en plaats

Personeelsbladen | 1985 | | pagina 3