Miro-plannen goedgekeurd Verder in Flitsen EXTRA DEPOSITORENTE SPAARFONDS 1,64% Hoge Belgische onderscheiding voor mr. A.Th. van Ewijk Vernieuwingen bij Albro Zwanenburg FILIAAL 1387 IS WEER OPEN Eén van The Three Degrees werkt bij AH lllfllilllllll» 0plage:35.000 Personeelsblad Ahold nv OR miro brengt positief advies uit 42e jaargang no. 2-februari 1985 „Matchen" veelbelovend In KRO's Play Back Show SAH00200047 5 Flitsen Landohjk februari 1985 m rutsen weest bij deze ontwikke ling. Pagina 4. Wet Tweeverdieners pagina 2 Quality Assurance houdt vinger aan de pols pagina 3 Alberto brengt eigen merk whisky pagina 4 Sportflitsen pagina 9 Vernieuwingen bij Albro pagina 10 AHGV succesvol op Ho- recava pagina 11 Zomaar, AH Doetin- chem pagina 12 Begin februari heeft de onderne mingsraad van Miro een positief ad vies uitgebracht over het eerder door de directie van Miro opgestelde jbasisstrategieplan. Dit houdt onder meer in dat de ondernemingsraad instemt met het feit dat Miro zich uitsluitend zal gaan toeleggen op de exploitatie van grootschalige win kels met een bijzonder uitgebreid, zeer scherp geprijsd, levensmidde lenassortiment waarbij vooral veel aandacht zal worden geschonken aan de versafdelingen. De ontwikke ling en exploitatie van het niet-le- vensmiddelengedeelte zal in princi pe worden verzorgd door externe specialisten op dat gebied, die dat volkomen zelfstandig zullen doen. In de volgende Flitsen zal nader worden ingegaan op de gang van za ken rond Miro (zie ook pagina 7). De depositorente over 1984 is vastgesteld op 1,64%. De berekening van de extra rente wordt gebaseerd op het gemiddelde deposito tarief bij de Amrobank over de deposito's van 100.000,- op jaarter mijn. Uitgegaan wordt van de rentetarieven geldend in de eerste i week van de vier kalen derkwartalen. De uit komst hiervan was voor 1984 6,19%. i Het percentage deposito- rente wordt gevonden door deze uitkomst te verminde- I ren met het vaste renteper: centage, zoals dat voor het Spaarfonds geldt, ofte wel 6,19% minus 4,55% 1,64%. De deposito wordt aan het einde van het jaar toegekend over de laagste stand van de spaarrekening gedurende het gehele kalenderjaar, na dat deze is verminderd met een franchise die voor 1984 is vastgesteld op 3.500,-. Ter verduidelijking moge het volgende voorbeeld die nen: Stel dat een spaarder een normale en een bijzondere spaarrekening heeft. De laag ste stand van het totaal van het saldo van zijn normale en het saldo van zijn bijzon dere rekening was op enig moment in 1984 5.500,-. De depositorente wordt nu berekend over het laagste saldo verminderd met 3-500,-, ofte wel 2.000,- en bedraagt over 1984 1,64% x 2.000,- 32,80. de Orde van Leopold II, een onderscheiding die hoogst zelden aan een buitenlander wordt verleend. De heer Van Ewijk, die een groot gedeelte van zijn tijd in Europees verband door brengt, met de nadruk op het EG-bestuurscentrum in Brussel, heeft zich o.a. inge spannen om de Nederlandse markt toegankelijk te maken voor Belgische jenever. In aanwezigheid van de staatssecretaris van Econo mische Zaken, de heer P.H. van Zeil en de president van de Raad van Bestuur van Ahold, de heer A. Heijn, werd de heer Van Ewijk de hoge onderscheiding opge speld door de Belgische am bassadeur in Nederland, zij ne excellentie Baekelandt. De plechtigheid vond plaats op woensdag 30 januari jl. in de Belgische ambassadeurs woning te Den Haag. Mr. A.Th. van Ewijk, hoofd Externe Betrekkingen bij Ahold, waarmee Flitsen in het januarinummer een uit voerig interview had, is door koning Boudewijn van Bel gië benoemd tot Officier in In 1985 zal Albro Zwanen burg in het teken staan van een aantal opmerkelijke ver nieuwingen. Er komt een nieuwe cakelijn en er is een installatie ontwikkeld die het brood rechtstreeks vanaf de broodlijn opstapelt in de rol container. Een automatise ring die ervoor zorgt dat geen mensenhand het brood meer behoeft aan te raken in het traject van oven naar klant. Een heel „slim" ma chientje gaat de broodjes dubbelvouwen in verpakkin gen van 4, 6 en 8 broodjes. Pagina 10. Bijna 10 jaar is er gewerkt aan een systeem om de controle op de af te leve ren goederen aan de filia len te perfectioneren. In de filialen dient men zo snel mogelijk te weten of de zending compleet is, onbeschadigd, kloppen de prijzen, kortom er is een veelheid aan controle nodig. Het nieuwe systeem, dat aansluit op de automati sering, heeft deze contro le aanmerkelijk verbe terd. Vorig jaar deed het begrip „matchen" zijn in trede. De resultaten tot nu toe zijn veelbelovend. Flitsen ging praten met de heren G. Mak en W. Bets die beiden vanaf het eer ste uur betrokken zijn ge- der filiaal uit de grond. Wel veel kleiner - het is ook maar een noodfiliaal - maar mede dank zij de fantastische medewer king vanuit Zaandam, kon men na drie weken weer klanten ontvangen. Een bijdrage op pagina 5. Elly van Hooy (20), cais sière bij AH 1480 in Den Haag, blijkt er een dub belleven op na te houden. Zit ze overdag achter de kassa, 's avonds stort ze zich met twee vriendin nen met veel verve in het „nachtleven" want ze doen mee aan Play-back Shows. Ze blijken The Three Degrees zo goed te kunnen imiteren dat ze op 26 februari a.s. in KRO's Play Back Show van Henny Huisman mogen optreden. V.l.n.r.: Marjolijn Vrolijk (20), werkzaam op een advocatenkantoor; Diana de Kruijf (22), werkzaam bij een schoenenzaak en caissière Elly van Hooy. In de oudejaarsnacht brandde in Uithoorn een groot gedeelte van het winkelcentrum af. Ook fi liaal 1387 behoorde tot de slachtoffers. Nadat schrik en verbijstering verwerkt waren ging men aan de slag. In minder dan geen tijd stampte men een an-

Personeelsbladen | 1985 | | pagina 1