AHOLD-OMZETNAAR 11 MILJARD GULDEN AKV-cursisten ontwikkelen plan bestrijding jeugdwerkloosheid Verder in Flitsen EEG en beperkte aanvoer veroorzaakten stagnatie in distributie kerstboter A. Heijn ontvangt Industry Achievement Award AC Restaurant Sevenum afgebrand IIl»»HHKaiID Oplage: 33.000 Personeelsblad Ahold nv 42e jaargang no. 1- januari 1985 Kerstdruk te bij Ahold 1984 Jaar verslagen BON BON SAH002000474 Flitsen Landelijk januan 1985 uu ratsen In 1984 bedroeg de omzet van Ahold circa 11 miljard gulden en overschreed hiermede ruimschoots de omzetgrens van 10 mil jard gulden. Ten opzichte van 1983 betekent dit een omzetstijging van onge veer 13 procent. Dit heeft de President van de Raad van Bestuur van Ahold nv, de heer A. Heijn, op 2 januari jl. be kend gemaakt in zijn nieuwjaarstoespraak tij dens een bijeenkomst voor medewerkers in het Ahold-hoofdkantoor te Zaandam. De omzetgroei was, afge zien van de hogere omre keningskoers van de US dollar, het grootst in de Verenigde Staten. De toe name van de omzet in Ne derland stond onder druk, mede omdat de markt voor voedings- en genotmiddelen niet al leen in geld, maar voor het eerst ook in volume stagneerde. De werkgelegenheid bij Ahold nam eveneens toe in 1984. Onder meer als gevolg van arbeidsduur verkorting, groeide het aantal werknemers in Ne derland met 2.000. Samen bezetten zij ongeveer 1.000 volledige arbeids plaatsen. Over de behaal de resultaten merkte de heer Heijn op dat de ont wikkelingen aangegeven Een AKV-cursus die uitmondt in een rapport waaraan in brede kringen aandacht wordt be steed, ook al omdat het een bijdrage kan leveren aan bestrijding van de jeugdwerkloosheid. Na mens de veertien cursisten vertellen er drie over hun ervaringen en over hun werkstuk. Hun me ning: Een alleszins geslaagde cursus met een nut tig sluitstuk. De cursus Algemene Ka der Vorming (AKV) was dit jaar anders opgezet dan voorgaande jaren. Veel meer dan voorheen lag het accent op de zelf werkzaamheid van de cursisten. De acht blok ken van drie cursusdagen werden nu steeds vooraf gegaan door een opdracht aan kleine groepjes. On derwerpen daarvoor kwa men uit basis-hoofdstuk ken als organisatie en lei dinggeven, marketing, commercie en distributie, vergader- en gespreks techniek, automatisering en sociale en maatschap pelijke ontwikkelingen. Herman Veraart (43), coördinator stafdiensten Ahold Detailhandel Neder land op het hoofdkantoor, is erg ingenomen met de nieu we opzet waarin hij met ple zier ook veel vrije tijd heeft gestoken. Die mening wordt gedeeld door Alberto-be- heerder Karei Karstens (38) en managementtrainee voor de Vers Vlees Groep Kees Dumoulin (25). Karstens: „In het verleden was de AKV-cursus vooral een éénrichtingsverkeer. De docent vertelde en de cur sist luisterde. Vervolg op pagina 5. A Heijn ontvangt uit de handen van de heer George Goldberg, uitgever van de Scan Newsletter, de Industr)> Achievemerit Aivard. Tijdens de openingsdag van Scan-Tech Europe 1984, een conferentie en beurs op het gebied van artikelcodering en geautomatiseerde identifica tietechnologieën, die eind vorig jaar in de Am sterdamse RAI werd gehouden, ontving de heer A. Heijn de Industry Achievement Award. Hij ont ving deze onderscheiding voor zijn baanbreken de werk op het gebied van artikelcodering. De heer Heijn, niet alleen voorzitter van de Neder landse Stichting voor Uniforme Artikel Codering, maar ook voorzitter van de International Article Numbering Association EAN, zei tijdens zijn dankwoord dat hij wel de onderscheiding in ont vangst mocht nemen, maar dat deze is verdiend door velen. Hij noemde de onderscheiding dan ook een „Team Award". •Brussel heel