„Het gras bij de buurman is niet groener dan bij ons" Data dagtochten gepensioneerden in 1985 Flitsen pagina 3 Directeur Etos,Jeroen Hunfeld: Discussies onderling over de plannen voor 1985 Brabantse bedrijfsleider won tijdens een loterij op de Be drijfsleidersdag. van honderd filialen zo goed als zeker bereiken. In 1984 werden er 13 nieuwe win kels geopend. In het komen de jaar zullen dat er volgens planning nog meer zijn. Iets dat zeker noodzakelijk is om dat de belangrijkste concur renten ook in hoog tempo nieuwe vestigingspunten in gebruik nemen. Voor het eerst ook zal Etos in 1985 een filiaal openen in een kleine gemeente (Sassen- heim). Hetgeen op de Be drijfsleidersdag werd ver teld. is in de afgelopen we ken nog eens uitgebreid be sproken tijdens districtver gaderingen. Daar is de uit eindelijke basis gelegd voor de plannen voor 1985. want zoals Jeroen Hunfeld het op de Bedrijfsleidersdag tegen iedereen zei: „Als jullie het niet helemaal eens zijn met onze plannen en betere sug gesties hebben die realiseer baar zijn. dan doen wij het natuurlijk zó. Wij moeten het per slot van rekening sa men doen en jullie kennis van het winkelend publiek is daarbij heel belangrijk." trekplaats zijn: 7 mei Zaandam 9 mei Zaandam 14 mei Zaandam en Amsterdam-RAI 21 mei Wijhe en Zwolle 23 mei Arnhem, Amersfoort en Utrecht 4 juni Den Bosch en Roosendaal 6 juni Amsterdam-RAI, -Sloterdijk en Zaandam 13 juni Den Haag. Delft en Dordrecht De uitnodigingen voor de dagtochten zullen in de maand maart worden ver zonden. Mocht op 1 april 1985 nog géén bericht zijn ontvangen, dan kan contact worden opgenomen met de organisatoren die bereikbaar zijn onder telefoonnummer 075-592857. Zodra het antwoordformu lier, dat gelijk met de uitno diging wordt verzonden, weer terug is ontvangen door de organisatie, staat men definitief als deelnemer geboekt. Er wordt géén tweede bericht meer ver zonden. De organisatie zou het op prijs stellen indien het ant woordformulier in ieder ge val wordt retourgezonden. Dat geldt dus ook indien geen gebruik wordt gemaakt van de uitnodiging; ook dan het formulier terugzenden mét opgave van redenen waarom niet wordt deelge nomen. Zo kan gecontro leerd worden of geen aan meldingen zoek zijn geraakt. Mocht men verhinderd zijn op de vastgestelde datum, dan kan, na overleg met de organisatie, een andere da tum worden uitgezocht. Nu reeds wordt aan alle deelne mers een genoeglijke en ho pelijk zonnige dag toege wenst. De grote verrassing tijdens de Bedrijfsleidersdag van Etos op 6 november jl. in de Jaarbeurs te Utrecht had directeur Jeroen Hunfeld tot het ein de bewaard. Aan het slot van zijn betoog van on geveer drie uur, waarin hij het beleid voor 1985 uiteenzette, verraste hij de BL's met de medede ling dat Etos met ingang van 1985 depositaire (of ficieel verkooppunt) wordt van twee belangrijke cosmeticamerken. In het voorjaar zullen een aan tal winkels worden ingericht waarin deze nieuwe aanpak zal worden getest. Dit bericht, waar de Etos-bedrijfsleiders jaren op hebben gewacht, werd met een spontaan applaus ontvangen. Dc Bedrijfsleidersdag van Etos was beslist geen gezel- ligheidsbijcenkomst. hoewel, er natuurlijk tijd was voor een drankje en een koud buf fet. Integendeel haast. Het was een uiterst serieuze bij eenkomst waar plannen wer den ontvouwd die er mede toe moeten bijdragen dat Etos, die dit jaar tien jaar be staat, het in het volgende de cennium minstens zo goed blijft doen. Of zoals direc teur Hunfelf het zei: „Ik kijk niet graag terug in de tijd. Ik kijk liever naar de toekomst. In de komende jaren wordt de markt verdeeld. Wij moe ten zorgen dat we daar bij zijn." Eigen merk Het feit dat Etos depositaire wordt van twee cosmetica merken was niet het