Verder in Flitsen Stichting Pensioenfonds Ahold NV Ahold Pensioenfonds is nu Hoe drink je cognac a ■iiiimiiiinii Oplage: 33.000 Personeelsblad Ahold nv 41e jaargang no. 9 oktober 1984 AC Restaurants in België op de grill-toer „Haute Couture" voor Albert Heijn Medewerkers krijgen nieuwe bedrijfskleding |UB| SBfi. SAH002000471 DO Flitsen van dit organisatiemodel is dat één afdeling door zowel bediynings- als zelfbedie- ningsgroepen gevormd kan zijn Nu is het zo dat op dit moment alle afdelingen bin nen AH hun eigen kleur be drijfskleding hebben. Zou men dus van de ene afdeling naar de andere gaan dan zou men even van jasje moeten wisselen. Bij de nieuwe kle ding is dan ook gekozen voor een uniforme kleur. Al leen de slagerij en het maga zijn wijken hier van af aange zien de gekozen kleur vrij besmettelijk is. Daarnaast vinden wij dat bij ambachte lijk vlees witte bedrijfskle ding hoort. Verder wilden wij graag kleding die gemak kelijker beheerd kan worden in de filialen. Zo zou vereen voudiging van de maataan duiding daar aan kunnen meehelpen, bijv. voortaan al leen small, medium en lar ge Praktisch „Er zijn niet alleen bedrijfs- technische redenen te noe men waarom we gekozen hebben voor deze kleding. Er zijn meerdere redenen en die bestaan uit praktische en esthetische. Ik zal me beper ken tot de praktische. Voor begonnen werd met het ma ken van ontwerpen, hebben wij met medewerkers ge sproken over wat zij de na delen vinden van de huidige kleding. Er zijn er legio te noemen- de huidige kleding Vervolg op pagina 3 Om de concurrentieslag om de consument niet te verlie zen is men bij een aantal AC Restaurants in België overge gaan op een nieuwe formule. Naast een goed verzorgd koud buffet kan de bezoeker nu ook getuige zijn hoe de kok - midden in de zaak op een ovale bakplaat zijn vis of vlees bakt. Dick Horree en Eugène Met- tivier-Meijer vertellen op pa gina 2 over deze nieuwe for mule. COR-nieuws in dit num mer op pagina's 4 en 5. Personeelsregistratie en salarisspecificatie. Pagina 6 en 7. Personalia. Pagina 8. Nieuwe Ahold-autoverze- kering. Pagina 9. Nieuws van de Werkmaat schappijen. Pagina 10. Zo maar... een GFS-filiaal. Pagina 12. Na een jaar van inten sieve voorbereiding is het besluit gevallen: Albert Heijn-medewer- kers krijgen nieuwe bedrijfskleding. On langs gaven directie en ondernemingsraad van AH, weliswaar met en kele kanttekeningen, het groene licht voor nieuwe kleding. Bij het ter perse gaan van deze editie van Flitsen was nog niet bekend op welke termijn de kle ding zal worden gele verd aan de filialen. Ook niet op welke wij ze dat zal geschieden: of alle filialen tegelij kertijd of bloksgewijs. Harry- Bruijniks van de afde ling Marketing en Egbert Jonker van Ahead Vormge ving stonden aan de wieg van dit project. Flitsen sprak met hen en met Floor Heijn van Floor Heijn Detail bv die, in opdracht van Ahead, zorg heeft gedragen voor de vormgeving. Dat het bij de keuze van bedrijfskleding niet meer gaat van a la „Zo veel van die en zoveel van die" werd tijdens het ge sprek duidelijk. Winkelbeeld en Leifo Harry Bruijniks: „Zoals be kend is AH bezig met de in voering van een vernieuwd winkelbeeld en heeft het Lei- fo-project zijn beslag gekre gen. Wat het eerste betreft valt op te merken dat de AH- filialen strak en modern wor den ingericht en in dit