Drastische verandering winkelbeeld Alberto Ostara voert „niet goed, geld terug - garantie in. ■BI m Flitsen pagina 3 Consumenten enthousiast VAKANTIEGIDS 1985 25% korting voor Ahold-medewerkers Dit jaar zal de helft van alle Alberto-fïlialen worden ver bouwd, in 1986 de overige. .Aanpassing van de huisstijl van Alberto en daarmee het winkelbeeld was absoluut noodzakelijk", stelt Ir. R.J. van Solt, directeur van Alber to, „het vorige winkelbeeld was verouderd. Bovendien is dit inmiddels helemaal door de concurrentie overgeno men; we onderscheiden ons niet echt meer van andere slijterij ketens. Toen wij in 1974 met een slijterij in de discountsfeer begonnen, was dat nieuw in Nederland en direct een succes. Een der gelijk goedkope zaak moest toen een beetje rommelig zijn. Nu in 1985 verwacht de klant dat ook een goedkope winkel er goed uitziet." De omschakeling van dis counter naar een meer pro fessionele slijterij, zonder daarbij duurder te worden, vraagt een duidelijke aanpas sing van het marketingbe leid. Dat heeft onder meer tot gevolg dat het niveau van de vakkennis bij het perso neel wordt vergroot. Daar naast moeten er meer eigen merken komen, het beeld in de advertenties zal verande ren en natuurlijk komt er een duidelijk andere presen tatie in de winkels. „Elementen die daarbij naar voren komen", zegt de heer Van Solt, „zijn meer eigen tijds, professioneler en meer onderscheidend ten opzich te van de concurrentie. Bo vendien wilden we een aan tal duidelijke herkennings punten creëren in de winkel, zodat de klant onmiddellijk weet dat hij in een Alberto- filiaal is, zonder dat hij die naam ergens ziet staan." Klantenonderzoek De klant heeft een belangrij ke stem bij de totstandko ming van het nieuwe winkel beeld gehad. Tot twee keer toe is er een onderzoek ge houden onder consumenten. Eerst werd aan een aantal klanten hun mening ge vraagd over de Alberto-fïlia len in Castricum en Heems kerk, beide toen nog in de oude stijl. Enige tijd later werd nogmaals de mening gepeild, maar nu om te oor delen over het filiaal Castri cum in de oude stijl en het nieuwe winkelbeeld in filiaal Heemskerk. „Daar is uit naar voren gekomen dat het pu bliek Heemskerk aanmerke lijk eigentijdser vond, pro fessioneler, overzichtelijker, mooier en ga zo maar door", zegt directeur Van Solt. „Op vallend was ook dat het pu bliek het personeel in de nieuwe winkel vakkundiger en hulpvaardiger vond, ter wijl het toch dezelfde mede werkers waren." Lichter Belangrijkste wijziging in de vernieuwde Alberto-filialen is ongetwijfeld dat alles veel lichter is geworden. Van een vrij donkere zaak is Alberto Heemskerk veranderd in een frisse, open, heldere winkel. Dat is bereikt door onder meer een licht gekleurd pla fond met een heldere ver lichting. Daarnaast zijn er meer hulpmiddelen voor presentatie van de artikelen beschikbaar. De winkels zijn nu ook aan de buitenzijde di rect als slijterij herkenbaar. De vroeger donkergroen ge schilderde ramen zijn ver vangen door ramen die be dekt zijn met wit folie met daarop afbeeldingen van ei gen Alberto-merken. „Eigenlijk kun je zeggen dat alleen het oorspronkelijke stellingmateriaal is behou den en dat voor het overige alles is vernieuwd", vertelt de heer Van Solt enorm en thousiast over het nieuwe winkelbeeld. „Ik geloof erin. Ik denk dat we duidelijk aan de klant laten zien dat wij een slijterij zijn, die goed koop is doordat we hard en efficiënt werken met vakbe kwame medewerkers." Het winkelbeeld van de ruim zeventig Alber to-filialen zal dit jaar drastisch veranderen. Presenteerde Alberto zich tot op heden als een typische dranken-discounter, nu zal die identiteit worden veranderd in die van een professionele vakslijter met nog altijd lage prijzen. Hiertoe is de huisstijl van Alberto ge wijzigd en wordt ook de inrichting van de filialen volledig anders. Hoe de Alberto-win- kel er anno 1985 zal gaan uitzien is al te be kijken in Heemskerk waar enige maanden geleden een proeffiliaal is ingericht. Hier zijn de ideeën over het nieuwe winkelbeeld in praktijk gebracht. In een oplage van 1 miljoen exemplaren is deze maand de nieuwe folder voor 1985 van Ostara van de persen gerold. De folders zul len worden verspreid via de winkels van Al- bert Heijn, Miro en Etos en in de AC Res taurants. Met een bon uit de folder kan men de vakantiegids „Vakan