sport „Door sporten kun je beter tegen geestelijke druk" VOETBAL ALOM flitsen Flitsen pagina 7 K. van Eijden doet al 28 jaar aan waterpolo Het winnende team van Bergen Den Helder was goed voor de tweede plaats Het damesteam uit Deventer De dames uit Capelle a/dljssel nemen bun prijs in ontvangst hen gezonde geest in een gezond lichaam. Daar gelooft K. van Eijden. bedrijfsleider van Etos in de Grote Houtstraat te Haarlem, heilig in. Hij doet al 28 jaar aan waterpolo en heeft daar zo'n goede conditie mee opgebouwd, dat hij de laatste 15 jaar maar één keer griep heeft gehad. De E.K. '84 voetbal ten spijt is er de afgelopen maanden bij Ahold weer naar hartelust gevoetbald. Zowel op het veld als in de zaal werd om de hoog ste en sportiefste eer ge streden. Anna-Paulowna Zone 8811 opende op 27 mei en 3 juni de rij met een zaalvoetbaltoernooi en dat al weer voor de vijfde maal in successie. Uitslagen dames: 1. fil. 1194 Hoorn 2. fil. 1022 Den Helder 3. fil. 1075 Alkmaar Filiaal 1120 Enkhuizen werd tot de sportiefste ploeg uit geroepen. Topscoorsters wa ren Lies Duyneveld en Jolan- da de Jong. Beiden van fdiaal 1194 Hoorn. Ze scoorden al lebei 9 doelpunten. Dat zijn er twee meer dan Platini in Frankrijk. Uitslagen heren: 1. fil. 1035 Bergen N.H. 2. fil. 1022 Den Helder 3. fil. 1194 Hoorn 4. fil. 1131 Schagen Hans Visscher, aanvoerder van Bergen, werd topscorer met 9 doelpunten. Voorzich tig in Bergen, Maradonna is ook voor 23 miljoen gulden naar Italië gegaan! Evenals de dames werden de heren van Enkhuizen tot de spor tiefste ploeg gekozen. Deventer In het Sportpark Overwete- ring werd „Het Keizerslan den Toernooi" gespeeld. Uitslagen dames: 1. fil. 1072 Deventer 2. Miro Assen 3- fil. 1209 Nunspeet 4. fil. 1159 Meppel Uitslagen heren: 1. P.B. Wijhe 2. Meester Wijhe 3. Miro Assen 4. fil. 1159 Meppel 5. fil. 1209 Nunspeet 6. fil. 1072 Deventer 7. fil. 1125 Coevorden 8. fil. 1036 Apeldoorn Amsterdam Op het DCG-terrein in Am sterdam-Osdorp hebben twintig elftallen uit 29 filia len in vier weken 76 wed strijden gespeeld. Finalisten waren Buikslotermecrplein en Linnaeusstraat/Joh. Ilui- zingalaan. Uitslagen: 1. Buikslotermeerplcin 2. Linnaeusstraat/Joh. Hui- zingalaan 3. Gulden Winckelplant- soen 4. P.C. Hooftstraat/v. Baerle- straat/Rozengracht De fair-playcup werd gewon nen door Buikslotermeer- plein. met de international Jan Bultman regelmatig tegen bekende watcrpoloërs zoals Harrie Vriend, die nu sportverslaggever is bij de televisie. Ook zijn we met ons team naar Londen en Berlijn geweest. Dat was een ervaring waar ik enorm veel van heb opgestoken. In Ber lijn sliepen we in het Olym pisch Stadion. Het vereni gingsleven was toen nog erg hecht. Waterpolo was nog een uitgesproken zomer sport. Je speelde vroeg in de avond. De rest van de tijd bracht je met elkaar door. Nu zijn de wedstrijden ver schoven naar de binnenba den en wordt er vaak laat ge speeld zodat er weinig tijd overblijft om nog een beetje na te praten. In het seizoen trainden we vijf keer per weck en dat ging er zeer streng aan toe. Wc mochten van onze trainster. Wil van Brcukelen, roken noch drin ken. Als achttienjarige kun je dat makkelijk opbrengen. Je voelde je fijn bij zo'n groep en dan gaat het vanzelf. Vaak trainden we in de bossen of we deden mee aan een strandloop om onze conditie op peil te houden. Dat groepsverband, dat deed het ëm." Rotterdam Na zijn trouwen verhuisde- Van Eijden naar Rotterdam en ging spelen bij SCOM (Sport Club Oude Maas). Daar werd hij al snel inge schakeld als trainer en speel de zelf ook nog wedstrijden. Drie jaar geleden kwam daar een eind aan toen Van Eij den. als bedrijfsleider van Etos, naar Hillcgom ging. Het AH Drieslagtoemooi 1984 Op 31 mei jl. werd in sport park Hengeldcr in Zevenaar voor het achtste achtereen volgende jaar het AH Drie slagtoemooi gehouden. Bij de finale „heren" werd in verband met een gelijke eindstand een aantal straf schoppen genomen. Een ge forceerde eindstand dus. Uitslagen dames: 1. fil. 