Werkmaatschappijen Groot feest in Groningen OPMERKELIJKE VERNIEUWINGEN IN 1985 BIJ ALBRO AH-filiaal 1255 Geldrop heropend Marmotten lopen voor klanten pagina 10 Flitsen Vogels zorgen voor onverwacht begin Albert Hejjn AH-medewerkster op bezoek bij CadaDia AH-Rosmalen Een pluim voor de medewerkers van Het jaar 1985 heeft voor Albro Zwanenburg een opmerkelijke start ge had. De broodomzet steeg in de maand ja nuari met 10 a 15 pro cent. Een belangrijke reden daarvoor: de aanhoudende koude en hongerende vogels. Albro-directeur T. Win kel: „Normaal wil men nog wel eens een half brood bewaren voor de volgende dag maar bij die lage temperaturen en alarmerende be richten in de krant over hongerlijdende vogels werd dat restant nogal eens opgevoerd." Een goede start dus van een jaar dat voor Albro verder in het teken zal staan van enke le opmerkelijke vernieuwin gen en veranderingen. Hier mee zal in totaal 3,3 mil joen zijn gemoeid. De helft van dit bedrag is bestemd voor drie projecten. Ten eer ste komt er een nieuwe cakelijn, die wordt aangeslo ten op de bestaande oven. Via mechanisering en auto matisering worden blikken ingevet en gevuld hetgeen een drastische besparing aan mankracht oplevert. Waar nu 11 mensen zich met dit werk bezighouden zal in de nieuwe opzet (die half april operationeel moet zijn) nog 4 Vz man nodig zijn. Een vermindering die het aantal uitzendkrachten doet afne men en dus geen nadelige gevolgen heeft voor de vaste medewerkers. De capaciteit van de lijn blijft gehandhaafd op 1.220 cakes per uur. Voordeel ligt, naast kosten besparing. vooral in een be tere procesvoering, doordat een nieuwe beslagmachine voor een fijner beslag van een regelmatiger structuur zorgt. Een investering die volgens directeur Winkel past in het streven naar bete re kwaliteit tegen een con currerende prijs. Rolcontainer Een tweede vernieuwing be treft het vullen van de inmid dels zo succesvol gebleken rolcontainers. Er is nu een installatie ontwikkeld die (in het najaargaat zorgen voor het rechtstreeks vanaf de broodlijn opstapelen van het brood in de containers. Een automatisering, die ervoor zorgt dat géén mensenhand het brood meer behoeft aan te raken in het traject van oven tot aan het winkelwa gentje van de klant. Een dui delijke kwaliteitsverbetering die uniek is voor ons-land. Ook hier is weer sprake van een vermindering van het aantal benodigde uitzend krachten. „Slimme" machine De derde vernieuwing be treft de kleinbroodafdeling. Hier worden broodjes in eenheden van 4. 6 of 8 stuks dubbelgevouwen en zo ver pakt. Een ambachtelijke pre sentatie die zeer in de smaak van het publiek is gevallen. Op grond daarvan is beslo ten hiermee verder te gaan. Het dubbelvouwen, tot nu toe handwerk, wordt over een half jaar overgenomen door een „slimme" machine die samen met een inge nieursbureau is ontwikkeld. Naast deze vernieuwingen staat ook een aantal verbete ringen in de produktie op het programma. Eén daarvan betreft een nieuwe narijskast die op het dak komt te staan. Meer ruimte, betere klimaat beheersing, minder lawaai en beperking van de sto ringsgevoeligheid behoren tot de pluspunten, terwijl een verhoging van de kwali teit van niet minder belang Na een grondige verbou wing is AH-filiaal 1255 in winkelcentrum „Coevering" te Geldrop op 22 november jl. heropend. Het filiaal is volgens AH Nieuwe Stijl in gericht, er is een kassa bijge plaatst, de vitrines zijn ver nieuwd en er is 25 meter stelling bijgeplaatst. De ver bouwingsoperatie heeft 4,5 ^ÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊmtmÊÊMÊÊm week geduurd. Tijdens deze periode was het filiaal ge woon geopend. De laatste drie dagen voor de herope ning was deze AH gesloten. Ter gelegenheid van de her opening poseren de mede werkers voor de afdeling Vers Vlees. Rechts be drijfsleider R. van der Schu ren. Tijdens een korte vakantie in Spanje heeft mevrouw G.M. Bebingh, reeds tien jaar part time medewerkster van AH- filiaal 1368 te Amersfoort, het CadaDia-filiaal in Lega- nès (voorstad van Madrid) bezocht. Volgens mevrouw Bebingh zag het filiaal er pri ma verzorgd uit. Haar viel het meest de uitstekende presentatie in de versafdelin gen op. Naar haar zeggen leek het wel een Albert Heijn-filiaal. Na drie dagen gesloten te zijn geweest en een zes we ken durende remodeling, opende AH-filiaal 1198 in de Huijgenstraat te Rosmalen op 29 november van het vo rig jaar de deuren weer voor zijn klanten. Bedrijfsleider Hofstra met vrouw temidden van zijn medewerkers die naar zijn zeggen best een pluim heb ben verdiend voor hun vele inspanningen. Op 7 december jl. was er groot feest in filiaal 1026 in Haren. Na een half jaar van breken en bouwen, inschuiven en behelpen was er een volkomen nieuwe supermart gerea liseerd. De verkoopruim te kreeg er 250 m2 bij en drie nieuwe kassa's, zodat het totaal nu tien is. Er is een bedieningsslagerij in gevestigd en de inventaris en vitrines werden door nieuwe vervangen. Kan toren en magazijnen wer den nieuw gebouwd. Re den genoeg om een feest je te bouwen. Dat hebben bedrijfsleider E.J. Aaij (op de foto links) en zijn me dewerkers op 6 december gedaan. Hoewel de AVRO's Wiekent- kwis van Fred Oster alweer jaren verleden tijd is. heb ben op 12 december jl. mar motten toch nog eens voor een prijs gelopen. Dit keer ging het niet om geldbedra gen voor een Huwelijksreis maar voor prijsjes die ter be schikking werden gesteld na de remodeling en verbou wing van het op de twaalfde van de twaalfde heropende AH-filiaal in Deurne. Op de foto rechts bedrijfslei der Henk van Deursen met zijn vrouw en medewerkers.

Personeelsbladen | 1985 | | pagina 10