AH Bedrijfsleidersdag 1984 kenmerkt zich door grote verrassingen Verder in Flitsen AHOLD-cijfers over eerste 7 perioden 1984 Oplage: 33.000 Personeelsblad Ahold nv 41e jaargang no. 8-september 1984 ACHTTIEN WERKLOZE JONGEREN LEREN BIJ DE CS'EN EEN VAK In de zomer proefbakken voor de winter LEKKER ETEN EN KUNST KIJKEN Wijnmaand oktober start bij AH 20 september Flitsen op bezoek bij Giand Food Stores SAH002000470 'L" Flilsen Landelijk seplembof 1984 1*1 rotsen Op dinsdag 4 september jl. werd deels in Carré en deels in het Marriott Hotel te Amsterdam de jaarlijkse AH Bedrijfslei dersdag gehouden. Voor de ruim 1300 genodigden, waaronder bedrijfsleiders met hun partner, leden van de Raad van Bestuur van Ahold, franchisers en func tionarissen van de buitendienst, was de dag één grote verrassing omdat men van tevoren niet wist waar men zou worden heengebracht en welke feestelijkheden zouden plaatsvinden. De middagvergadering, die in Carré werd gehouden en waar als gastvrouw Ellen Brusse optrad, bestond uit een zakelijk en een feestelijk gedeelte. Inleiders tijdens de middagvergadering waren de heer F.I. Ahlqvist, alge meen directeur; R.LH. Beij- ers, directeur operations en K. Dorsman, commercieel directeur. Tijdens hun toe spraken gingen zij in op het gevoerde en te voeren be leid, de cijfers over de eerste zeven maanden van dit jaar, nieuwe activiteiten en de na jaarscampagne. Na een korte pauze, kregen de genodigden een voor proefje van André van Duin's jubileumshow „Een reis rond de wereld in honderd tachtig minuten" waarin o.m. Corrie van Gorp, Frans van Dusschoten en een showballet optraden. Met rondvaartboten maakten de gasten daarna een korte tocht door de Amsterdamse grachten naar het Marriott- hotel. Hier werd het feeste lijke deel van de Bedrijfslei dersdag gehouden. De gas ten kregen een Grieks en Hollands buffet aangeboden. Tijdens de avond traden on der meer op The New Or leans Syncopaters, de Star Sisters en Donna Lynton. Na de Bedrijfsleidersdag die omstreeks kwart voor tien 's avonds was afgelopen, wer den de gasten met 25 ge reedstaande bussen naar de plaatsen vervoerd waar ze 's ochtends waren opgestapt. Zoals algemeen directeur F.I. Ahlqvist aan het begin van zijn toespraak reeds zei werd het een onvergetelijke dag vol verrassingen. Pagina 2 Bij de Vers Vlees Groep krijgen 18 jonge school verlaters de gelegenheid zich in het slagersvak te bekwamen. Op basis van een speciale leer/werk- overeenkomst werken zij vier dagen per week in de Centrale Slagerij en gaan één dag per week naar de slagersvakopleiding in Utrecht. Hiermee is tege moet gekomen aan de wens van de onderne mingsraad en de vakbond om jongeren meer kans te geven op een baan. Pagina 3. ÊÊKSBÊÊÊ In juli geconfronteerd worden met een kerst- staaf of een stukje gevul de speculaas zal een bui tenstaander vreemd lij ken, bij Albro Zwanen burg kijken ze er niet van op. Daar begint men in ju li reeds met proefbakken van de „winterse" pro- dukten. Maar ook het da gelijks produkt krijgt in de zomer alle aandacht. In de zomer stijgt de om zet van kleinbrood met ruim 30%. De levering aan de toeristencentra krijgt in die tijd dan ook extra aandacht. De afzet aan de stadsfilialen loopt in diezelfde tijd aanmer kelijk terug. Bij Albro Zwanenburg zijn ze op dat alles echter goed inge speeld. Pagina 10. Moest men vroeger zoeken naar een kunstenaar die in AC Restaurant wilde expose ren, tegenwoordig is er van die zijde grote belangstelling om in AC zijn of haar kunnen te tonen. Niet iedere kunst minnende is daar even en thousiast over maar in de praktijk blijkt dat lekker eten en kunst kijken uitstekend samen gaan. Flitsen sprak met een viertal managers. Pagina 11. Volop stemming tijdens bedrijfsleidersdag Op 20 september start Albert Heijn de okto- ber-wijnmaand met een ruime keuze - twintig wijnen uit zes verschil lende landen - tegen een scherpe prijs met als thema voor de eer ste week: Kiezen en proberen. De tweede week volgt met het the ma: Betere wijnen. De derde week volgt dan met Aperitieven met veel aandacht voor de huismerken. Pagina 5. Eén onzer verslaggeef sters vertoefde korte tijd in Amerika en be zocht daar Giant Food Stores. Allereerst nam ze een kijkje in Carlisle (Pennsylvania) bij een Giant-supermarkt. Bij de eerste aanblik zou er ook Albert Heijn bo ven kunnen staan maar bij nadere beschou wing blijkt het Ameri kaanse consumptie-pa- troon toch sterk af te wijken van het onze, schrijft ze in haar eer ste reportage over Giant op pagina 11. in de eerste 7 perioden van 1984 (eindigende per 14 juli) nam ten opzichte van de overeenkomsti ge perioden van 1983 de omzet aan derden toe met 11,8% tot 5.753,6 miljoen. De omzet van Ahold in Ne derland nam toe met ca. 5,5%. In de VS groeide de omzet met ca. 10%door de invloed van de hogere omre- kenkoers van de US-dollar bedroeg de stijging in gul dens ruim 22%. De nettowinst bedroeg 53,2 miljoen, een toename van bijna 14% in vergelij king met de ƒ46.8 miljoen van het overeenkomstige tijdvak van 1983- Zowel in Nederland als in de Verenigde Staten werd het scherpe prijsbeleid geconti nueerd, waardoor de relatie ve marktpositie versterkt werd. Het bedrijfsresultaat in Ne derland stond onder druk door verdere margeverkrap- ping die, overeenkomstig de verwachtingen, nog niet vol ledig kon worden gecom penseerd. Overigens was het bedrijfsresultaat in de over eenkomstige periode van 1983 relatief hoog. De resultaten in de Verenig de Staten waren opnieuw hoger. Het lagere gecombineerde bedrijfsresultaat werd ruim schoots gecompenseerd door per saldo lagere finan cieringskosten en belastin gen. Op grond van de gang van zaken in het eerste halfjaar 1984 en de verwachtingen voor het tweede halfjaar wordt, overeenkomstig de in het jaarverslag geuite prog nose, voor geheel 1984 een hogere nettowinst verwacht, onder het voorbehoud dat zich geen drastische wijzi gingen voordoen in de om standigheden. Het totaal in de onderne ming werkzame vermogen is nagenoeg gelijk gebleven. Ten opzichte van de balans datum 31 december 1983 hebben zich geen belangrij ke wijzigingen in de finan cieringsstructuur voorge daan. Gecombineerde winst en verliesrekening op pagina 5. 1984, jaar van ingrij pende veranderingen bij Marvelo. Pagina 3. Automatisering: waar om is scanning nood zakelijk. Pagina 4. COR-nieuws. Pagina 6 en 7. Personalia. Pagina 8. Hoe volbreng je een triathlon. Pagina 9. Nieuws van de Werk maatschappijen. Pagina 10 en 11. Zo maar. 't Strand- heem. Pagina 12.

Personeelsbladen | 1984 | | pagina 1