Werkmaatschappijen Esso-stations bij Miro AC Restaurants Albert Heyn AC Restaurants houdt Jeugdschaaktoemoo i Albro Bakkerijen Voor de Kerst: bij van Albro is alles banketbakkerij voor de bakker pagina 10 Flitöeto Tijdens AH Toernooi 1984: Ruim 3.500 AH-ers in Groenoordhallen te Leiden Esso Nederland bv en Mi ro bv hebben besloten een samenwerkingsver band aan te gaan per 1 september 1985. Esso zal de Miro-benzine- stations ombouwen tot Esso-verkooppunten met waar mogelijk auto- wasinstallaties. De Miro-vestigingen waar in de toekomst Esso-mo- torbrandstoffen kunnen worden gekocht zijn Leeuwarden, Assen, Pur- merend, Enschede, Zut- phen, Nijmegen, Tilburg, Vlissingen en Beek. Er zijn geen personele consequenties. De onder nemingsraad van Miro bv heeft een positief advies uitgebracht. KV.V/.v Op woensdag 16 september jl werd aan de Willemstraat in Delfzijl een AH-jeugdjï- liaal geopend. Op de foto be drijfsleider N. J Witt temid den ran zijn jeugdige team. Voorronde AC Jeugdschaaktoernooi in Oud Leusden Op zondag 30 september jl. vertrokken 's morgens vroeg ruim 1.000 voetbal lers en voetbalsters en 2.500 supporters naar de Groenoordhallen in Lei den waar het AH Toer nooi 1984 werd gehou den. Aan dit zaalvoetbal- toernooi deden teams van 53 AH-filialen uit alle hoeken van het land mee. In totaal hadden 36 da mes- en 48 herenteams ingeschreven voor het sportieve evenement. Voor de finales 's middags om 17.00 uur konden aan vangen, werden eerst ruim 200 kwalificatiewedstrijden gespeeld. De poule-winnaars gingen door naar de finale. Bij de damesfinale ging de eindstrijd tussen 5684 Spij- kenisse en 1124 Eindhoven en bij de heren tussen 1056 Huizen en 1039 Vlaardingen. Uiteindelijk gingen de dames van Spijkenisse en de heren van Huizen met het ereme taal naar huis. De sportivi- teitsprijs ging naar 1214 Zeist. Er werd opvallend sportief gespeeld hetgeen niet weg neemt dat de F.HBO-ers hun handen vol hadden aan het behandelen van de „gekwet sten". Veel blessures werden veroorzaakt door het niet- getraind zijn van de deelne mers. Door het gebruik van een computer en diverse beeldschermen konden de aanwezigen zien hoe laat en waar de wedstrijden werden gespeeld. Tevens werden de standen op het beeldscherm bijgehouden zodat men pre cies kon zien hoe de teams er voor stonden. Na het toernooi was er een feestavond. De beentjes van de 450 aanwezigen gingen na een uitgebreid koud buf fet van de vloer op de mu ziek van de Horsecooper Drive-Inn Discotheek. Ook het optreden van Willem Duin werd een groot succes. Volgens de organisatoren hebben zich tijdens het toer nooi geen noemenswaardige problemen voorgedaan en heeft men zich stipt aan het programma-draaiboek kun nen houden. Theo Tromp, één van de organisatoren, kijkt, evenals alle aanwezi gen, terug op een bijzonder geslaagde dag hetgeen reden is om reeds voorbereidingen te treffen voor een volgend toernooi in 1985. Ruim duizend jeugdige schakers onder de 16 jaar nemen deel aan het AC Jeugdschaaktoernooi voor clubteams, dat AC Restaurants voor het der de achtereenvolgende jaar in samenwerking met de Koninklijke Neder landse Schaak Bond (KNSB) organiseert. De winnaars van de voor ronden plaatsten zich voor de halve finales, die op respectievelijk 13 april in AC Zevenaar en AC Sliedrecht en 20 april in AC Pesse worden gehou den. De finale vindt op 11 mei 1985 plaats in AC Res taurant Stroe. Het AC Jeugdschaaktoer nooi, dat verspeeld wordt in twee categorieën (tot en met 13 en tot en met 16 jaar), trekt elk jaar meer deelnemers. Volgens de or ganisatoren is dit te danken aan de toenemende popula riteit van het schaken, met name bij jongeren tot en met zestien jaar. Dit schaaktoernooi onder scheidt zich van andere toer nooien door het open karak ter. De wedstrijden worden namelijk gespeeld in een deel van de restaurants dat normaal toegankelijk is. In tegenstelling tot andere wedstrijden heeft