Werkmaatschappijen Hoe een jubileum leidt tot een grote Vers Vlees Actie Meester Wijhe neemt nieuwe kantoren in gebruik Alberto landdag in Cognac Frankrijk pagina iu Flitsen Bij AH Buikslotermeerplein Amsterdam AH 1210 ging weekend aan de rol VVWi 11IWIM ■ÉMBÉI Bij Albert Heijn - en zo zal het wel bij de meeste werkmaatschappijen bin nen Ahold gaan - wordt een jubileum van een me dewerker over het alge meen binnenshuis ge vierd met een receptie en een gezellig samenzijn. Bij Peter Verhoeven, chef- slager van het AH-filiaal aan het Buikslotermeer plein in Amsterdam- Noord ging dat heel an ders. Toen hij op 29 sep tember jl. op de kop af 25 jaar in dienst was bij AH werd dat met een week van grote activiteiten ge vierd. Kortom: het jubi leum van de chef-slager werd aangegrepen om de kwaliteit van de eigen sla gerij bij het publiek eens extra onder de aandacht te brengen. „Als AH zijn we een winkel van plussen. Eén van die plussen is service naar de consument zoals bijvoor beeld leuke consumentenac ties en af en toe een „feestje bouwen". Als je dat laatste gaat doen dan moet je eerst natuurlijk wel een goed commercieel verhaal heb ben. want dat feestje moet uiteindelijk tot een nauwere klantenbinding en verhoging van de omzet leiden", aldus bedrijfsleider Cees Waarden burg. C.oos ten Wokkyassis- tent bedrijfsleider, legt ééiff en ander uit: „Een paar maanden vóór het jubileum hebben we op een rijtje ge zet wat we zouden kunnen organiseren. Daarbij stonden drie zaken centraal: ten eer ste de consument overtui gen van de kwaliteit vers vlees die wij aanbieden, ten tweede - misschien wel de belangrijkste reden - omzet- Enige weken geleden heeft Meester Wijhe een nieuw kantorencomplex in gebruik genomen dat grotendeels is gesitueerd boven de worst makerij, daar waar vroeger de zgn. blikzolder was. Het complex, met een grootte van ruim 700 m2, telt zeven tien kantoorruimten, waar onder een ultramodern labo ratorium. Verder zijn er de vergroting en ten derde, ook een heel belangrijk punt, is het goed dat de klanten we ten wie onze chef-slager is, want als ze hem goed ken nen hebben ze ook vertrou wen in de produkten die hij „aan de man brengt"." Actieplan „Een dergelijk project", zo vertelt Cees Waardenburg, „kun je natuurlijk niet op je eigen houtje doen. Eerst moet je een volledig plan uitwerken, daar een prijs kaartje aan hangen en ver volgens overleggen met je zonemanager daar hij uitein delijk zijn fiat moet geven aan het plan." Het actieplan dat werd ont wikkeld mocht er wezen: Mathieu Meijer van Decora tie AH, maakte grote schil den die waren voorzien van kleurenfoto's van de chef-sla ger, omvat door lauwerkran sen. Deze kon men overal in het filiaal aantreffen. Verder waren alle 22 buitenramen voorzien van advertenties met speciale vleesaanbiedin gen. Ook Ahead deed, door bemiddeling van Tineke van Jaarsveld, een duit in het zak je door een speciale adver tentie te ontwerpen (deze hing overigens ook overal in het filiaal) met het opschrift dat deze week ook „Koffie met gebak" verkrijgbaar was bij slager Peter Verhoeven. Er gingen maar liefst 3700 koppen koffie en ruim 2150 ffeeze-flo gebakjes over de toonbank van de ambachte lijke slagerij van Peter Ver hoeven. Tijdens de feestweek waren schouder-, rib- en haaskarbo nade in de aanbieding en verder gehakt, rundertartaar, shoarmavlees en een hele kip. Dit natuurlijk naast de gebruikelijke week-voor- deelaanbiedingen die AH landelijk heeft. „Wat omzet betreft", zo vertelt Coos ten Wolde trots, „hebben we een record gebroken. Zolang dit filiaal bestaat is er in één week nog nooit zo'n vlees- omzet behaald. Zelfs niet met feestdagen en tijdens het 12'/2-jarig bestaan van dit filiaal, toen we toch ook spectaculaire aanbiedingen hadden." Bij AH Buiksloter meerplein deden ze echter nog meer: leveranciers hiel den demonstraties, twee me dewerksters draaiden in to taal 10.000 gehaktballetjes van 12 gram, er speelde een band en voor de jeugd was er disco. Honderden klanten Hoe kijkt Peter Verhoeven zelf op de feestweek terug? „Het begon zaterdags direct al: ze kwamen me met een old timer halen en de hoog tepunten van de dag werden op video vastgelegd. Eén dag in de belangstelling staan gaat nog wel. maar een hele week vind ik een beetje veel van het goede", zegt hij be scheiden. „Elke dag opnieuw kwamen honderden klanten mij feliciteren. Nu gebeurt dat nog. Ook gaat er geen dag voorbij of de klanten praten er nog