beeld past moderne kleding. Leifo heeft een steentje bijgedra gen tot de uiteindelijke keu ze. Eén van de bedoelingen blemen te vermijden die het Pensioenfonds als belegger in het buitenland onder vindt. Men is daar nl. onbe kend met het feit dat onder nemingspensioenfondsen als naamloze vennootschappen kunnen bestaan. De heer Romkes wijst er overigens op dat een dergelijk besluit gemakkelijker te nemen valt dan uit te voeren. Er kwa men namelijk zoveel juri disch/technische en fiscale zaken om de hoek kijken, dat de hele wijziging ongeveer 3 jaar in beslag nam. Zo moes ten alle bezittingen van het Pensioenfonds worden over gedragen aan de Stichting, waarbij met name het onroe rend goed in Belgic veel zorgvuldigheid en tijd ver eiste. Het onroerend goed van het Pensioenfonds werd grotendeels in de oude Naamloze Vennootschap on dergebracht. De naam daar van is echter gewijzigd in SpaVast bv (Stichting Pen sioenfonds Ahold Vastgoed). De Stichting Pensioenfonds Ahold is eigenaar van de aan delen van SpaVast bv. Met nadruk stelt de heer Romkes nog eens dat alle verplichtin gen ten opzichte van alle verzekerden volledig door de nieuwe Stichting zijn overgenomen en gewaar borgd. Er is maar één cognac en die komt uit Frankrijk. En er is maar één Franse cog nac en die komt uit de Cognac-streek. In Neder land kennen we heel wat cognac-merken. Sinds medio juni is er een nieu we en wel één die alleen Met ingang van 1 januari jl. zijn de activiteiten van de NV Ahold Pensioen fonds overgenomen door de Stichting Pensioen fonds Ahold. Een wijzi ging die, omdat in de praktijk weinig bleek te veranderen, weinigen zal zijn opgevallen. „Het is voor ons een hele kluif geweest, maar voor mede werkers en gepensio neerden van Ahold is in feite alleen de naam an ders geworden", vertelt mr. B. Romkes van de af deling Juridische Zaken van Ahold. Over het waar om van de wijziging sprak Flitsen met hem. „Zoals bij vele andere grote ondernemingen het geval was, was bij Ahold het Pen sioenfonds tot nu toe onder gebracht in een Naamloze Vennootschap. Meer en meer werd echter gebruike lijk de Stichtingsvorm te kie zen voor een ondernemings pensioenfonds. Eén overwe ging die ook heeft geleid tot de beslissing het Pensioen fonds in te brengen in een Stichting is om voortaan pro- Het succes van Etos heeft in de afgelopen tien jaar veel navolging gevonden. Reden genoeg om plannen te ontwikkelen die de Etos-zaken op nieuw van de andere drogisterijketens zullen on derscheiden. Redactie Flitsen had een gesprek met de nieuwe Etos-directeur Jeroen Hunfeld die een half jaar geleden het roer overnam van Frans Wester. Zie pagina 3. bij Alberto wordt ver kocht onder het eigen merk Marquis. Hij is er in twee variëtei ten en wel de Drie Ster ren-cognac en de VSOP. Maar wat is nu precies een Drie Sterren-cognac of een VSOP? Hoe drink je cognac en waar moet je op letten? Zie pagina 11. Ter gelegenheid van de ope ning van de A-20 (het ge deelte Capelle a.d. IJssel- Nieuwerkerk a.d. IJssel) werd op zaterdag 22 septem ber jl. een grote braderie ge houden die werd bezocht door ruim 300.000 belang stellenden. Ook Albert Heijn was op de snelweg aanwezig met Tcd de Braak, de clown I-ucko, „zakken vullen voor vijf piek", een speciale feest wijn en waardebonnen voor koffie. Zie pagina 10.

Personeelsbladen | 1984 | | pagina 1