DC Zwolle houdt open huis Jaarfeest" Zaanse Schans Ruim 2.500 bezoekers Flitsen pagina 5 Het traditionele Jaarfeest" op de Zaartse Schans zal dit jaar worden gelxtuden op zaterdag 18 augutus. Tegen de achtergrond tan draaiende molens en groene houten huizen zullen, weer tientallen oude ambachten te zien zijn. Er zijn dit jaar ver- schillende nieuwe gezichten van o.a. een beeldhouwster, dames die klederdrachten vervaardigeri en van dames die Spakenburgs haakwerk maken. Verder worden er demon straties gegeven door een houtsnijder, glasblazer, pot tenbakker, glazenier, weef ster, portrettekenaar, cice- leur, en nog vele anderen Op de Zaan zullen histori sche ronde- en platbodem vaartuigen hun zeilen bol len Bovendien is er een de monstratie door ruiters met paarden en pony's van Rif- vereniging Stammeer Zoals gebruikelijk is de Zaan se Schans vrij toegankelijk en betaalt men alleen entree voor de musea en molens die men eventueel wenst te be zoeken Ook de museum win kel van Albert Heijn zal ge opend zijn. Het Jaarfeest" begint 's morgensom 10.00 uur en duurt de gehele dag tot 's middags 17.00 uur. Op zaterdag 23 juni jl., twee dagen na de offi ciële opening, hield DC Zwolle open huis, waar ruim 2.500 bezoekers gebruik van maakten. Origineel Velen waren duidelijk onder de indruk van de massaliteit van het nieuwe centrum. Een vader van één van de DC-medewerkers was met stomheid geslagen. Het eni ge wat hij wist uit te brengen was: „Dit is machtig, dit is geweldig, dit overtreft alles Toen hem en passant werd meegedeeld dat AH nog over twee DC's beschikt die nog groter zijn, zei hij: „Dat is voor mij het bewijs dat Albert Heijn werkelijk 's lands grootste kruidenier is!" Vorstelijk onthaal Na de rondleiding die onge veer een minuut of twintig in beslag nam, werden de be zoekers door medewerkers van DC Zwolle vorstelijk onthaald op een drankje en een hapje. Vooral de haring- kraam mocht zich verheu gen in een grote belangstel ling. Men stond rustig een minuut of tien in de rij voor Neêrlands zilte lekkernij. Halverwege de open dag zei één van de organisatoren, Jan Brands, dat hij wel eens zeer vroegtijdig door zijn voorraad zou kunnen zijn. Gelukkig echter nam in de loop van de middag het aan tal wachtenden bij de kraam af zodat iedere haringlief hebber aan zijn trekken kwam. zondagavond als de pallets voor de maandaglevering worden gereedgemaakt. Ik weet nu al dat dit zonder morren gaat gebeuren want we hebben hier een prima club mensen die graag naar buiten wil laten zien waar voor ze staan. Een compli ment is hierbij zeker op zijn plaats." De heer rechts op de foto heeft zeker een plaatsje in het Gui- ness Book of Records ver diend want wie heeft eerder glaasjes volgeschonken met behulp van een heftruck? Ook de leveranciers van DC Zwolle lieten zich niet onbe tuigd. Men kon kiezen uit een keur van vleeswaren, uit verschillende soepen, sala des, wijnen en frisdranken. De leverancier van de hef trucks had wel een heel spe ciale stunt bedacht. Op een heftruck waarvan het hefge- deelte kantelbaar is, was een grote wijnfles gemonteerd. In de hals van deze fles, waarop stond dat de leveran cier een toast uitbracht op AH, was een wijnfles beves tigd. Een heftruckchauffeur in combinatie met zijn hef truck schonk de glaasjes keu rig vol. Dat hier en daar een druppeltje werd gemorst mocht de pret niet drukken. Origineel was het zeker. Tevreden Jan Brands toonde zich bij zonder tevreden over het verloop van de open dag. „De gasten komen mooi ge spreid binnen zodat alles heel geleidelijk verloopt ter wijl de bediening van de gas ten ook uitstekend loopt. Het is geen kleinigheid om zoveel mensen ineens op be zoek te krijgen maar onze medewerkers weren zich uitstekend. Niets dan lof. Straks moet alles weer in or de worden gemaakt voor Dat Albert Heijn op de klein tjes let heeft in het verleden de nodige grappen opgele verd. In DC Zwolle werd de ze slogan letterlijk in praktijk gebracht want voor de klein tjes was er in de bedrijfskan tine „film" en een speelhoek waar men naar hartelust met Lego aan de gang kon. Ver der konden de kinderen er knippen, plakken en kleuren. Attentie Bij vertrek werden de dames in de bloemetjes gezet, de heren ontvingen een bal en de kinderen een pet of een miniatuur AH truck met op legger. Als laatste kreeg men een reep „heuse" AH-choco- Ia voor onderweg naar huis. Deze aardige attenties maak ten de tot in de puntjes ver zorgde open dag helemaal „af' Ruim 2.500 bezoekers kwa men op 23 juni jl naar de open dag van DC Zwolle. Ve len waren duidelijk onder de indruk van het grote nieuwe centrum

Personeelsbladen | 1984 | | pagina 5