AH BL-DAG STAAT IN HET TEKEN VAN PRIJZEN EN PLUSSEN Colofon pagina 2 Flitsen Je ziet elkaar weer eens" Marvelo was even continu-bedrijf „Drie halen, twee betalen! Maken we waar!" „Hardstikke goed die plussen!" Onderweg naar Amster dam sprak redactie Flit sen in bus 12 met be drijfsleider Sjaak Snep vangers van filiaal 1180 in Alphen aan den Rijn. „Ik weet niet wat me te wachten staat, maar het zal wel weer een groots festijn worden. Naast het feest op zich vind ik het prettig om weer eens col lega's te ontmoeten die uit je gezichtsveld zijn verdwenen. Vooral dat stukje sociale contact tij dens de Bedrijfsleiders- dag vind ik belangrijk. Ik neem mijn pet af voor de manier waarop men er ie der jaar weer in slaagt al le deelnemers op de Bc- drijfsleidersdag te moti veren. FLITSEN Personeelsblad Ahold nv september 1984 41-ste jaargang no. 8 verschijnt 11 x per jaar Oplage: 33.000 Redactie secretariaat: Ankersmidplein 2 Kamer 1703 1506 CK ZAANDAM Tel.: 075-592519 REDACTIE FLITSEN Mw. T. Plooijer (hoofdred.) Public Relations HK 1701, 075-593026 Mevr. S. Eijben Directiesecretariaat Miro MK 108, 075-592721 M. Christiaanse (Bureau Van Hulzen) P. Hesp AH-filiaal 1135 Floridaplein 2037 AK Haarlem 023-330016 N. Th. M. Huijsman Product Managing Marvelo P 430, 075-592551 N. Hupkens Filialenbureau AH HK 803, 075- 593076 E. Muller Public Relations HK 1703, 075-592519 A. de Roo (Bureau Van Hulzen) De actie „Drie halen, twee betalen" die werd gepresenteerd op de BL- dag heeft direct al het no dige succes geoogst. Op 5 september ging de actie met AH Perla Mild Koffie van start. Voor Marvelo betekende deze actie dat men op zeer korte ter mijn ruim honderd pro cent méér koffie moest gaan produceren. Nico Huijsman van Marvelo: „De vraag was zo groot dat op de eerste dag van de actie al veel filialen door hun voorraad heen waren. Voor ons beteken de het dat we dag en nacht moesten door draaien. We hebben dan ook drie nachten en een zaterdagmorgen doorge werkt om aan de vraag te voldoen. De koffie ging dampend de fabriek uit! Dat we aan de vraag heb ben kunnen voldoen heb ben we te danken aan de loyale opstelling van on ze medewerkers die be reid waren om ook 's nachts te werken. Dat be wijst toch wel dat we niet alleen een flexibel bedrijf zijn maar ook dat we alles voor onze klanten over hebben. Wat ons betreft mag AH nog eens met zo'n actie komen." Wie verzint het leukste fotobijschrift Sdmitje varen..., Brouwers Bier drinken..., Probeert deze mevrouw de balletjes varen we rumr de Overtoomonder of boven Ixiar rok te vangen? „Met scherpe prijzen alléén red je het van daag de dag niet. De consument vindt ook dat de „plussen" (servi ce en andere zaken waarin AH zich onder scheidt t.o.v. de con currenten, red.) goed moeten zijn. AH heeft op dit gebied een grote voorsprong. Wij moe ten er voor zorgen dat wij die behouden", al dus algemeen direc teur F.I. Ahlqvist tij dens zijn openingstoe spraak op de AH Be drijfsleidersdag die op 4 september jl. deels in Carré en deels in het Marriott Hotel te Am sterdam werd gehou den. „Als je het goed beschouwt, is Albert Heijn een optelsom van goede prijzen en plus sen", stelde de heer Ahlqvist. „Gezien de resultaten van de afgelopen jaren zal niemand ontkennen dat we een „gou den" formule hanteren. We willen deze graag verder on derbouwen door nog) meer aandacht aan de plus sen te geven want de consu ment wil nu eenmaal waar voor zijn geld en die kan hij bij ons krijgen." Na de heer Ahlqvist sprak de directeur operations, R.L.H. Beijers. Allereerst ging hij in op de cijfers van de eerste zeven maanden van dit jaar. Het marktaandeel van AH is nog steeds groeiend, al is de echte groei er uit gezien het feit dat de markt verzadigd raakt. Toch blijkt AH het ten opzichte van zijn concurren ten duidelijk beter te doen. Ondanks de goede resulta ten van de eerste zeven Liefde is eikaars bordje maanden zal AH heel alert blijven inspelen op de vele maatschappelijke ontwikke lingen. De heer Beijers: „Zo moet AH zich doorlopend af vragen of het beeld van de winkel nog wel past in het wensenpakket van de klant en/of de eisen van de tijd, maar ook of het interieur en exterieur nog wel overeen komt met de winkelformule- doelstellingen. Anno 1984 wil de klant al zijn dagelijkse boodschappen zo gemakke lijk mogelijk doen en daarbij zo goedkoop