AHGV succesvol op Horecava Ijs van der Blom: zelfs op het toneel „Albert Heijn" Schaatsen bij TOKO Flitsen pagina 11 Ostara beheert vanaf 1 april a.s. Flevo Natuur Ondanks een daling van het aantal bezoekers door de barre weersomstandigheden begin ja nuari is de beurs Horecava in de RAI in Amster dam uiterst succesvol geweest voor Albert Heijn Grootverbruik. AHGV presenteerde zich met het eigen merkenprogramma. Daarnaast werd ook veel aandacht gevraagd voor de „TOKO voor in stellingen", een huiswinkel voor ondermeer ver zorgingstehuizen voor bejaarden. Aandacht die ook volop werd verkregen, ook van bijvoorbeeld staatssecretaris Van Zeil die ook de Horecava be zocht. Steeds meer verzorgingste huizen voor bejaarden star ten een eigen huiswinkel voor de bewoners. Dat ge beurt enerzijds uit het oog punt van service aan de be jaarden, anderzijds is het noodzakelijk geworden door een wijziging in het over heidsbeleid. Sinds enige tijd is dit beleid er namelijk op gericht dat de bejaarden zelf hun ontbijt en lunch verzor gen terwijl het voorheen zo was dat deze maaltijden door het tehuis werden ver zorgd. „Dat betekent dat de bejaarden zelf boodschap pen moeten doen. Door de hoge gemiddelde leeftijd, ongeveer 80 jaar, zijn de meeste bewoners echter niet zo mobiel meer, waar door het zelf inkopen van le vensmiddelen problemen oplevert. Zeker in de winter maanden, zoals tijdens de vorstperiode in januari weer is gebleken. Steeds meer ver zorgingstehuizen hebben daarom een eigen huiswin kel. Wij zijn hierop inge sprongen met onze TOKO, een winkelconcept dat ge heel is afgestemd op de in stellingswereld", zegt Jannes Ostara bv enerzijds en het Nederlandse Naturisten Ter rein bv anderzijds hebben overeenstemming bereikt met betrekking tot het mana gement over het Vakantie park Flevo Natuur in de ge meente Zeewolde. Overeengekomen werd dat Ostara bv vanaf 1 april a.s. volledig het beheer over Fle vo Natuur zal voeren. Daar bij werd nadrukkelijk afge sproken dat de doelstellin gen van Flevo Natuur op geen enkele wijze zullen worden aangetast. Een Ahold-werkmaat- schappij die 's winters schijnbaar stil ligt is Toko RekreatieService. Schijn baar, omdat er achter de schermen natuurlijk al weer hard wordt gewerkt aan de voorbereidingen voor het volgende kam- peerseizoen. Een aantal vestigingen is echter ook 's winters ge opend. Eén daarvan is op de Amsterdamse IJsclub. Ondanks de naam is die het grootste deel van het jaar een druk bezochte camping met een Toko Supermarkt en een door Toko geëxploiteerd café restaurant. Tijdens de vorstperiode in januari kwam de naam van deze camping beter tot zijn recht. Er werd druk ge schaatst. Reden voor Toko om direct de deuren van het café-restaurant te ope nen, ook voor mensen die op hun schaatsen een kopje koffie kwamen drinken! wat storen, die hij zelf an ders zou doen. maar ja, nieu we heren, nieuwe wetten, dus hij laat het daar maar bij. Heeft het tegenwoordig trouwens nog drukker dan vroeger. „Soms drie vergade ringen op een dag", bromt hij quasi-verontwaardigd, „want als je niet meer werkt vraagt de een na de ander je voor bestuursfuncties. Ik ben jeugdleider bij een voet balvereniging geweest, tweede voorzitter van de VW, bestuurslid van de to neelclub, KNVB-scheids- rechter, voorzitter van de ANBO, de ouderenbond, ik organiseerde een rommel markt die vijftien mille op bracht voor het gebouw voor de ouderen, ik heb nog een volkstuin... Het wordt een beetje te veel en ik ga echt met een boel dingen stoppen. Reisjes Alleen met het organiseren van reisjes voor ouderen wil ik blijven doorgaan. Dat is dankbaar werk. Ik ben zelf al tijd reisleider op de tocht naar Valkenburg, maar we hebben ook reisjes naar Haaksbergen, het Sauerland en Vipiteno, in Noord-Italië. Ik ben ook altijd meege- weest met het bejaardenreis je van Ahold. maar daar vind ik eerlijk gezegd niks aan. Je ziet er hooguit twee oude bekenden van vroeger. Nee, laten ze nou maar gewoon een feestavond organiseren voor alle oudjes