Werkmaatschappijen C In de zomer proefbakken voor de winter Twintig Marvelo-medewerkers behaalden het EHBO-diploma Albro Bakkerijen AH Grootverbruik Varende Grootverbruikers beurs Centrale Slagerijen Marvelo pagina 10 Flitsen Albro Bakkerijen Zwanenburg Goud voor Wim Roelofs op de marathon Vakantiewerk Irene Neele is één van de dertig vakantie krachten die eind juli bij Albro actief waren. De 17-jarige leerling uit het middelbaar be roepsonderwijs (ze wil kinderverzorgster worden) is blij dat ze een baantje heeft gevon den. „Ik heb natuurlijk geluk gehad dat mijn vader en zus hier ook werken. Ergens anders zou ik vrijwel zeker niets hebben gevonden. De meesten van mijn school is het ook niet gelukt." De spoeling in de vakantiebaantjes is dun en dat is volgens directeur Winkel ook te merken aan de extra motivatie van de jonge lui. „Er wordt minder gemopperd en harder aangepakt. Ook hebben we geen moeite gehad om jongens vanaf 18 jaar voor ploegenwerk te krijgen." Irene Neele moppert ook niet. „Als je wat geld wilt verdienen, moet je er wat voor over heb ben. Maar eerlijk gezegd zal ik blij zijn als mijn tijd hier erop zit. Ik heb al zoveel gevulde koe ken ingepakt, dat ik van de lucht alleen al niet goed word. Na elke pauze kijk ik alweer uit naar de volgende, wanneer ik een frisse neus kan halen. Bovendien voelde ik me de eerste dagen nogal verlaten. Je kent niemand en pas na een dag of vijf werd er „goeiedag" tegen me gezegd. Maar ja, dat hoort er blijkbaar allemaal bij." Wat ze met het door haar verdiende geld gaat doen, staat nog niet helemaal vast. „Ik moet er in ieder geval mijn dansles van beta len." Evenals vorig jaar organi seerde Albert Heijn Grootverbruik in samen werking met een aantal fabrikanten van merkarti kelen een exclusieve va rende Grootverbruikers- beurs. AHGV houdt zich in het bijzonder bezig met de levering van food en non-food aan instellin gen voor de gezondheids zorg, horecabedrijven, bedrijfsrestaurants, enz. Tijdens deze succesvolle varende beurs die plaats vond aan boord van de ra dersalonboot Kapitein Kok, toonde AHGV naast Een stukje kerststaaf bij de koffie of liever wat gevulde speculaas? Een vraag die over een paar maanden nauwelijks verbazing zal wekken, maar die nu op een stralende, zomerse dag in juli - toch beslist niet alledaags is. Bij Al bro Bakkerijen te Zwa nenburg kijken ze er echter niet vreemd te gen aan. Proefbakken voor de komende maanden. Maar ook het dagelijks brood krijgt in de vakantieperiode extra aandacht. „Koffie kun je op voorraad maken maar brood moet elke dag vers worden gebakken. En als je daarbij bedenkt, dat 35% van onze vaste mensen met vakantie is, is duidelijk dat de zomermaanden voor ons geen makkie zijn", zegt AI- bro-directeur T. Winkel. Het proefbakken van de „winterse" produkten houdt verband met de wens van Al bro (en van de afnemers) elk jaar zo goed mogelijk uit de bus te komen. Streven naar kwaliteitsverbetering met handhaving van het prijsni veau vraagt allerlei praktisch onderzoek. Maar ook de wens van de afnemers (AH wil dit jaar een groter pak gevulde speculaas onder het huismerk) krijgt de nodige aandacht. Vakantiespreiding Dat er bij Albro „ruimte" voor deze extra activiteiten is, komt voor een belangrijk deel voor rekening van een goede vakantiespreiding. Ge geven daarbij is, dat de dage lijkse produktie vrijwel on verminderd op peil blijft, terwijl de kwaliteit onveran derd goed moet zijn. Juist in deze vakantiemaanden waarin veel bakkerswinkels gesloten zijn, halen mensen hun brood in de AH-filialen. Misschien wel voor het eerst en dan moet de kennisma king met ons produkt goed zijn", aldus Winkel. Door de school )vakantie in twee blokken van drie we ken te verdelen, is Albro er in geslaagd toch ruim vol doende vakmanschap in huis te