Japanse detaillisten te gast bij Ahold 4.500AH-ers bezoeken 1.2.3.-show Verder in Flitsen iHi—wni Oplage: 33.000 Personeelsblad Ahold nv 41e jaargang no. 10 november 1984 NIEUW REGLEMENT STUDIE BIJDRAGENFONDS Jeugdige werklozen en school verlaters bij AH aan de slag Jaarvergadering Raad FGB DO Flitsen Een van de redenen om het j Studiebijdragenfonds nog eens onder de aandacht te I brengen is de verandering die het reglement per 1 ja- nuari ondergaat. Met name I van belang is de grotere arm- slag voor jongeren tot 23 I jaar. Voor de duidelijkheid eerst de zaken nog even op rij. Ieder die hij Ahold een vast dienstverband heeft f voor tenminste 13 uur per week kan in aanmerking ko men voor vergoeding van studiekosten. Daarbij gelden in de nieuwe opzet drie cate- 1 gorieën: a. Als de werkgever vindt dat een medewerker een cursus moet volgen om zijn functie beter te kunnen uitoefenen, dan worden de daaraan ver bonden kosten volledig be taald; b. Als er met het oog op bijvoorbeeld de loopbaan planning afspraken wor den gemaakt tussen werkge ver en medewerker over te volgen cursussen, worden de kosten daarvan ook voor 100% vergoed. Die afspra ken moeten schriftelijk zijn vastgelegd; c. De vrijwillige studie, die niet in directe relatie staan tot de huidige baan, maar die herkenbaar bijdraagt tot een beter functioneren. Voor beeld hiervan is een talen studie of een andere vorm van algemene ontwikkeling. Duidelijk is dat he' hierbij gaat om een vrijwillige stu die die zich richt op een (an dere) functie of beroep, voorkomend binnen Ahold in Nederland. Een slager die pianoles wil nemen, krijgt de kosten daarvan dus niet door Ahold vergoed. De onder a.en b. genoemde mogelijkheden worden beoordeeld en betaald door de werkmaatschappijen. Al leen het onder c. vermelde komt voor rekening en ver antwoording van het Ahold Studiebijdragenfonds. Een vergoeding tot 50% is moge lijk. Mevrouw N.P. Meij-de Wit, administrateur van het fonds, wijst erop dat er nogal wat studies zijn die voor een vergoeding in aanmerking komen." Het zijn er zelfs zo veel, dat ik iedereen aanraad Vervolg op pagina 2 4.500 AH-medewerkers, voornamelijk caissières, hebben op 15, 16, 17 en 18 oktober genoten van de 1.2.3.-theatershow, die Ted de Braak speciaal voor hen verzorgde in de Beatrixzaal van de Utrechtse Jaarbeurs. Met maar liefst 82 bussen werden de medewerkers van heinde en ver naar Utrecht gebracht voor een avondje uit met Albert Heijn, dat behalve de theatershow ook nog een broodmaaltijd vooraf en een drankje achteraf om vatte. Meer over deze geweldige avonden op pagina 11. Op 2 oktober jl. was Ahold gastheer voor een officië le missie van de Japanse organisatie voor buiten landse handel. De kern van de groep bestond uit het management van een dertiental levensmidde lensupermarkten en wa renhuizen. Bedrijven met een personeelsbestand dat varieert van 1700 tot 33.000 en een aantal filia len dat uiteenloopt van 6 tot 166. De groep werd o.a. begeleid door func tionarissen van de Japan se Raad voor het Filiaal- en Grootwinkelbedrijf en tolken. Zij trokken 3 weken door Europa en waren 1 dag (de laatste) in ons land. Die dag werden zij 's morgens ont vangen op het hoofdkantoor door de heer R. Zwartendijk, lid van de Raad van Bestuur, samen met vertegenwoordi gers van Holland Food Pro ducts en Albert Heijn Groot verbruik. Na een tweetal korte inleidingen over de le vensmiddelendetailhandel in Nederland en over Albert Heijn werd een bezoek ge bracht aan de Albert Heijn- vestiging tegenover het hoofdkantoor. De lunch vond plaats in d'Hoop op de Swarte Walvis in de Zaanse Schans. Marc van der Eijst en Nel van Diemien (filiaal 1177 te Doom) waren de gelukkigen die op 18 oktober achter de De CAO-onderhandelin- gen tussen Ahold ener zijds en de Dienstenbon den FNV en CNV en de Unie BLHP anderzijds hebben 17 juli jl. geleid tot een principe-akkoord. Hierin werd ondermeer afgesproken dat het aan tal jeugdfilialen zal uitge breid worden tot zestien. AH zou daartoe in augus tus reeds honderd jeugdi gen in dienst nemen en vóór 1 juli 1985 nogmaals honderd. Bij het AlI-fi- liaal „In den Boogaard" in Rijswijk zijn op dit mo ment vijf schoolverlaters in opleiding. Flitsen sprak met twee van hen. Pagina 5. 1.2.3-tafel terechtkwamen, en Serge, Benny Neyman en „Shirley Bassey" draagt één Jeffrey Boymet, die zijn play- van de voorweipeyi aan, zo- backcreatie van Edith l'iaf als ook foe Bourne, Saskia vertolkte, dat dedeyi Voor Mairie de Kwarit is een goed verzorgde versafdeling het visitekaartje van AH Daar was ook een ontmoe ting georganiseerd met een groot aantal leveranciers en fabrikanten van artikelen, die in de Ahold-assortimenten voorkomen en mogelijk inte ressant zijn voor export naar Japan. Kort voor de lunch werd voor de Albert Heijn Museumwinkel dit plaatje geschoten. Tijdens de afgelopen jaarver gadering van de Raad voor het Filiaal- en Grootwinkel bedrijf (Raad FGB), die on langs in Amsterdam werd ge houden, vielen nogal sombe re geluiden te noteren. De twee voornaamste sprekers tijdens de bijeenkomst, staatssecretaris P.H. van Zeil van Economische Zaken en voorzitter A. Heijn van de Raad FGB, waren het er over eens dat de detailhandel het moeilijk heeft. Over de na bije toekomst verschilden ze echter van mening. Volgens staatssecretaris Van Zeil zal het kabinetsbeleid, gericht op matiging, op termijn tot herstel in de detailhandel lei den. Volgens de heer Heijn is er meer nodig; zijn pleidooi voor een concrete koop krachtinjectie - zodat de consument meer kan beste den - haalde de landelijke pers. Zie pagina 6. Jaarverslag Pensioen fonds pagina 2. Winstdeling verandert weinig pagina 3. Jeugdige werklozen aan de slag bij AH pagina 5 Detailhandel heeft koopkrachtinjectie no dig pagina 6 COR-nieuws pagina 7 Een prettig uiteinde en een goed begin. Over nog maar een paar weken is het weer zover. Dat „goe de begin" kan echter een extra accent krijgen door in 1985 met een studie van start te gaan. Misschien een al lang gekoesterd voornemen waarvoor nu de stap over de drempel kan worden gezet. Daarbij is het nuttig te weten, dat het Stu diebijdragenfonds van Ahold nogal wat mogelijk heden biedt, zodat bij het goede voornemen de financiën geen belemmering hoeven te zijn.

Personeelsbladen | 1984 | | pagina 1