AH Dr.Hubemoodtstraat, Doetinchem pagina 12 Flitsen Maandagmorgen praatje Uitholling Cadeautje Adviseren Middle Management 11 jaar Doetinchem, in cle Achterhoek gelegen, heeft een duidelijk streekeerzorgendefunctie. Hoewel het stadje niet meer dan veertigduizend in woners telt, heeft het naar verhouding een groot aantal winkels waarin de levensmiddelendetailhandel rijk is vertegenwoordigd. In de Dr. Hubernoodtstraat ligt het zestien jaar oude AH-filmal, dat er met name de laatste jaren een tiental stevige concurrenten hij heeft gekregen. I.iep de omzet gedurende een paar jaar fors terug, nu, zo vertelt bedrijfsleider Jaap Smit, zit deze weer in de lift. ..Het huidige beleid van AH is landelijk gericht op prijzen en plussen waarbij de plussen een belangrijke boventoon voeren. Als je het in zijn geheel bekijkt, is de strategie uitstekend maar waar wij hier vooral behoefte aan hebben, zijn lage prijzen want de mensen uit de Achterhoek zijn bijzonder prijsgevoelig", aldus bedrijfsleider jaap Smit. Het 1.250 m2 grote filiaal met een ambachtelijke slagerij en zeven kassa's (vroeger waren dat er acht), is een zgn. GNF-vestiging (Groot Non Food). Dat betekent dat men er ook een breed assortiment Non Food-artikelen heeft. „We hebben hier een goed en leuk team en dat komt omdat we veel met elkaar praten. Dat moet ook wel want je trekt nu eenmaal veertig uur per week met elkaar op. Het maandagmorgenpraatje slaan we dan ook nooit over", vertelt bedrijfsleider Smit die nu reeds 16 jaar in Doetinchem woont. „Veel BL's wonen liever niet in de plaats waar zij werken. Ik heb dat altijd gedaan want tussen de middag thuis gaan eten is mij heilig." Jaap Smit trad in 1950 in dienst van AH via het hoofdkantoor dat toentertijd nog was gevestigd aan de Westzijde in Zaandam. Hij wil zijn bedrijfsleiderschap voor geen geld ruilen voor een kantoorbaan. Hobby's van Jaap Smit zijn bridge, tuinieren en er met de caravan op uit trekken. „Mijn vrouw en ik zijn op dit moment Nederland aan het ontdekken. Hén keer in de vier jaar gaan we naar Montreux in Zwitserland. We hebben daar een kleine camping ontdekt waar altijd plaats is, want de eigenaar kent maar één Nederlandse woord en dat is „ja". We friemelen onze caravan dan gewoon ergens tussen en zij die vinden dat ze worden ingebouwd, vertrekken vanzelf', zo zegt bedrijfsleider Smit tot slot. Ben Peters (45is assistent bedrijfsleider en afdelingschef Houdbaar en GNF. een tweeledige functie die hem dierbaar is. „In het verleden hebben ze mij al diverse malen gevraagd om BL te Ook het feit dat dan een gedetailleerde kassabon kan worden gemaakt vind ik een goede zaak." Hobby's van de 26-jarige Sylvia zijn handwerken, aerobic dance en schieten met een windbuks. Ze is lid van SV De Roos en weet hem aardig te raken. Hannie Poel, verkoopster 2 Deli/ Brood werkt nu 5Vi jaar op deze afdeling. Ze zou niet graag van afdeling willen veranderen. .Je gaat intensief met mensen om en de meeste zijn erg vriendelijk. Als het rustig is, maak ik altijd tijd voor een praatje. Dat wordt gewaardeerd. Dat merkte ik toen ik jarig was want toen kreeg ik een cadeautje van één van de klanten." Arbeidsduurverkorting (ADV vindt Hannie een goede zaak. „We hebben er hier al positieve dingen van gezien. Als wij namelijk niet hadden ingeleverd had hier iemand weg gemoeten en nu zit die er nog." Hobby's van de 23-jarige Doetinchemse zijn wintersport - natuurlijk ook après ski-, lezen (streekromans), eigen kleding maken en in het weekend disco. Annita