het pu bliek de mogelijkheid over de schouders van de spelers de partijen te volgen. Alle deelnemers aan het AC Jeugdschaaktoernooi ont vangen een vaantje. De win naars van de voorronde krij gen bovendien een beker. De leden van de teams die doordringen tot de finales ontvangen een „Garde" schaakklok, terwijl leden van de winnende teams ieder een luxe schaakbord met in scriptie krijgen uitgereikt. Op donderdag 11 oktober jl. werd Ijet Allfiliaal aan de Dijksestraat in Helmond her opend Het filiaal is aange past aan het nieuwe winkel beeld, terwijl er afdelingen vlees en kaas in bediening bij kwamen. Ook de buitenzijde van het filiaal werd grondig onder hatidett genomen. Het parkeerterrein is gerenoveerd en is nu heter bereikbaar voor de consument. Ter gele genheid van de heropening werd een aantal activiteiten georganiseerd. Kerst 1984 is het voorlopi ge eindpunt van een pe riode van absolute top drukte op de banketafde ling van Albro Bakkerijen te Zwanenburg. Nog nooit eerder moest men daar zo „poot an" spelen om aan de vraag te kunnen vol doen. „Des te meer vol doening geeft 't dat alles vrijwel vlekkeloos is ver lopen", vertelt de heer M. Hagenaar, sinds een jaar manager van de banketaf deling. Die extra drukte heeft drie oorzaken. In de eerste plaats vallen de Albro-produkten in de smaak bij steeds meer AH-klanten. Verder is, in te genstelling tot voorgaande jaren, de vraag naar het nor male assortiment door mid del van acties onverminderd hoog gebleven. En tenslotte is een maand later dan an ders gestart met de kerstpro- duktie (in oktober in plaats van september), dit terwijl er ook nog meer moest wor den geproduceerd. „Vooral het op peil houden van het normale assortiment vergde een extra inspanning. In andere jaren was er in het najaar sprake van een zekere terugloop waardoor extra aandacht aan de seizoenarti kelen kon worden besteed. Nu eisten beide activiteiten de volledige aandacht", al dus de heer Hagenaar. Uitbreiding De ruimte voor een en ander werd gevonden in uitbrei ding van de ploegendienst waardoor vijf uur extra per dag kon worden gebakken en de ovens tot de maximale capaciteit werden benut. Resultaat was dat de, voor het seizoen gebruikelijke weekproduktie van rond 55 ton werd opgeschroefd tot 65 a 70 ton. Een hoeveelheid die zelfs in de weken na Sin terklaas nog bleef gehand haafd. In overleg met AH, verreweg de belangrijkste afnemer van Albro-banket, is besloten het assortiment op een aantal punten te wijzigen. Zo zijn minder rendabele artikelen als appeltaartjes afgestoten, terwijl het inrichten van schappen met speciale aan biedingen door Albro zélf (het zogenaamde rackjob- bing) is gestaakt. „Het ging hierbij om betrekkelijk klei ne hoeveelheden, waarvoor veel werk - zoals het omstel len van machines - moest worden verricht", vertelt Hagenaar. AH huismerk Een nieuwe, veelbelovende activiteit is het produceren onder het huismerk van Al- bert Heijn waarmee binnen kort wordt begonnen. Het assortiment, bestaande uit cakes, cakejes, mergpijpjes, boter- en Wenerkoeken, ge vulde koeken en macronen, wordt hiervoor uitgebreid. Nieuw zijn o.a. roomboter rondo's, amandelcakejes en luxe mergpijpjes zoals Kirsch- en Cointreausticks. Waar maken Plannen om de organisatie verder te stroomlijnen zijn op de afdeling voldoende voor handen. In het voorbije jaar is de achterstand in on derhoud van apparatuur na genoeg ingelopen. Voor 1985 staan onder meer een verbetering van de werkom standigheden en een voort zetting van vakcursussen op het programma. Wat betreft apparatuur wordt de verpak kingslij n voor cake zo verbe terd, dat het produkt beter van kwaliteit en langer houd baar zal zijn. Op het wensen- lijstje staat verder een auto matisering van de cakelijn. De heer Hagenaar: „De com merciële kansen liggen er. Wij gaan bewijzen dat we ze in de praktijk ook waar kun nen maken."

Personeelsbladen | 1984 | | pagina 10