enige nieuws. Zo zal de drogisterij keten in de komende maan den ruim dertig eigen merk artikelen introduceren. De bedrijfsleiders kregen het eerste produkt in deze reeks uitgereikt, Etos Badschuim. Via een audio-visual werd getoond hoe dit produkt wordt vervaardigd. Andere produkten die Etos in de ko mende weken en maanden als eigen merk in de schap pen zal plaatsen zijn o.m. scheermesjes, douchecrème en shampoo. In het komende jaar zal Etos ook op het promotionele vlak anders naar buiten tre den. Het eerste voorbeeld hiervan heeft men in de afge lopen weken reeds kunnen ervaren met de „Etos Kassa Kado"-actie. Hierbij kreeg ie dere klant die 25,- be steedde, een cadeau uit het Gallen-cosmetica-assorti- ment. In de komende maan den zal Etos op de ingesla gen weg voortgaan. Het Beauty Case Magazine zal ook in 1985 een belangrijke rol blijven spelen. Voorals nog staan zeven uitgaven ge pland die in en rond de filia len zullen worden verspreid in een oplage van ruim 1 mil joen exemplaren. Nieuw is, dat aan Beauty Case Magazine een soort wedstrijd verbonden wordt, waarbij consumenten aan trekkelijke prijzen kunnen winnen. Tijdens deze Be drijfsleidersdag werd die wedstrijd vanzelfsprekend beproefd. Ton Hesemans, bedrijfsleider van filiaal 7310, bleek daarbij dc geluk kige winnaar van een video recorder. De concurrentie en de markt Veel aandacht besteedde di recteur Hunfeld in zijn en thousiaste inleiding, die werd ondersteund door een diapresentatie, aan de grote verschuivingen die momen tcel op de drogisterijmarkt plaatsvinden. Er komen steeds meer formuleconcur renten bij die in een hoog tempo filialen openen. „Was het in de jaren zeventig nog zo dat van de negentig dro gisterij-discountwinkels er zestig van Etos waren, nu lig gen de zaken anders. Etos is niet meer de eerste wat be treft het aantal filialen maar tweede", hield Hunfeld zijn gehoor voor. „Ondanks de toegenomen concurrentie gaat het Etos relatief goed. al thans zeker niet slechter dan de concurrenten. Het gras bij de buurman is echt niet groener dan bij ons, hoewel veel Etos-mensen dat den ken", betoogde Hunfeld, die Etos-directeur Jet-oen Hun feld legt Ton Hesetnans van 7MO in Breda uit hoe de vi deorecorder werkt die deze zijn tevredenheid uitsprak over het feit dat het markt aandeel van Etos nog altijd stijgt evenals het aantal be zoeken per klant. Samen doen Het belangrijkste wapen in de strijd om de klant dat Etos ten dienste staat zijn de me dewerkers. „Een positieve inzet en het geloof in eigen produkt moet van hen afstra len. Dat is essentieel", vertel de Hunfeld de bedrijfslei ders, die hij tevens wees op de van hen verlangde be trokkenheid en verantwoor delijkheid voor Etos. Iets dat hij later op de dag tijdens persoonlijke gesprekken met een aantal bedrijfsleiders, nog eens accentueerde met opmerkingen als „Niet alleen het hoofdkantoor of ik moet Etos in de komende jaren op het juiste spoor houden. Neen. dat moeten wij samen doen." Nieuwe filialen In 1985 zal Etos de mijlpaal Jaap Har tog binnen Ahold o. m. bekend om zijn prachtige illustraties voor bijvoorbeeld het Genootschap van de Vrienden Van De Goede Wijn, exposeerde onlangs in het Molenmuseum te Zaandam. Op de foto toont Jaap enige van de kunstwerken. Ook in 1985 nodigt de Raad van Bestuur gepen sioneerden en VUT'ers uit om te samen met echtge- no(o)t(e), of introdu- cé(e), deel te nemen aan één der jaarlijkse dag tochten. WAO'ers worden eveneens voor die dag tochten uitgenodigd. Voor hen geldt dat de leeftijdsgrens 62 jaar is, het dienstverband niet beeïndigd mag zijn en zij minimaal 5 jaar in full-ti- medienst van Ahold moe ten zijn geweest. Data van de dagtochten met respectievelijke ver-

Personeelsbladen | 1984 | | pagina 3