houden. De extra man/ vrouwkracht wordt geleverd door 30 uitzendkrachten per week. Een flink aantal hier van werkte al eerder bij het bedrijf en bezat dus al enige vaardigheid. De vakantieweken zorgen ook in ander opzicht voor wijziging in het normale pa troon. Extra aandacht krijgt bijvoorbeeld de levering aan de filialen in de toeristen centra (langs de kust, de Ve- luwe, etc.) terwijl de afzet aan de stadsfilialen sterk te rugloopt. De jarenlange er varing voorkomt grote vaak onplezierigeuitschie ters, maar extra retourzen dingen en vooral nabestellin gen zijn aan de orde van de dag. Om de filialen zo goed mogelijk te bedienen, wordt in de kustplaatsen nu twee maal per dag brood bezorgd, terwijl op de Veluwe het kleinbrood (anders via de AH Groentecentrale) nu rechtstreeks wordt geleverd. Kleinbrood De omzet in dat kleinbrood (puntjes, kadetjes en kren tenbollen, in totaal elf soor ten) stijgt bij Albro in de zo- mermaanden met ruim 30%. Ook in de aardbeientijd is een verhoogde vraag naar witbrood duidelijk merk baar, terwijl de grotere ver koop van stokbrood vooral valt toe te schrijven aan de barbecue-feestjes. Een bakkerij in de zomer maanden. Warmte buiten en extra warmte binnen. Het uitdelen van frisdranken en het inlassen van meer pauzes veranderen daaraan niet veel. „Toch zijn de werkom standigheden in verhouding tot een aantal jaren geleden duidelijk verbeterd", zegt Winkel. „Door een goede ventilatie, door waterkoeling en een betere beheersing van de temperatuur in de na- rijskasten is de top van de warmtepiek af, maar als de buitentemperatuur boven de 25 graden komt, wordt het hier binnen voor de mensen al behoorlijk vervelend. Bo vendien vergt die warmte bijzondere aandacht voor de produktie. Als brood te snel rijst, loopt de kwaliteit terug. Maar via gekoeld water en minder gist vangen we ook dat probleem op." Wim Roelofs, werkzaam bij de Centrale Slagerij in Zaan dam, heeft de kroon op zijn carrière als lange afstandslo per gezet: Zaterdag 25 au gustus jl. pakte hij in de En gelse badplaats Brighton de gouden medaille op de mara thon voor veteranen van 45 tot 49 jaar. De nu 46-jarige atleet liep zijn eerste mara thon toen hij 35 jaar was. (Zie Flitsen december '83). Hij werd driemaal achtereen kampioen van Nederland in de categorie 40 tot 45 jaar. Zijn grote wens is om in ok tober mee te kunnen lopen in de Marathon van New York. Wim Roelofs, getooid met goud, bij aankomst op het station van Zaandam. de 400 kwaliteitsproduk- ten uit het eigen-merken- pakket ook een groot aan tal merkartikelen. Tevens werd de collectie ge schenkenpakketten 1984 gepresenteerd, evenals het door AHGV ontwik kelde Menu Keuze Sys teem. Ook werden de monstraties gegeven met het Order Entry Systeem. De varende beurs deed tussen 27 augustus en 6 september Nijmegen, Go- rinchem, Rotterdam, Utrecht, Kampen, Lem mer, Enkhuizen en Am sterdam aan. Enige tijd geleden slaagden bij Marvelo in één keer twintig medewerkers voor het diploma EH BO. De heer H. van der Loo, zelf al 15 jaar EHBO- er en groot animator van deze groep, beschikt nu over 25 gediplomeerde medewerkers. Allen zijn in het bezit van een EHBO-trommel en zijn over het hele Marvelo-bedrijf verspreid zodat er bij een ongeval snel en direct hulp kan worden ge boden. De opleiding van de 20 geslaagden, waar onder 5 Turkse medewerkers, werd gegeven door het Oranje Kruis en stond onder toezicht van dokter J. Kuper uit Amsterdam. Een trotse heer Van der Loo: „We hebben een enthousiaste groep die zich nu sterk wil maken voor hartmassage en rampenbestrijding." De heer Van der Loo toont zich verheugd dat in de nabije toekomst bedrijfs brandweer en EHBO nauwer zullen gaan samen werken zodat bij onverhoopte calamiteiten ieder een zijn plaats weet.

Personeelsbladen | 1984 | | pagina 10