1224 Capelle aan den IJssel 2. fil. 1221 Zevenaar 3. fil. 1095 Tilburg 4. fil. 1107 Voorschoten 5. fil. 1176 Maarssen 6. fil. 1056 Huizen gezin verhuisde en Van Eij den zocht een nieuwe zwemvereniging. „Ik ben toen met spelen gestopt. Niet omdat ik te oud was - er bestaan zelfs waterpolo- teams met gepensioneerden - maar omdat er bij HZV in Hillcgom geen team van leef tijdgenoten is. Bovendien is spelen, coachen én fluiten moeilijk te combineren Ik heb tenslotte de arbitrage la ten prevaleren. Ik weet dat er een enorm tekort is aan scheidsrechters en dacht: ja renlang hebben anderen zich ingezet voor mij, laat ik nu eens iets terug doen. Via de KNZB fluit ik in het sei zoen gemiddeld cén wed strijd per week. Daarbij ben ik coach van Heren I van HZV en trainer, We wonen nog steeds in Hillcgom. Het werken in Haarlem is fijn maar we willen er liever niet wonen. Mijn vrouw en kin deren zijn ook actief bij HZV en dat zouden we dan alle maal moeten opgeven. Ie dere zondagochtend geven mijn vrouw en ik zwemles aan kinderen van de vereni ging. Twee van mijn drie kin deren spelen inmiddels ook waterpolo. Niet omdat ik dat wilde, maar ze vonden het zelf leuk. Het is een fijne sport Wel zwaar, dat is waar. maar er is minder agressie. Iedereen kan waterpolo le ren, maar niet iedereen kan de top bereiken. Ik zie tij dens de lessen al gauw of ie mand talent heeft of niet. Kracht en behendigheid spe len daarbij een grote rol. Heb je dat niet, dan kun je altijd nog recreatief blijven spelen. Ook dan is het een prachtige sport." Uitslagen heren: 1. fil. 1035 Bergen (N.H.) 2. fil. 1130 Bergen op Zoom 3. fil. 1451 Lelystad 4. fil. 1066 Hilversum 5. fil. 1224 Capelle aan den IJssel 6. fil. 1032 Arnhem 7. fil. 1015 Nijmegen 8. fil. 1107 Voorschoten Veel dank is verschuldigd aan al die commissies, scheidsrechters en vereni gingen die hun vrije tijd en accommodaties ter beschik king stelden. F.en spelmoment uit de wedstrijd tussen Gulden Winckel- plantsoen en P.C. Hooftstraat/v. Baerlestraat!Rozengracht Bergen NH. bezette ook in dit toernooi de eerste plaats, dus mochten zij de beker in ontvangst nemen In Nijmegen voeren de plaatselijke grootgrutters eens per veer tien dagen een sportieve in plaats van een concurrentiestrijd. Aan de competitie, die de naam Groot Grutters Bowling Kom petitie draagt, nemen twaalf teams deel waarvan zes afkom stig van de Nijmeegse AH-filialen. De „strijd" wordt gestreden in bet bowling- en kegelcentrum Nijmegen clat een fraaie wis selbeker en diverse andere prijzen ter beschikking stelt. Op de foto de zes Mi-teams uit Nijmegen. Triomfen „Sporten heeft een positieve invloed op je leven", vindt Van Eijden (40). ,Je leeft be wuster, gezonder en daar door kun je ook beter tegen geestelijke druk. Het heeft met doorzettingsvermogen en zelfdiscipline te maken en als je daar vroeg mee begint, blijft dat altijd in je zitten. Bovendien heeft teamsport ook nog een sociale functie. Je leert met mensen omgaan, je leert incasseren en je maakt er vrienden mee." Waterpolo is bepalend ge weest voor het verloop van Van Eijdens leven. Na het be halen van de vereiste diplo ma's was hij bijna zwemin- structeur geworden. Een lieftallige collega deed hem echter van gedachte veran deren. El et salaris van een zweminstructcur bleek on toereikend voor het stichten van een gezin en daarom be gon Van Eijden met zijn col lega - inmiddels zijn vrouw - een drogisterij in Rotterdam. „Ik woonde vroeger in Bus- sum en daar ben ik op twaalf jarige leeftijd met waterpolo begonnen", vertelt Van Eij den. „Ik houd veel van zwemmen en omdat mijn oudere broer waterpolo speelde ging ik dat ook doen. Elet is een zware sport, waar je veel kracht en uithou dingsvermogen voor nodig hebt, maar ik vond het heer lijk. In het water voel je je lekker vrij en het spelen met de bal heeft me altijd getrok ken." „Ik heb heel wat triomfen meegemaakt bij „Elet Gooi" in Naarden. In de landelijke hoofdklasse speelden we

Personeelsbladen | 1984 | | pagina 7