tie in Nederland" aan vragen. Bovendien zal via de Ter Huurne-vcstigingen een Duitstalige folder worden verspreid onder klanten uit het Ruhr-gebied. Het is voor het eerst dat Ostara op deze wijze massaal de consument probeert te bereiken. „Wij denken daarmee een aardige oplossing te hebben gevon den voor een probleem waar iedereen in onze branche mee worstelt: Hoe bereik ik nieuwe gasten? Op de cam pings zijn veel herhalings boekingen maar indien je als bedrijf wilt groeien - en dat is één van onze doelstellin gen - zul je ook nieuwe klan ten moeten bereiken", aldus Simon Meij, algemeen be drijfsleider van Ostara. Voor deze marktbenadering, in samenwerking met Ahead Advertising ontwikkeld, heeft Ostara de medewer king nodig van iedereen bin nen Ahold, speciaal van be drijfsleiders en medewer kers in de filialen. „Inder daad", zegt Simon Meij, „zonder hun medewerking lukt het niet. Als men de fol der-display achter een pilaar opstelt dan pakt niet één consument de folder. Wij zouden graag zien dat onze displays - en we weten wel dat het voor een filiaal zelf geen stuiver omzet oplevert lekker opvallend worden geplaatst of dat de folders door de caissières worden meegegeven aan de klan ten." Deze massale marktbenade ring is niet de enige wijzi ging in het Ostara-beleid. Ook op het gebied van prijs en kwaliteit gaat men de slag aan met de concurrentie. Terwijl er in de gehele kam- peerbranche. aldus de ANWB, een prijsstijging wordt verwacht van 4 tot 8 procent, handhaaft Ostara de prijzen van 1984! Bovendien wordt er buiten het hoogsei zoen gewerkt met een vast bedrag van 12,50 per standplaats per dag ongeacht het aantal personen en de grootte van tent of caravan, het zogenaamde „all-in-ta- rief'. Ostara geeft haar gas ten dit jaar ook een keiharde „niet goed, geld terug"- garantie. Daarnaast blijven natuurlijk de alom bekende Recronvoorwaarden van toepassing. „We steken ons nek uit met het invoeren van deze garantie", vertelt Simon Meij, „bovendien leggen we een geweldige belasting op de schouders van onze me dewerkers. In de praktijk zullen zij deze garantie waar moeten maken." De Ostara- garantie houdt in dat als een gast tijdens zijn verblijf op één van de parken met een gerechtvaardigde klacht komt die niet direct en af doende wordt behandeld, de cliënt recht heeft op retour nering van het staangeld. De vakantiegids De vakantiegids van Ostara voor 1985 ziet er uiterst kleurig en professioneel uit en lijkt zo langzamerhand veel op de gidsen van tour operators. „Eigenlijk een te dure gids voor een relatief kleine club", constateert al gemeen bedrijfsleider Simon Meij, die afkomstig is van Al- bert Heijn waar hij zonema nager was, „maar het past in het streven om ons als marktleider op te werpen en binnen nu en een aantal ja ren fors door te groeien. Niet aleen qua aantallen be- Simon Meij zoekers, maar ook in aantal parken." Uitbreiding In de vakantiegids gaat het nog over zes parken, maar de verwachting is dat dit aantal in de komende jaren zal toe nemen. Bij uitbreiding zal het uitgangspunt van Ostara steeds zijn hoogwaardige kwaliteit te kunnen bieden voor een redelijke prijs op een gezellige camping. „Ik denk", zegt Meij, „dat we met een dergelijke formule op de goede weg zijn en de tijd mee hebben. De gemid delde Nederlander wil het in zijn vakantie naar zijn zin hebben. Hij wil het wel an ders hebben dan thuis maar niet slechter. Dat betekent onder meer dat Ostara op zijn parken zal moeten zor gen voor goed sanitair, elek tra en een prima recreatie- programma. De tijd dat men sen het leuk vonden om op een weilandje zonder enige voorziening te kamperen is nu echt voorbij." Alle medewerkers van Ahold krijgen buiten de schoolvakanties een korting van 25 procent op de luxe sta caravans in Wilsumer Berge in West-Duits- land en de bungalows in 't Wolfsven in Mier- lo. Indien u hiervoor belangstelling heeft vul dan nevenstaande bon in en u krijgt de vakantiegids van Osta ra toegezonden. Bon voor gratis vakantiegids Meer weten over de Ostara vakantieparken? Vraag dan nu de grote Ostara vakantiegids 1985 aan. Vul deze bon in, knip uit en stuur op aan: Ostara bv, Ant woordnummer 124, 1500 VC Zaandam (Een postzegel is niet nodig). Of bel tijdens de kantooruren 075-592835. Naam Adres Werkmaatschappij Postcode en plaats

Personeelsbladen | 1985 | | pagina 3