over. Mijn per soonlijke mening is dan ook dat de feestweek bijzonder is geslaagd. Niet alleen door het plan maar ook door de inzet van alle medewerkers. Als zij zich niet voor de volle honderd procent hadden ge geven, dan was het nooit zo'n succes geworden." Bedrijfsleider Cees Waar denburg haakt hierop in door te zeggen: „Tijdens een dergelijke week vraag je erg veel van je medewerkers omdat juist dan alles op rol letjes moet lopen. Als ik zo terugkijk denk ik dat de mo tivatie en sfeer in ons team nog beter zijn geworden. Dat zal niet direct commer cieel meetbare voordelen hebben, maar een goed KDH (Klantgericht Denken en Handelen) heeft zeker posi tieve uitwerkingen op het koopgedrag van de klant." Coos ten Wolde tot slot: „Ik denk dat we als AH-filiaal Buikslotermeerplein hebben bewezen dat er, mits er crea tiviteit is, veel dingen kun nen die geen geld behoeven te kosten maar dat juist ople veren. Het organiseren vergt heel wat moeite maar het is een dankbare zaak: je klan ten zijn tevreden en zelf ben je dat met een hoge omzet. Dat maakt alle inspannng goed." De onderlinge band tussen de medewerkers van het AH- filiaal in De Aarhof in Alphen aan den Rijn zal ongetwijfeld hecht zijn want ieder jaar gaat men een weekend uit. Op 6 en 7 oktober jl. ging de reis naar „Zomerkamp de Heidewachter" in Otterlo. Het tweedaagse feest werd zoals gebruikelijk weer een groot succes. Naast een bar becue-avond, vermaakten de Alphense AH-ers zich o.m. ook kostelijk tijdens de wed strijd rauwe eieren gooien. Alberto houdt jaarlijks een landdag waar alle be heerders aanwezig zijn. Op deze bijeenkomsten worden de behaalde re sultaten toegelicht, even als de commerciële plan nen voor de komende pe rioden. Dit jaar had de landdag echter een zeer bijzonder karakter. Er werd niet zoals gewoon lijk in Utrecht vergaderd, maar in het plaatsje Cog nac in Frankrijk juist bo ven Bordeaux. Gezien het grote belang dat Alberto aan de produktgroep cognac hecht, leek het M. Emondts, merchandiser bij Alberto, een goed idee deze gelegenheid aan te grijpen om de Alberto beheerders met de bereiding van en we tenswaardigheden over cog nac op een actieve manier kennis te laten maken. „Voor cognac breekt in no vember/december de be langrijkste omzetperiode aan. Dit gecombineerd met de introductie van ons eigen merk cognac Marquis en de verhoogde aandacht die wij momenteel geven aan een verdere professionalisering van produktkennis en ver- koopkunde maakte het voor mij zinvol mogelijkheden te onderzoeken dit jaar een landdag te organiseren die zowel nuttig als leerzaam en ook nog gezellig zou zijn," aldus Emondts. In samenwerking met de fir ma Wilmerink en Muller, im porteur van onder andere Hennessy cognac en Moét et Chandon champagne is een programma op maat gemaakt voor Alberto op de Hennes sy lokatie te Cognac Frank rijk. Op maandag 3 september vertrok het Alberto gezel schap, 85 man sterk, met een speciaal voor Alberto ge charterde Boeing 737 van Schiphol. Na een vliegreis van l'/2 uur, begonnen met een glaasje champagne, werd er om 10.00 uur ge land op de militaire basis van Cognac. Presentatie Na een bezoek aan het cog nac museum, waar een pro fessionele uitleg van het pro- duktieproces werd gegeven, ging het gezelschap per bus naar de tonnellerie waar een demonstratie werd gegeven van het maken van de eike- houten cognac fusten. Vervolgens ging het naar de wijngaarden en de distilleer derijen waar een lunch werd geserveerd. Hierna gaven de heren Van Solt en Emondts van Alberto hun presenta ties. Als laatste onderdeel stond een bezoek aan de kel ders aan de oever van de Charente op het programma waar de cognac in fusten ligt te rijpen. Hier werd door Hennessy nog een afscheids- borrcltje geserveerd, 's Avonds om half 8 landde de machine weer op Schip hol en kon men terugkijken op een geslaagde landdag 1984. Chef-slager Peter Vertoeven (l) met- zijn team. afdelingen inkoop, verkoop, marketing, bedrijfsbureau, plannning en produktielei- ding in ondergebracht. De nieuwbouw maakt deel uit van een groot allocatieplan dat tot doel heeft de infra structuur en routing binnen dit produktiebedrijf te ver beteren, waardoor een effi ciëntere bedrijfsvoering ont staat. Het nieuwe kantorencom plex op tot clak van de uorst- makerij. Eeti overzicht van het nieuwe laboratorium. Links Piet Eus- man, hoofd van het laborato rium, en zijn medewerkster Jantien Wagen tnan

Personeelsbladen | 1984 | | pagina 10