Werkmaatschappijen Verstand op nul en blik op oneindig AH oogst veel belangstelling tijdens braderie op A-20 Miro is verhuisd pagina 10 Flitsen Albert Hejjn MODESHOWS BIJ MIRO VIERDAAGSELOPER JO VAN GELDER: Ter gelegenheid van de opening van de A-20 (het gedeelte tussen Nieuwerkerk a.d. IJs- sel-Capelle a.d. rjssel) werd op zaterdag 22 september een grootse braderie gehouden op het nieuwe stuk snel weg. Ruim driehon derdduizend belang stellenden „schuifel den" langs meer dan zevenhonderd stands die over een afstand van drie kilometer aan één zijde van de snel weg stonden opgesteld. Met name Albert Heijn mocht zich verheugen in een grote belang stelling mede omdat men de populaire quiz master Ted de Braak had gearrangeerd. Hij speelde met het publiek het door de NCRV-Koppel- quiz bekend geworden spel, „Stokken vangen" waarbij men een AH-boodschappen- tas met inhoud ter waarde van 40.- kon winnen. De show van Ted de Braak werd afgewisseld door het optre den van de clown Lucko die de kinderen van het begin tot het einde wist te boeien. Vers-aanbieding Velen maakten gebruik van de aanbieding „Zakken vul len voor vijf piek". Voor vijf gulden kon men een zak ko pen en mocht die zelf vullen met allerhande soorten ap pelen en peren. Volgens Frans Vermeulen, area-ver- koopleider van areakantoor 8840 in Hoogvliet, was deze actie een groot succes door dat men opnieuw de kwali teit van het AH-fruit kon er varen. Speciale wijn 'l'cr gelegenheid van de ope ning van de A-20 heelt de area 8840 een witte en een rode Bergerac laten voor zien van een speciaal ope ningsetiket waarop een oude AH-vrachtwagen stond afge beeld. Deze wijn was bij de AH-stand te koop voor 4,95 per fles. Tevens was de wijn gedurende een week na de braderie verkrijgbaar bij acht AH-filialen in de naaste omgeving. Koffie-aanbieding Op de vraag waarom Albert Heijn zich dermate groots manifesteerde op de brade rie, antwoordde Frans Ver meulen: „Op een manifesta tie als deze komen vele dui zenden bezoekers en een groot deel daarvan komt uit deze regio waar wij acht ves tigingen hebben. Via de bra derie willen we nieuwe klan ten werven en dat proberen we o.a. met een waardebon voor Perla Mild Koffie van Albert Heijn. Tegen inleve ring van de bon wordt 1,50 korting op een pak koffie ge geven." In de Miro-vestigingen, met uitzondering van die in Hcerhugowaard, werden on langs modeshows gegeven waarin de nieuwe najaars- en wintermode werd gepresen teerd. Met name werden de sportieve kanten van het mo debeeld belicht. Zo komt Mi- ro dit najaar in de meeste vestigingen, naast de gebrui kelijke „geklede" en vrije tijdsmode. met een comple te wintersportkleding-col- lectie. Naast kleding voor volwassenen werd ook die voor kinderen uitgebreid ge showd. De Flitsen-fotograaf schoot dit vertederende plaatje op 21 september jl. in Miro Purmerend. Op 21 en 22 september j.l. is het Miro-hoofdkantoor aan de Kleine Tocht verhuisd naar het nieuwe kantoren complex „De Bonkelaar" in Zaandam. In dit kantoor pand, dat grenst aan het vo rig jaar in gebruik genomen nieuwe NS-station, heeft Mi ro vier en halve etage tot zijn beschikking. Naast Miro zijn er nog twee bedrijven in het pand gevestigd. Tijdens de verhuizing hebben zich geen noemenswaardige proble men voorgedaan zodat de verhuizingsoperatie binnen de geplande twee dagen kon worden voltooid. Zoals op de foto is te zien moest er echter wel tot laat in de avond worden doorgewerkt om op het schema te blijven. ,Ach, het begon een jaar of vijf geleden allemaal met een weddenschap. Ik heb een respectabel ge wicht van meer dan hon derd kilo en daar schaam ik me helemaal niet voor. Tijdens een verjaardags feestje spraken mijn zwa gers over sport en condi tie. Op een gegeven mo ment ging het gesprek na tuurlijk in mijn richting en was het al gauw van: Jij met je dikke body- hebt natuurlijk helemaal geen conditie. Dat viel niet zo lekker bij mij dus werd er meteen een wed denschap aan verbonden. Ik moest en zou, als rechtgeaarde Nijmege- naar, samen met mijn zwager de