Zomaar Etos Arnhem pagina 12 Flitsen weer als bedrijfsleider optimaal te kunnen functioneren binnen de Etos-organisatie. „Ik zie nu al naar die dag uit", luidt zijn mening. Hoewel hij ruim twintig jaar in Oosterbeek woont, is aan zijn spraak duidelijk te horen dat hij oorspronkelijk uit Friesland komt Hij haast zich te zeggen dat Friesland niet meer is als zijn geboorteprovincie en dat hij er zeker geen nauwe banden meer mee heeft. Tot 1979 had Harry in Oosterbeck een eigen drogisterij. „Toen kwam het moment dat ik geheel moest vernieuwen of stoppen met mijn winkel. Ik heb het laatste gedaan omdat de vernieuwing van mijn zaak financieel geen haalbare kaart was. Hoewel het erg wennen is aan het werken binnen het filiaalbedrijf, heb ik mijn draai gevonden en voel me uitstekend thuis in de Etos-familie. Over familie aangelegenheden gesproken: Harry is getrouwd en heeft drie kinderen waarvan kan worden gezegd dat ze bijzonder leergierig zijn. Zijn dochter van 21 studeert rechten, zoon van 18 zit in de laatste klas van het Atheneum en wil econometrie gaan studeren. Bij navraag blijkt dat de wetenschappelijke toepassing van wiskundige en statistische gegevens in de economie te zijn. De jongste, een zoon van 17, zit in de vijfde klas van het Gymnasium. „Die intelligentie hebben ze niet van mij hoor", zegt hij bescheiden. Harry's lievelingshobby is fotografie. „Niet zomaar in het wilde weg plaatjes schieten, maar in de natuur foto's maken waarin je iets van jezelf legt." Daarnaast houdt hij van lezen met name populair wetenschappelijke onderwerpen. Zouden zijn kinderen dan toch wat van hem hebben? Ellen Harteman, oorspronkelijk aikomstig uit Velsen, woont nu in het Betuwse Tiel en is sinds de opening in dienst bij Etos Arnhem. Daarvoor werkte ze in een bowlingcentrum waar ze eigenlijk twee baantjes had 's Morgens was dat schoonmaken en 's avonds serveren in het restaurant. .Je was eigenlijk de hele dag bezig en dat beviel me helemaal niet. Toen ik hier op basis van 24 uur per week aan de slag kon, heb ik daar geen seconde over hoeven nadenken. Daarbij kwam dat ik hier alle ruimte krijg om mijn grote hobby uit te oefenen." Ellen is een echte sportvrouw en haar vrije tijd gaat helemaal op aan volleybal. Zij speelt bij „Gemini" in Eist in de promotieklasse. Dat betekent twee avonden per week keihard trainen en op zaterdag competitie. „Samen met Rien en mijn collega's hebben we een oplossing gevonden zodat ik zaterdags niet hoef te werken. Dat vind ik fantastisch." Het werk van Ellen, verkoopster, bestaat o.m. uit het bijvullen van de schappen, het bestellen van sigaretten en het op maandagmorgen schoonmaken van de winkel. Het leukst van haar baan vindt ze het adviseren van de klanten. „Nee", mijmert ze, „ik zou voor geen goud terugwillen naar die bowling." Harry Zwanenburg „Spiegel( spiegeltje aan de wand. wie „spiegelt" er bet mooist in het Arnhemmers verov een representatief plaatje. iililsllttii. opleiding. Door mijn part-time baan bij Etos bemerkte ik dat de drogisterij toch eigenlijk veel leuker is." De daad heeft ze direct - als we het toch over opleidingen hebben - bij het woord gevoegd. Ze leert nu voor schoonheidsspecialiste. Daarna wil ze het drogistcrijdiploma gaan halen. Wie weet is Saskia een bedrijfsleidster in de dop. Zover is het nog niet want ze is nu eerste verkoopster. Haar werk bestaat uit klanten adviseren, het verkopen van geneesmiddelen, bestellen, administratie en dergelijke. Of zij het niet jammer vond wat werk betreft naar Arnhem te „verhuizen"? „Helemaal niet. Het is leuk om in een nieuwe zaak te beginnen. Daar heb ik die tien minuten fietsen en twintig minuten „treinen" wel voor over. Op de traag aan welke rivier Arnhem ligt zal elke Nederlander, die over een beetje