mogelijk uit zijn. Tevens verwacht hij een sfeervolle winkel en een maximale service. Hiermee kom ik terug op wat de heer Ahlqvist zei over de plussen: De klant wil waar voor zijn geld. Voor AH betekent dit een aanpassing van het win kelbeeld: een strakke vorm geving met alle schappen op één hoogte schept duidelijk heid, evenals het terugbren gen van beluifeling naar één kant van de winkelstraat. Er zijn nog tal van veranderin gen te noemen die het win kelen bij AH efficiënter, comfortabeler en gezelliger maakt. Een ander project dat binnen het te vernieuwen winkelbceld is aangepakt, is de bedrijfskleding. Onze medewerkers en medewerk sters zullen in de nabije toe komst de beschikking krij gen over modieuze bedrijfs kleding. Tevens betekent het voor hen een verbetering van het draagcomfort en aan gezien de kleding voor alle afdelingen, uitgezonderd geïntegreerde slagerij, het zelfde wordt, zal dit bijdra gen tot een herkenning door de consument", aldus de heer Beijers. De rij der sprekers werd be sloten door de heer K Dors man, commercieel direc teur. „De heer Ahlqvist zei het reeds: „AH is prijzen en plussen". Daarom zullen we ons dit najaar naast het op de kleintjes letten óók duchtig Bedrijfsleider Dick Je- ronimus van AH Pre- sikhaaf te Arnhem is duidelijk enthousiast over de plussen- aanpak. „Als BL heb je de opdracht om zoveel mogelijk omzet te ma ken. Op zo'n dag als vandaag kom je er weer eens achter dat je het niet alleen hoeft te doen en dat vanuit het hoofdkantoor alle middelen worden aan gereikt die je bij het behalen van het gestel de doel nodig hebt. De uitspraak Albert Heijn is: prijzen en plussen" van de heer Ahlqvist is mij op het lijf geschreven. Je merkt het dagelijks: naast lage prijzen wil de klant ook extra ser vice. Ik zou het kort maar krachtig willen zeggen: Hardstikke goed die plussen." BL-dag-organisator Bert Eij- kelkamp lx)udt de gang van zaken goed in de gaten. op het plussenfront manifes teren. Zo zullen we dit na jaar, met vandaag te begin nen, het huismerk sterk op de voorgrond brengen. Vanaf 5 september tot en met 8 september kan de klant bij onze filialen drie pakken AH Perla Mild koffie halen tegen de prijs van twee. Dit is nog maar het be gin van een reeks spectacu laire aanbiedingen in de sfeer van „Drie halen, twee betalen". Hoewel het een klassieke actie is, zal deze aanslaan bij de consument en we rekenen er dan ook op dat het storm zal lopen." Ook noemde de heer Dors man de verkoop van kaarten voor de razend populaire 1, 2, 3 Show als een plus. Ter wijl de heer Dorsman nog sprak, kwam Ted de Braak het podium op en deze „quizmaster van het jaar" brak een lans voor het goede doel van de 1, 2, 3 Show. Na dit korte intermezzo merkte de heer Dorsman tot slot op: „Van onze kant geven wij u de hulpmiddelen om te sco ren. Het is nu aan u die hulp middelen op te pakken en er actief en creatief mee aan de slag te gaan en daarbij wens ik u veel succes!" Na het officiële gedeelte kreeg het publiek een gran dioze voor-première te zien van André van Duin's jubi leumshow „De wereld rond in honderdtachtig minuten", waarna een boottocht door de Amsterdamse grachten volgde. Het feest werd com pleet in het Marriott Hotel waar o.a. de Star Sisters, de goochelaar Ger Koppens, Donna Lynton en The New Orleans Syncopaters optra den. Gelardeerd door een Hollands en Grieks buffet en acties van leveranciers, werd de AH Bedrijfsleidersdag 1984 een groot succes. Wim Scholtes, sinds 1 no vember van het vorig jaar site-manager van DC Til burg, kijkt tevreden terug op de BL-dag al heeft hij enige kanttekeningen: „Men zou het officiële ge beuren eens wat anders moeten presenteren. Hoe dat weet ik nu ook niet zo snel. Verder zou ik tij dens zo'n BL-dag graag zien dat er meer informa tie wordt gegeven over Diensten die direct bij AH zijn betrokken. Dat zou het begrip over en weer zeker bevorderen. Ik bedoel dit niet negatief maar juist opbouwend. Voor de rest was het echt geslaagd. Om even op die actie „Drie halen, twee betalen" terug te komen: Wij, als DC's, zullen alles in het werk stellen om die te doen slagen. Nu we de beschikking hebben over drie full-line DC's moet dat zeker lukken en daarnaast zij we zeker fle xibel genoeg om, in geval van problemen, adequaat te reageren." vasthouden.

Personeelsbladen | 1984 | | pagina 2