belangrijk voor Ahold, pagina 2. •HIRA verhuist naar Oost zijde, pagina 2. •Nieuw winkelbeeld Al berto, pagina 3. •Ahold en Automatise- ring, pagina 5. •Miro Veenendaal bakt ze bruin, pagina 10. •Zo maar.... Alberto Win schoten, pagina 12. In de nacht van woensdag 26 op donderdag 27 de cember jl. heeft een fel uitslaande brand binnen drie uur AC Restaurant Sevenum, gelegen aan de snelweg Eindhoven-Ven- lo, volledig in de as ge legd. De brand, die naar men aanneemt is ontstaan door een oververhit koelaggregaat, heeft een schade veroorzaakt van circa drie miljoen gulden. Tegen zes uur 's morgens kon het sein „Brand Mees ter" worden gegeven. Er deden zich bij de brand geen persoonlijke onge lukken voor. Voor de kerst kocht Ne derland massaal de tra ditiegetrouw goedkope kerstroomboter. Het gevolg was dat de le vensmiddelendetail handel de vraag niet aankon. De koopwoe de is ontstaan omdat de klanten niet wisten dat goedkope boter tot nog ver na nieuwjaar ver krijgbaar zou zijn. „Men pakte wat men pakken kon en daarbij deinsden sommige klanten er niet voor te rug om de goedkope kerstboter uit eikaars handen te trekken. Wij hebben daar, evenals andere grootwinkelbe drijven, getracht paal en perk aan te stellen door de maatregel te nemen dat per klant maar drie pakjes kerst boter de winkel moch ten verlaten", aldus ing. Klaas Schep, inko per zuivel AH. De beperkte aanvoer is één reden dat de AH-fïlia- len de kerstboter niet in voldoende mate in huis hadden. De andere is vol gens inkoper Klaas Schep dat de EEG veel te laat de kerstboter heeft vrijge- vlagd. „Af en toe krijg ik wel eens het idee dat men bij de EEG denkt dat op in het tussentijds bericht, zich onverkort in de tweede helft van 1984 hebben voortgezet. Voor de nettowinst over 1984 betekent dit dat deze duidelijk boven het ni veau van 1983 zal uitko men. het moment dat zij de bo ter vrijvlaggen, de room boter spontaan uit de diepvriescellen naar de winkels wandelt. Men weet waarschijnlijk niet dat er heel wat verwer king aan vooraf gaat voor de boter in de winkel is. De boter moet namelijk worden ontdooid, in pak jes worden verpakt, enzo voorts. Daartussen zitten nog heel wat handelin gen. Kortom: de verwer kingsbedrijven kunnen de vraag gewoon niet aan. Logisch, want zij kunnen hun verwerkingscapaci teit niet afstemmen op die eenmalige piek per jaar. Dat zijn onverantwoorde investeringen." Niet alleen bij Miro en Al- bert Heijn heeft kerst 1984 twee topdagen ge kend. Op zaterdag 22 de cember haalde de klant voornamelijk kruide nierswaren bij de twee eerdergenoemde filiaal bedrijven en maandag de 24ste stond voor het over grote deel in het teken van versinkopen. Ook Al berto en AC Restaurants hebben voor - in het laat ste geval tijdens - de kerst dagen goede zaken ge daan. Redactie Flitsen ging met een fotograaf op onderzoek uit. Een foto reportage op pagina 11. Ook dit jaar ontvangen de medewerkers van Ahold een intern jaarverslag van de werkmaatschappij waar zij werkzaam zijn. Daarnaast krijgen zij een extra editie van Flitsen waarin de jaarverslaggeving van Ahold als geheel aan bod komt. Ook wordt een extern jaarverslag samengesteld waarin met name allerlei fi nanciële gegevens staan vermeld. Zij die in het bezit willen ko men van het externe verslag - en geen gé bruik hebben gemaakt van de bon in het de cembernummer van Flitsen - moeten onder staande bon vóór 31 ja nuari a.s. zenden aan Ahold nv. afd. Public Relations, kamer 1703, Ankersmidplein 2, 1506 CK Zaandam. Ondergetekende Werkmaatschappij Afdeling filiaal Adres daarvan Verzoekt hem/haar t.z.t. een jaarverslag 1984 te zenden. Handtekening

Personeelsbladen | 1985 | | pagina 1