topografische kennis beschikt, antwoorden: de Rijn. Dat is half goed aangezien de Rijn in on.s land maar onge veer tien kilometer lang is Na Lobilh splitst de Rijn zich namelijk in de Waal en de Neder Rijn en de laatste rivier kronkelt zich langs Arnhem. Arnhem zou men het Maastricht van het noorden kun nen noemen Niet omdat Arnhem de Bourgondische gemoedelijk heid van Maastricht zou kunnen evenaren maar meer omdat Arnhem ook op heuvels is gebouwd en wel op de uitlopers van de Grebbeberg en de Postbank. Trouwens, laat hier geen misverstand ontstaan. Arnhem heeft wel degelijk een gezellige binnenstad. In het hartje daarvan, om precies te zijn in de jansstraal, ligt de enige Etos-vestiging die Arnhem rijk is. Trouwens, het was mijn eigen keus." In haar vrije tijd speelt Saskia piano. Haar moeder is pianolerares, daar krijgt ze dus les van. Verder houdt ze van jazzballet en lezen. Als je het op de keeper beschouwt is Harry Zwanenburg 48) bij Etos Arnhem een vreemde eend in de bijt. Harry was een paar jaar bedrijfsleider van het eerdergenoemde filiaal in Ede. Wegens een langdurige ziekte kwam hij buiten het arbeidsproces terecht en werd voor vijftig procent afgekeurd. Nu helpt hij tijdelijk in het filiaal in Arnhem. Gezien het feit dat hij voorspoedig herstelt, hoopt hij binnenkort Etos heeft het hartje van Arnhem en dat van de Etos Arnhem is één van de nieuwste vestigingen van Etos. Op 27 juni jl. opende deze drogisterij zijn deuren voor het publiek. Gezien de drukte in de winkel heeft de Arnhemmer duidelijk zijn weg naar Etos gevonden. Bedrijfsleider Rien van Grevenbroek 38) is zeer content met zijn nieuwe vestiging. „We hebben een functie in de binnenstad en niet voor Arnhemmers alleen. Op de koopavonden en op zaterdag komen er ook mensen vanuit de regio en die pikken hun voordeelgraantje bij ons mee. Dat bedoel ik natuurlijk in de goede zin des woords. Wij hebben enorm veel positieve reacties ontvangen over onze lage prijzen, ruim assortiment, senice, overzichtelijke winkel en de ruimte. Wat het laatste betreft kwamen die veelal uit Het Dorp. Daar wonen veel rolstoelgebruikers en die hebben geen problemen in onze ruime winkel." Bij Etos Arnhem zijn twee medewerkers op fulltime-basis en vier als part-timer in dienst. Rien van Grevenbroek is een nieuw gezicht binnen F.tos. Tot 1 januari van dit jaar was hij marktkoopman die zich hoofdzakelijk bezig hield met de verkoop van parfumerie. Door de economische recessie gaf hij het eigen baas-zijn op en verkoos een baan bij Etos. Daarnaast speelde sociale zekerheid ook een grote rol bij zijn beslissing. „Het is natuurlijk wel wennen. Als je een vrij leven gewend bent is het niet zo gemakkelijk om naar een baan als deze over te schakelen. Toch heb ik er nog geen moment spijt van gehad." Na een stage van zes weken bij Etos werd Rien bedrijfsleider van een filiaal in Uden. Begin juni van dit jaar werd het Etos Arnhem. Rien woont in het Over-Betuwse Bemmel op een steenworp afstand van Arnhem. Als onvervalste Rotterdammer kan hij er goed aarden. Hetzelfde geldt voor zijn vrouw en kinderen. Hobby's van Rien van Grevenbroek zijn het verzamelen van oude Nederlandse munten en boeken over de wereldgeschiedenis en met name die van de oude Grieken en Romeinen. Saskia Vermeer (19) was al een goede bekende van Etos. Op haar vrije zaterdagen en later op full time basis werkte zij in haar woonplaats Ede reeds in het Etos- filiaal aan de Grotestraat. Haar vooropleiding is Middelbare Tuinbouwschool Dat lijkt nu niet bepaald een ideale vooropleiding voor de drogisterij. „Dat is het ook niet maar toen ik van de MAVO kwam. leek me dat wel een leuke Bedrijfsleider Rien van Grevenbroek.. ..Moet ik mijn bureau zo overhoop halen

Personeelsbladen | 1984 | | pagina 12