4.500 AH-ers 1.2.3.-en bij Ted de Braak Flitsen pagina II 11.000 belegde broodjes van Albro „Doet u mij maar vijftig lo ten. Caissière Charlotte Bergkamp van filiaal 8726 in Mijdrecht heeft met assis tentie van collega Marion van der Woude „klant" Ted de Braak enthousiast ge maakt voor de 1.2.3 -actie. „Werkelijk ontzettend leuk zo n avondje uit en dat juist op de dag dat ik 12V2 jaar bij de zaak ben." Een enthousiaste reactie van mevrouw J.W. Vink van filiaal 1039 in Vlaardingen onmiddellijk na afloop van de laatste van vier 1.2.3-theatershows, die quiz- en showmaster Ted de Braak speciaal voor 4.500 AH-medewerkeFs op 15, 16, 17 en 18 oktober jl. verzorgde. Mevrouw Vink stond met haar enthousiasme niet alleen, dit „avondje uit met Albert Heijn" werd alom bijzonder op prijs gesteld. Het was dan ook echt een avondje uit voor de 4.500 AH-ers, voornamelijk caissiè res, die kwamen 1.2.3--en bij Ted de Braak. Niet alleen ge noten zij van de sprankelen de theatershow met arties ten als Saskia en Serge, Ben ny Neyman, Joe Bourne en Jeffrey Bonnet, die zijn play- back-creaties van Edith Piaf en Shirley Bassey deed, maar ook kregen zij een brood maaltijd aangeboden en wer den zij opgehaald en thuisge bracht. Dit laatste was een enorme operatie, gecoördi neerd door de heer B. Eijkel- kamp van Marketing Servi ces, waarvoor maar liefst 82 bussen werden ingezet, die het land van Groningen tot Limburg doorkruisten om bij elke vestiging een aantal me dewerkers op te pikken. Per filiaal waren per kassa twee toegangskaarten voor deze shows beschikbaar ge steld. En dat waren er eigen lijk nog te weinig want ie dereen wilde wel mee. De voorstellingen waren echter in eerste instantie bedoeld voor de caissières die de 1.2.3--loten moeten verko pen. Deze show diende me de om hen bij die verkoop een steuntje in de rug te ge ven, zodat er in alle filialen net als vorig jaar weer ont- zettend veel loten verkocht gaan worden. En gemotiveerd waren de bezoekers van de vier thea tershows na afloop. Niet al leen door de 1.2.3--show zelf, maar ook door een dia presentatie vooraf die pre cies liet zien wat er met het geld, dat deze actie oplevert, gaat gebeuren. De eerder ge noemde mevrouw Vink zei dan ook: „Nu ik de show zelf heb gezien en daarnaast weet wat er met de op brengst wordt gedaan, zal ik Vier avonden lang een vol huis voor Ted de Braak Gedurende de vier proefshows van de 1.2.3-actie die voornamelijk voor ruim 4.500 AH-caissières werden gegeven, zorgde Albro Zwanenburg, naast enkele andere leveranciers, voor het inwendige van de mens. Dit betekende dat er dagelijks ruim 2.750 vers belegde broodjes van Zwanenburg naar de Jaarbeurs in Utrecht werden vervoerd. Volgens Henny Klein, Albro-verkoopbegeleidster en coördinatrice van het „11.000 broodjes sme ren..."-project, was het een hele klus. „Per dag hebben we vijf mensen ingezet die vanaf zeven uur 's morgens tot twee uur 's middags broodjes smeerden en belegden. Het was die dagen een run tegen de klok want de broodjes moesten diezelfde middag vóór vijf uur in Utrecht worden afgele verd. Er werd dus onder hoogspanning gewerkt en men kon - begrijpelijk - na vier dagen smeren geen broodje meer zien. Daarom hebben we de smeerders en beleggers een grote taart gegeven voor hun prima inzet." Terugkijkend op het pro ject, verzekert Henny Klein dat alles op rolletjes liep en dat de bezoekers in Utrecht bijzonder te vreden waren over het door Albro gebodene. Tot slot zegt de Albro-verkoopbegeleidster: „De cais sières waren zo tevreden over de kwaliteit van onze broodjes dat ik bang ben dat ze bij de kassa naast de 1.2.3-loten ook onze kadetjes zullen aan prijzen". nog meer mijn best doen om zoveel mogelijk loten te ver kopen." Een mening die ge deeld werd door de negen dames en één heer van filiaal 1183 in Naaldwijk die in koor uitriepen hun uiterste best te zullen doen om de lo- tenverkoop in het Westland te stimuleren. Verreweg de meest enthou siaste lotenverkopers zullen ongetwijfeld de mensen zijn. die uit het publiek werden gekozen om het spel te spe len. Bovendien hebben zij al een vingeroefening achter de rug, want één van de op drachten bij hun toneelde buut was het verkopen van een paar loten aan een door De deelnemers aan de 1.2.3 - quiz op 18 oktober. Van links naar rechts Nel van Diermen en Marc van Wijst (filiaal 1177 in Doom) met tussen hen in Ted's assistente Mariët- te, een assistente met Mary Ons en Sandra Leenheer van filiaal 5458 in Amsterdam en een assistente met Charlotte Bergkamp en Marion van der Woude van filiaal 8726 in Mijdrecht Ted de Braak uitgebeelde lastige klant. Een opdracht waar bijna ie dereen - en dat mochten we ook verwachten - goed in slaagde, want de sympathie ke quizmaster, die de AH-ers als een erg fijn en enthou siast publiek bestempelde, ging keer op keer met een tiental loten in de winkelwa gen naar huis. De mensen, die ten overstaan van al hun collega's op het toneel aan het spel deelnamen werden voor hun moeite beloond. Net als in de 1.2.3--show wonnen zij diverse aantrek kelijke prijzen, maar die wa ren er ook voor de mensen in de zaal. ledereen had na melijk bij binnenkomst een aantal loten gekregen die kans gaven op een groot aan tal door Albert Heijn be schikbaar gestelde aantrek kelijke prijzen. Maar goed, het gaat bij een show als de 1.2.3.-TV-Aktie eigenlijk niet eens om de prijzen. Het gaat om het ver maak en daarnaast om het geld dat er zo bijeen wordt gebracht om een aantal ideë le instellingen te steunen bij hun noodzakelijke werk. In dit geval twaalf instellingen die zich inspannen om men sen met een mindere ge zondheid, een handicap of geestelijke problemen op weg te helpen naar een aan vaardbaar leven. Daarom: verkopen die loten én koop er zelf ook een paar. Foto bovenvan links naar rechts Ineke Dekker, Sonja van Noort, Leo Scholten, Jos Wolters en Lies Vork Foto onder na de lange busreis gingen de Albro-broodjes er in als koek... Dc twaalf instellingen waar de opbrengst van de 1.2.3 -TV-Aktie naar toegaat zijn: Nederlandse Hartstichting Koninklijke Nederlandse Centrale Vereniging tot Bestrijding der Tuberculose Nationaal Fonds voor de Geestelijke Volksgezond heid Nationaal Revalidatiefonds Nederlandse Rode Kruis Prinses Beatrix Fonds Nationaal Reumafonds Nationale Kruisvereniging Nederlands Astma Fonds Koningin Wilhelmina Fonds Nier Stichting Nederland Stichting Nationaal Fonds Sport Gehandicapten

Personeelsbladen | 1984 | | pagina 11