i Integratie AHSM en AHZB in januari een feit Verder in Flitsen JÊ& MMH4H 9 fll iiiiiErwtiraiiiii'^'V' Oplage: 33.000 Personeelsblad Ahold nv 41e jaargang no. 11 december 1984 Nieuwe structuur vergroot slagvaardigheid Drukke dagen ook voor Ahead Advertising en AC Restaurants ETOS MAAKT PLANNEN VOOR 1985 BEKEND Handboek Vers Vlees gereed Nieuwe formule voor Miro 47 franchise- ondernemers in drie jaar Jaarverslagen 1984 BON BON BON BON ^K l^H IK Bag Flitsen Landelijk docember 1984 00 Flitsen^ Per januari komt er bij Albert Heijn bv een eind aan het organisatorische verschil tussen Super- marts (SM) en Zelfbedieningswinkels (ZB). Geen verrassing, want ruim anderhalf jaar geleden al werd de eerste aanzet gegeven voor de integratie van beide winkeltypen. Nadat eerder de twee hoofdige directie van AHSM en AHZB werden samengevoegd tot één di rectoraat, werden in het voorjaar van 1984 ook de staven van beide werk maatschappijen ineen ge schoven. Begin januari 1985 tenslotte worden de 230 SM's en de 210 ZB's onder één noemer ge bracht. Met de heer R. Beijers, lid van de directie van Albert Heijn bv en speciaal belast met „ope rations", sprak Flitsen over deze „operatie". „De eigenlijke integratie zal vrijwel pijnloos verlopen. Met veel wensen van mede werkers kon rekening wor den gehouden, terwijl juist het opruimen van de histo risch gegroeide verschillen niet alleen de slagvaardig heid van de hele onderne ming vergroot maar ook ve- December met zijn vele feestdagen is bij uitstek de maand om acties te on dernemen. Theo van Brussel, produktontwik- kelaar bij AC Restaurants, heeft dit ook begrepen en stelde voor de kerstdagen drie bijzonder smakelijke menu's samen plus een kindermenu en een fami lie-gourmet. Voor de medewerkers van Ahold nog een feestelijk voordeeltje: 10% korting op de menu's en het kinderme nu. Drukke dagen dus voor AC Restaurants. Meer over deze actie op pagina 5 Drukke dagen ook voor de mensen van Ahead Adverti sing, de medewerkers die voor de reclame zorgen. Het ziet er allemaal zo simpel uit als een advertentie in de krant staat, alsof iedere leek dat wel even kan doen, maar de werkelijkheid is anders, er komt echt meer bij kijken dan een paar regels tekst en een fotootje. Voor Flitsen aanleiding om de gang van zaken eens op de voet te vol gen. Pagina 4. len een exra „kick" zal ge ven." Het historische verschil tus sen SM en ZB dateert al van een kwart eeuw terug. Win kels van kleine omvang wer den Zelfbedieningszaken en grotere kregen het predikaat Supermart. Op grond van die kwalificatie ontstond een strikt gescheiden aanpak met daarboven een geheel eigen organisatie. De heer Beijers: „Na verloop van tijd werd echter duidelijk dat steeds meer kleine winkels zouden verdwijnen ten gunste van de SM's. Die wetenschap zorgde binnen de ZB-organi- satie natuurlijk voor een ze kere de-motivatie, die nog werd versterkt doordat re gelmatig mensen uit de ZB werden overgeplaatst naar de SM." Enkele jaren geleden is dit beleid omgebogen en werden in toenemende mate grotere winkels tot 500 m2 toegevoegd aan de ZB-orga- nisatie, hetzij als vervangen de vestiging voor een kleine Vervolg op pagina 2 WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊtÊÊÊÊÊtÊÊÊÊÊtrnmÊÊÊÊÊÊKÊÊmm Tijdens de Bedrijfslei dersdag van Etos maak te directeur Jeroen Hunfeld de plannen voor 1985 bekend, waarbij hij benadrukte dat „het gras bij de bu ren beslist niet groener is dan bij ons" en dat het met name de mede werkers zijn die het be langrijkste wapen zijn in de strijd om de klant. Meer over deze BL-dag op pagina 3 Franchisenemers be horen tot de