Werkmaatschappijen Miro Veenendaal bakt klein brood nu zelf bruin AC Restaurants en Shell bijzonder tevreden over voordeelbonnenactie AHGV levert ruim 200.000 kerstpakketten Medewerkers AH Woerden slaan eerste paal pagina 10 Flitsen AC Restaurants Miro Kv. AH Grootverbruik Albert Hejjn „Oorspronkelijk was het plan dat de gezamenlij ke voordeelactie van Shell en AC Restaurants van begin juli tot eind september zou duren. Door het overweldigende succes hebben we samen be sloten dat de actie tot daags voor kerst zou du ren." Dit stelt de zeer tevreden marketing-mana ger Frits Visser van AC Restaurants. Voor AC Restaurants was de ze actie bedoeld om de be kendheid verder op te voe ren en nieuwe gasten aan te trekken. Dit is volgens Frits Visser uitstekend gelukt want bij AC kwamen bijna 200.000 voordeelbonnen binnen. Gasten van AC en klanten van Shell ontvingen in eerste instantie een infor matieboekje waarin werd in gegaan op de actie en de voordelen die deze voor de consument opleverde. Bij in levering van één waardebon kreeg de AC-gast 50 procent korting op de bestelling van koffie met gebak. Bij een mi nimale besteding van 15,- en bij inlevering van twee waardebonnen kreeg de gast koffie en gebak of een kin dermenu gratis. Drie waar debonnen per persoon le verde een korting op van een tientje waar het gaat om het Shell/AC-menu ter waar de van 25,-dat dus 15,- kostte. Bij inlevering van vijf bonnen serveerde AC een uitgebreid gourmetdiner voor slechts 33,- voor twee personen. Normaal kost een dergelijk diner 46,-. Veel jonge mensen „Opvallend is", zo stelt Frits Visser, „dat er veel jonge Marja Busch levert tijdens een top week ruim 20.000 waardebonnen in bij Frits Visser en dat ging werkelijk met postzakken tegelijk. mensen op de aanbiedingen afkwamen. Daaruit blijkt toch wel dat de jongere ge neratie AC Restaurants wel ziet zitten. Ook gezinnen met kinderen uit alle lagen van de bevolking legden bij ons aan. We willen ons posi tioneren als familie-restau rant en daar zijn we in ge slaagd." Een paar cijfers: 17% van de gasten maakte gebruik van Sinds enige tijd beschikt Miro Veenendaal over een eigen bakkerij voor klein brood. Het brood wordt er volgens het zogenaam de „Bake off'-systeem vervaardigd. Dat wil zeg gen dat het deegmengsel kant-en-klaar wordt aan geleverd door een leve rancier en dat Miro Vee nendaal de broodjes zelf afbakt. Dat is goed te rui ken in de winkel. Volgens algemeen bedrijfsleider A.E. van Halderen is dit niet zo verwonderlijk. „Want", zo stelt hij, „we hebben een afzuigkap be wust weggelaten. Het moet hier gewoon naar vers ruiken." De ingebruikname van de bakkerij voor klein brood is een onderdeel van een gro ter opgezet versproject in Miro Veenendaal want ook de afdelingen AGF en Deli zijn onder handen genomen. Volgens afdelingschef Cees van der Haar van de bakkerij ademt zijn afdeling dat verse karakter het meeste uit, want de klant kan niet alleen rui ken dat de broodjes vers zijn, hij kan het gehele bak- proces ook zien. Motor" achter het versproject is de heer Van Halderen. „We hebben het project in be trekkelijk korte tijd gereali seerd. Nog maar drie maan- Chef bakkerij Cees van der Haar is tevreden over bet bake off-systeetn. den geleden kwam het idee een Bake off-systeem te in stalleren op en nu is het al in werking. Vooral ook door de geweldige medewerking van de Dienst Technische Pro jecten (DTP)." Revolutionair Bij Miro Veenendaal is ieder een ervan overtuigd dat bak ken volgens het Bake off-sys- teem een groot succes wordt en dat het assorti ment, dat onder meer be staat uit croissants; Frans stokbrood en pizzabroodjes, aan zal slaan bij de consu ment. Voor bakker Cees van der Haar een reden tot grote tevredenheid. „Ik moet be-' kennen dat ik in-het begin een beetje sceptisch stond tegenover dit plan, maar nu ik weet wat de mogelijkhe den zijn, ben ik razend en thousiast". Terugkomend op zijn aanvankelijk sceptische houding zegt Cees-, .Als bak ker wil je natuurlijk een brood op de traditionele ma nier vervaardigen. Kortom: zoals je het hebt geleerd. Je staat dan in het begin wat wantrouwend tegenover een dergelijke vrij revolutionaire manier van brood maken. Nu blijkt dat bij deze wijze van brood bakken de vakkennis even belangrijk blijft. Ik weet nu zeker dat de pro- dukten die wij hier vervaar digen elke vergelijking kun nen doorstaan." Hoge verwachting Net als bakker Van der Haar heeft ABL van Halderen gro te verwachtingen van de nieuwe afdeling. „Ik reken op een forse stijging in de broodomzet". vertelt hij. „We hebben hier in Veenen daal al jaren een banketbak kerij „in huis", maar uit een klantenpanel bleek echter dat velen dat niet wisten om dat de bakkerij door een af scheiding aan het oog werd onttrokken. We hebben die afscheiding deels wegge haald zodat de consument nu ook goed zicht heeft op de banketbakkerij." „Bovendien", zo zegt Van Halderen tot slot, „staan de bakkers nu zelf achter de vi trines om de klanten te infor meren over onze produkten. Ook dat zal zeker omzetver- hogend werken." de gourmet-actie, 38% van de gasten maakte gebruik van koffie en gebak voor half geld en 38% reageerde op een tientje korting op het Shell/AC-menu. De actie met Shell is eén der mate groot succes dat AC Restaurants op dit moment tal van nieuwe activiteiten op stapel heeft staan voor dit jaar. Frits Visser wil - uit con- currentie-overwegingen nog niet zeggen om welke activiteiten het gaat. „Toch", zo stelt hij „zijn het acties die waarschijnlijk een even groot succes zullen gaan op leveren als de actie die wij met Shell hebben gevoerd. We blijven aan de weg tim meren; letterlijk en figuurlijk want AC is geen produkt maar een belevenis. Wij heb ben voor „elck wat wils." De afgelopen maanden heeft Albert Heijn Groot verbruik (AHGV) te Breu- kelen een record aantal kerstpakketten vervaar digd. Voor het eerst in de geschiedenis van AHGV werd de grens van 200.000 kerstpakketten overschreden. Dit record is volgens Joke van Rui ten, manager Pakketten- service van AHGV, onder meer te danken aan her stel van de economie en uitgebreide promotie-ac tiviteiten in de toonzalen in Breukelen, Eindhoven en Zwolle. Het assortiment van AHGV bestaat uit 22 standaardpak ketten die in overleg kunnen worden aangepast aan de specifieke wensen van de klant, daartoe is een uitge breid assortiment van circa 1.500 verschillende artike len beschikbaar. „We kun nen bijvoorbeeld pakketten aanpassen voor diabetici. Ook worden we steeds meer geconfronteerd met bedrij ven en instellingen die hun medewerkers geen alcoholi sche dranken cadeau willen doen", aldus Joke van Rui ten. Als het herstel van de econo mie zal doorzetten, ver wacht de manager Pakket- tenservice dat met kerst 1985 opnieuw een record zal worden gebroken. „Wij hebben namelijk de kennis en de mogelijkheden in huis een kerstpakket op maat te leveren hetgeen onze con currentiepositie natuurlijk versterkt." Medewerkers van het Woer- dense Albert Heijn-filiaal vierden maandag 25 novem ber jl. een bescheiden feest je. In de bouwput aan de Wa genstraat sloegen zij de sym bolische eerste paal voor hun nieuwe supermart. De AH-vestiging is nu nog gehuisvest in de voormalige Nutskleuterschool op de hoek van de Wilhelminaweg en Havenstraat. In het bouw plan Wagenstraat krijgt men de beschikking over een fi liaal dat met z'n 1.000 m2 vijf maal zo groot is als het huidige. Bedrijfsleider Ruud Daverveld: „Het wordt hoog tijd dat we een grotere vesti ging krijgen want we barsten tiet slaan van de symbolische eerste paal. Rechts bedrijfslei der Daverveld. als het ware uit onze voegen. Hopelijk is dat nieuwe filiaal eind oktober 1985 klaar." In verband met de komst van het nieuwe filiaal zal het me dewerkersbestand met veer tig volledige banen worden uitgebreid. Op dit moment zijn er in het filiaal tien full timers en twaalf part-timers werkzaam. Ruud Daverveld: „We krijgen dagelijks aan meldingen binnen van men sen die bij ons willen komen werken. Het betreft vooral schoolverlaters, jeugdige werklozen en huisvrouwen."

Personeelsbladen | 1985 | | pagina 10