Vierdaagse lo pen. Zo is het gekomen. Volgend jaar hoop ik voor de vijfde keer mee te doen en de zilveren me daille binnen te halen." Dit vertelt Jo van Gelder, bedrijfsleider van Albert Heijn in Wijchen, een groeigemeente onder de rook van Nijmegen. Trainen „Als je een dergelijke wed denschap aangaat - en je wilt niet afgaan moet je goed be slagen ten ijs komen. Dat heb ik ook gedaan. Ik heb me vijf jaar geleden direct opge geven bij het Nijmeegse Wandelverbond. Je krijgt dan allerlei wandelboekjes en loopt de routes die daar in staan. Je maakt dan hon derden kilometers. Tijdens die wandelingen tussen de 25 en 50 kilometer, kwam ik tot de ontdekking dat lopen een bijzonder rustgevende bezigheid is. Vooral als je in je eentje een veldslag tegen jezelf moet leveren. Elke me ter is er één en je moet er niet aan denken hoeveel ki lometer je nog moet. Ge woon verstand op nul en blik op oneindig. Als je dan als Nijmegenaar voor het eerst aan de Vier daagse meedoet, gaat er wel iets door je heen. Als kind stond je altijd aan de kant van de weg te kijken naar al die mensen die op de top van hun kunnen lopen en vaak op bloedende voeten binnenkomen. Bovendien was het een spannend ge zicht om al die soldaten te zien binnen marcheren. Uit eindelijk hebben zij de Nij meegse Vierdaagse groot ge maakt. Helaas zijn er nu al lerlei groeperingen die de militairen uit de Vierdaagse willen bannen. Natuurlijk is dat hun goed recht maar er zijn grenzen. Dit jaar hebben ze het wel erg bont ge maakt", aldus Jo van Gelder. Vroeg op Tijdens de Vierdaagse sta ik *s morgens om kwart voor drie op en om precies drie uur bel ik mijn zwager. Ge woon om te controleren of hij zich niet verslapen heeft. Om half vier staan we bij de startlijn en om vier uur gaan we lopen. We zijn dan echt niet de enigen want vanaf twee uur staan er al lopers bij de poort om maar het eerst te kunnen starten. De eerste twee dagen zijn een test voor de lopers. In die da gen vallen de meesten af. Dit jaar waren het er op de tweede dag ruim zeshon derd. Vorig jaar ben ik door een blessure de eerste dag al uitgevallen. Je zit dan in de tuin te grijnzen tegen hen die voorbijlopen. Je lijkt een hele grote kerel maar er gaat een heleboel door je heen Je hebt namelijk gefaald. De derde dag is eigenlijk de leukste. Je loopt dan de Ze ven Heuvelen-route en voor al in Groesbeek is het dan feest. Er lopen fanfares met je mee en de mensen heb ben luidsprekers in de tuin waardoor marsmuziek klinkt. De vierde dag is de fi nale. Nederland haalt dan in groten getale „zijn dappere wandelaars" binnen. Dit jaar waren er maar liefst 1,7 mil joen mensen in Nijmegen. Ik krijg dan bijna tranen in mijn ogen want ik weet dat ze er ook voor mij staan. Vooral als je door de Sint Annastraat loopt die voor die gelegen heid is omgedoopt in „Via Gladiola". Het is één grote bonte massa van bloemen,' toeschouwers en lopers. Het is een sfeer die haast met geen pen is te beschrijven. Twintigduizend wandelaars met een veelvoud aan bloe men stromen dan Nijmegen binnen. De pijnlijke voeten zijn op slag vergeten. De lo pers vieren hun triomf." Verslaafd „Wat ik vertel is misschien één grote lofzang op de Vier daagse maar zo is het echt niet. Af en toe verwens je je zelf en verklaar je je voor gek dat je meedoet. Je wilt dan de pakken er wel bij neergooien. Toch is er altijd weer iemand die je er met een klop op de schouder, een praatje of een stukje kauwgum weer overheen helpt. Je gaat weer verder. Je bent net één grote familie: als ik zelf iemand tegenkom die stuk zit doe ik hetzelfde. Ook dit geeft je een kick om verder te gaan. Het mooiste is om iemand die op zijn tandvlees loopt over de streep te trekken en weer te motiveren de volgende dag weer mee te doen. Volgend jaar ga ik weer maar dan voor zilver. Mijn zwager loopt voor de tiende keer mee en zal dan goud binnenhalen. We zijn allebei verslaafd aan de Vierdaagse. Het is een ziekte, maar een plezierige", besluit een en thousiaste Jo van Gelder.

Personeelsbladen | 1984 | | pagina 10