besten in ondernemersland, pa gina 2. Directeur Etos: „Het gras bij de buurman is niet groener dan bij ons", pagina 3. COR-RELATIE, pagina 6 en 7. Principe-akkoord aantal CAO's definitief, pagina 7. Personalia, pagina 8. Kinderpuzzel, pagina 9. Van de Werkmaat schappijen, pagina 10. Ahold in de Pers, pagi na 11. Zo maar.... personeels- restaurant Marvelo Zaandam, pagina 12. Ahold is van plan het ko mende jaar de formule van Miro aan te passen aan de veranderde marktomstandigheden. De RvB is overtuigd dat betere resultaten kunnen worden behaald met een combinatie van groot schalige gespecialiseerde winkels. Doordat binnen Miro specifieke deskun digheid aanwezig is op het gebied van levens middelen, zal Miro deze grote supermarkten blij ven exploiteren. De ont wikkeling en exploitatie van het non-foodgedeelte wil men laten verzorgen door externe specialisten. Wat de sector kleding be treft worden op dit mo ment onder meer onder handelingen gevoerd met C& A. Aan de ondernemings raad van Miro is advies ge vraagd over het voorstel deze splitsing in activitei ten aan te brengen. De werknemersorganisaties zijn inmiddels geïnfor meerd. Eindelijk is het dan zover. Op 31 jl oktober kon het eerste handboek Vers Vlees over- handigd worden aan de AH - directie Het opzetten ran dit kleurrijk geïllustreerde l?oek bleek bepaald geen gemakke lijke zaak. In de afgelopen weken is het boek „geassem bleerd". Op 18 januari zal /jet in de zone-kantoren zijn. Vanaf die datum zal begon nen worden met de intro ductie van dit boek bij het slagen/personeel. De beren F.I. Ablqvist, alge meen directeur AH, enj. Kel derman, directeur Vers Vlees Groep, bekijken /jet eerste exemplaar. In 1981 besloot AH zijn winkelformule beschik baar te stellen aan kruide niers die, met behoud van hun zelfstandigheid, on der de AH-vlag verder wil den. In amper drie jaar hebben daar 47 onderne mers voor gekozen. Hoofd franchising J. Ma nuel, is best tevreden - „AH-franchise-onderne- mers behoren tot de bes ten" - over deze gang van zaken en vertrouwt erop dat het aantal franchise nemers de komende ja ren wel tot 75 zal toene men. Een gesprek met de heer Manuel op pagina 2. Een Vrolijk kerstfeest' en een „Voorspoedig 1985" wordt u toegewenst door de redactie en medeiverkers van Flitsen. Binnenkort zal worden werkmaatschappijen. Van- begonnen met het sa- zelfsprekend komt er ook menstellen van de inter- een extern jaarverslag over ne jaarverslagen over 1984. In dat „officiële" ver- 1984 van de diverse werk- slag staan allerlei, vooral fi- maatschappijen. Alle me- nanciële, gegevens over dewerkers ontvangen een Ahold. intern jaarverslag van de Dat externe verslag is ook werkmaatschappij waar voor Ahold-medewerkers zij in dienst zijn. verkrijgbaar. Het dient dan Daarnaast ontvangen zij aangevraagd te worden met net als het interne jaarver- behulp van onderstaande- slag zal dat begin april zijn bon. Die bon dient voor 31 een extra editie van Flitsen, januari a.s. te zijn gezonden De inhoud van die Flitsen zal aan Ahold nv, afd. Public Re- geheel en al gewijd zijn aan lations. Kamer 1703, Anker de jaarverslaggeving. Allerlei smidplein 2, 1506 CK Zaan- gegevens over de financieel- dam. economische en sociale si- Ondememingsraadsle- tuatie bij Ahold worden uit den behoeven de bon de doeken gedaan. Ook wor- niet in te vullen. Zij krij- den in de extra editie gege- gen een verslag toegezon- vens opgenomen van alle den. Ondergetekende 1 Werkmaatschappij Afdeling/Filiaal Adres daarvan verzoekt hem/haar t.z.t. een jaarverslag 1984 te zenden. Handtekening

Personeelsbladen | 1984 | | pagina 1