Garritsen (20) is als verkoopster 1 werkzaam in de ambachtelijke slagerij. Zij vindt dat ze uitstekende collega's heeft. Dat blijkt ook wel in de praktijk want de ambachtelijke slagerij loopt als een trein. „Het leuke aan mijn baan is dat er geen dag voorbij gaat of je moet de klanten van advies dienen. De ene keer gaat die vraag over wat zij bij een bepaalde groente willen eten en de andere keer over hoe het vlees moet worden bereid. In het begin stond ik wel eens met mijn mond vol tanden. We hebben hier echter veel informatie over vlees. Ik heb die instructieboeken doorgenomen. Als je er dan meer over weet, gaat het vak je ook meer aanspreken." Annita woont nog bij haar ouders thuis. I laar vrije tijd brengt ze- door met uitgaan, winkelen, iets voor haarzelf maken of orgel spelen. Ze heeft een paar maanden terug een elektronisch orgel gekocht en door de orgellessen kan ze nu al een fors aantal populaire melodieën ten gehore brengen." Ook de klanten vinden volgens Annita Gatritsen dathaar" slage rij de beste van Doetinchem is... Volgens Ilannie Voel u il het oog ook wat Bedrijfsleider Jaap Smit weipt een goedkeurende blik op de biefstuk tartaartjes van chef slager Jan Brits... worden, maar die functie ambieer ik niet." Tijdens het interview komt bijna automatisch Leifo ter sprake. (Leifo is een nieuwe organisatiestructuur binnen AH die tot doel heeft verantwoordelijkheden dieper in de organisatie te brengen, waardoor mede kostenbesparend kan worden gewerkt, red. „Op zich vind ik Leifo wat betreft kostenbesparing een goede opzet. Aan de andere kant is het zo dat het automatisch een uitholling van de functie van afdelingschef met zich brengt. Was het vroeger zo dat 80% van het werk van een AC bestond uit organiseren en 20% uit vullen, prijzen etc., nu is dat andersom." Ben Peters, getrouwd en twee kinderen woont in Zevenaar. Hobby's van hem zijn wintersport (met name langlaufenen recreatief tennis. „Verder ben ik gewoon een levensgenieter." Erik Smits, verkoper 3 in opleiding (Houdbaar/GNF). heeft het uitstekend naar zijn zin bij AH dat hij het toonaangevende bedrijf in de levensmiddelendetailhandel vindt. Op dit moment volgt hij een cursus Middle Management in AC Restaurant Stroe. „De studiebegeleiding is uitstekend en als alles meezit probeer ik BI. te worden want ik voel zelf dat het kruideniersvak mij in het bloed zit." Erik woont samen met zijn vriendin in Silvolde. In zijn vrije tijd knutselt hij aan elektronische apparaten of legt een kaartje. Dat gebeurt trouwens iedere middag tijdens de pauze in het filiaal ook. Door de jaren is hij - naar eigen zeggen - een behoorlijk geroutineerd Erik Smits vindt dat bij 's lands grootste kruidenier goed gespie geld moet worden klaverjasser geworden. In mei a.s. werkt Sylvia Oudendag 1 1 jaar bij AH Doetinchem. Zij begon als caissière en is dat nog steeds. „Het is een leuke, afwisselende baan want je bent altijd met mensen bezig." Hoe denkt zij over het geautomatiseerd afrekenen dat binnen AH over enkele jaren ook gemeengoed zal zijn? „Aan de ene kant is het een uitholling van je functie! Je bent nu een soort prijzenboek en dan hoef je alleen nog maar produkten over een Ieesvcnster te halen. Het heeft natuurlijk ook voordelen. Het afrekenen zal sneller gaan, er kunnen geen aanslagfouten worden gemaakt. Dat zijn duidelijk voordelen voor de klant. Ben Veters. „Vrijzen moet ook. ge beuren.. Sylvia Oudendag „Dat is 87.60 inclusief zes 1-2-3-Ioten.

Personeelsbladen | 1985 | | pagina 12