die een lei dinggevende functie hebben gehad... dan zou ik graag ko men. Maar nu? Ik weet het nog niet." van Dijk, die de AHGV-TO- KO op de Horecava beman de. Inmiddels zijn er al zo'n 200 verzorgingstehuizen waar een TOKO-huiswinkel is ingericht. „Wij exploiteren de winkels niet zelf', vertelt Van Dijk, „wij adviseren de instellin gen qua inrichtingen, opzet en assortimentskeuze, leve ren desgewenst de inventa ris en natuurlijk het gehele assortiment." In dat assorti ment bevinden zich ook AH- huismerken. „Dat kan in dit geval", verklaart Van Dijk, „omdat het winkels voor ge sloten circuit zijn. Alleen de bewoners van een tehuis doen er inkopen." Jannes van Dijk (l.) in de AHGV-TOKO op de Ilorecava „Naast me wonen mensen die als kind nog een snoepje van me kregen als ze in de winkel kwamen." De heer IJ. (van IJsbrand ofte wel Ijs) van der Blom zegt het vrij achteloos, maar in feite is de ze uitspraak karakteristiek voor de band die deze ex-be- drijfsleider van Albert Heijn met de inwoners van Heiloo heeft opgebouwd. Ook door zijn activiteiten in het ver enigingsleven. „Ik speelde hier amateurtoneel", vertelt hij. „Kom ik een keer het to neel op, in een rolletje als vertegenwoordiger, hoor ik meteen in de zaal: „Oh, Al- bert Heijn!" Nou, dan ben je meteen wég natuurlijk." Het geeft een leuk beeld van de bekendheid die de nu 67-ja- rige Zaankanter in Heiloo ge noot. Het toeval wil, dat de heer Van der Blom niet alleen op het toneel een vertegen woordiger mocht neerzet ten, maar dat hij dit beroep in werkelijkheid ook vijf maanden heeft uitgeoefend. „Het leek me wel wat, verte genwoordiger", licht de voormalige bedrijfsleider toe, „maar daar ben ik gauw van teruggekomen. Vergeet niet dat het vlak na de oorlog was. Ik had het rayon West- Friesland. Elke ochtend met de trein - en dat waren toen nog vrij oncomfortabele rij tuigen - naar Hoorn. Daar stond een fiets klaar en dan moest ik op de fiets al die dorpen in West-Friesland afi" De heer Van der Blom krijgt het er nóg benauwd van als hij aan die korte pe riode in zijn leven terug denkt. Honderd gulden Niet dat Van der Blom opzag tegen een flinke fietstocht, want bij Simon de Wit had hij jarenlang heel wat kilo meters afgetrapt met de bak- De heer Blom in feestelijke kledij. fiets. En in het plakboek, waarin hij, inclusief aanstel- lingsbrieven en getuigschrif ten, zijn carrière bij Ahold minitieus vastlegde, zit ook een epistel dat de heer Van der Blom prijst voor diens recordomzet van honderd gulden in één week tijd. Gemaakt tijdens huis-aan- huisbezoekjes met de bak fiets. In het plakboek is onmiddel lijk te zien dat de heer Van der Blom op 20 december 1937 bij Simon de Wit in dienst trad. Crisistijd, dus grote werkloosheid, en de jeugdige Zaankanter was al lang blij met het baantje van besteljongen in de Scheve- ningse Neptunusstraat. Echtgenote Na achtereenvolgens bij Simon de Wit in Schevenin- gen en vier verschillende fi lialen in Den Haag te hebben gewerkt keerde IJsbrand van der Blom in 1939 naar Noord-Holland terug, om Simon de Wit in Hoorn te gaan dienen als waarnemend bedrijfsleider. Al gauw leer de hij er zijn toekomstige vrouw kennen; één van de klanten. „In het begin mocht ik hem helemaal niet", ver klapt mevrouw Van der Blom, „ik vond het maar een opschepper." Waarschijnlijk zag ze de flair van haar toe komstige echtgenoot ten on rechte voor snoeverij aan? Hoe het zij, voor Ahold bleek die man goud waard, al was het maar om zijn grenze loze eerzucht, die er bijvoor beeld ook toe leidde, dat hij in 23 jaar tijd de omzet van AH-filiaal Heiloo opjoeg van de laagste tot de hoogste in de provincie. „Maar ik heb natuurlijk wel geprofiteerd van de enorme uitbreiding van Heiloo". meent hij be scheiden. „Ze vragen me nog wél waar iets ligt", antwoordt de heer van der Blom wanneer Flit sen wil weten of hij nog wel eens commentaar levert bij bezoeken aan zijn „oude" su- permart. Ach, er zijn natuur lijk wel eens dingen die hem

Personeelsbladen | 1985 | | pagina 11