filiaal 5537 pagina 12 Flitsen Vijf medewerkers Rechterhand Vuurwapen Twee caissières Geen Limburger Uï' Waar de Dennenlaan in Zwanenburg zijn naam aan heeft te danken is een groot raadsel want in geen i elden of wegen zijn dennen te vinden Velden zijn er echter in ruime mate aanwezig want het dorpje ligt aan de rand van de Haarlemmermeer. De rust die ervan uitgaat wordt af en toe wreed verstoord door vliegtuigen die met brullende motoren de landing inzetten op Schiphol en soms rakelings 01 er de daken i an Zwanenburg scheren. Althans zo lijkt het. ..We zijn er al lang aan gewend en horen het nauwelijksvertelt Jaap Tromp, bedrijfsleider van AI/- Jïliaal 5537 in Zwanenburg. Als dit filiaal van de maand zou mogen meedoen aan het spelletje „Wie van de drie" zou het ogenblikkelijk door de mand vallen. Alleen het bekende schild van „Hofleverancier" geeft duidelijk aan dat we hier met een Albert Heijn hebben te maken. Voor de rest lijkt het meer op een oude bioscoop dan op een winkel. „Dat is het ook geweest. Hoe lang geleden weet ik niet meer, maar af en toe spreek je nog wel eens Zwanenburgers die bij „ons" naar de film zijn geweest", aldus BI,. Tromp. Albert Heijn Zwanenburg is een zgn. zelfbedieningsfiliaal met een verkoopoppervlakte van 300 m2 en drie kassa's. Vijf medewerkers zijn er in vaste dienst en worden geassisteerd door zes part-timers. „We hebben een kleine club en dat werkt plezierig want iedereen kent elkaar. Daardoor is een hechte band ontstaan en dat merk je overal aan. Als ik bijvoorbeeld een keer omhoog zit en één van mijn „jongens" heeft een vrije dag dan biedt hij of zij in de regel zelf wel aan om die uit te stellen. Ziekte kennen we hier ook nauwelijks. Dat geeft wel aan hoe plezierig de werksfeer hier is", aldus Jaap Tromp. Hij werkt sinds 1956 bij Albert Heijn en vindt het nog steeds een prima bedrijf.Je bent hier echt bezig met man- Jaap Tromp Hannie van der Klauw agen en je hoeft je niet bezig te houden met tijdverslindende zaken als WORP, reclame- advertenties en dergelijke. Dat wordt allemaal voor je geregeld. Als ik naar mijn collega's kijk die een eigen bedrijf hebben, dan zie ik dat zij door al die extra werkzaamheden heel wat meer uurtjes maken dan ik. Nee, ik zou voor geen goud weg willen bij Albert Heijn en bovendien heb ik het hier in Zwanenburg, ondanks de zware concurrentie, prima naar mijn zin." Een groot deel van zijn vrije tijd brengt Jaap Tromp op zijn fiets door. Ook een paar weken terug want toen heeft hij tijdens de vakantie met zijn vrouw de „Drentse Fietsvierdaagse" gereden. „Dat was machtig", vertelt hij, „want er is niets mooier dan rustig toeren door het Drentse land." Wim Kempkcs is de rechterhand van Jaap Tromp. Als eerste verkoper A is hij tevens plaatsvervangend bedrijfsleider. Hij is zeker van plan om nog hoger te stijgen op de Albert Heijn- ladder. „Als je bedrijfsleider wilt worden, zul je in diverse filialen moeten werken om zodoende met allerlei problematieken die binnen AH spelen te maken te krijgen. Dat betekent dat je nogal eens moet verkassen. Veel van mijn collega's hebben daar een hekel aan. Ik niet. Integendeel: op deze manier leer je het meeste en bovendien heb je zo je adresjes waar je nog eens een kop koffie kan gaan drinken", grapt Wim die overigens twee heel serieuze hobby's heeft. Namelijk schieten met vuurwapens en natuurfotografie. Wat het laatste aangaat moet je een vroege vogel zijn, zo vertelt Wim. Op zijn vrije dagen komt hij vroeg uit de veren om er, behangen met spiegelreflex camera's en telelenzen, op uit te trekken. Meestal maakt hij dia's; die zijn goedkoper. Als er een hele mooie „plaat" bij zit, dan wordt die ontwikkeld in een foto laboratorium. Clemens Nijhof is officieel in dienst bij AH in Koog aan de Zaan waar hij is opgeleid voor eerste verkoper A. Hij is enige tijd ernstig ziek geweest met als gevolg dat hij deze functie niet meer kan uitoefenen. Nu doet hij de administratie van het filiaal in Koog en hier in Zwanenburg. „Het bevalt me uitstekend, toch zou ik wel een kantoorbaan willen hebben. Bijvoorbeeld op het hoofdkantoor in Zaandam. Wie weet gebeurt dat ook nog eens." Evenals Wim Kempkes mag Clemens graag een vuurwapen vasthouden. „Als je zegt dat je hobby schieten is, word je door velen direct in het hokje „militarist" gestopt. Dat is natuurlijk onzin want ik ben helemaal niet in militaire dienst geweest. Bovendien is het een sport. Net als schaken of voetballen. Een goede schutter is uiterst geconcentreerd en om tot die concentratie te komen moet hij heel wat laten: hij mag geen pilsje, borreltje of koolzuurhoudende drank nuttigen. De echte volgen ook nog een speciaal dieet. Bij schieten komt echt wel meer kijken dan richten, vinger aan de trekker en „Pang"." Clemens wil duidelijk geen onvertogen woord horen over zijn sport, „vroeger reed ik ook paard maar dat mag niet meer sinds mijn ziekte." Voor wie het interesseert: Clemens schiet met een pistool (High Standard Kaliber .22). AH Zwanenburg heeft twee caissières in vaste dienst en dat zijn mevrouw H. van Leeuwen en Hannie van der Klauw. Hannie begon als kinderverzorgster, maar die baan vond ze te zwaar. Daarna werkte ze als verkoopster in een kledingwinkel, waarna ze de overstap naar Albert Heijn maakte. Na haar trouwen is ze een poosje gestopt met werken. „We hebben nu een huis gekocht en daarvoor moeten een paar centjes extra op tafel komen. Vandaar dat ik nu weer terug ben." Of caissière zijn geen saaie baan is vroegen we haar: „Nee, helemaal niet. We hebben hier een vrij kleine winkel waar het niet altijd even druk is. Je hebt tijd voor een babbeltje met de klanten. Het zijn eigenlijk buurpraatjes want je kent bijna iedereen hier in Zwanenburg. Als er niemand aan de kassa is, help ik in de winkel met spiegelen bijvoorbeeld. Afwisseling genoeg." Gelukkig heeft ze naast AGF is Ronald, die nu al weer drie jaar in dienst is bij AH. verantwoordelijk voor de KW- en Diepvriesafdcling. Tijdens zijn opleiding aan de LEAO werkte hij al part-time bij AH. Voor hem is het niet meer dan logisch dat hij bij AH is gaan werken. Hobby's van de achttien-jarige Zwanenburger zijn toerfietsen, uitgaan en niets doen. Dat laatste valt tegenwoordig klaarblijkelijk ook onder de categorie „hobby's". Kees Servaas, geen Limburger want zijn naam blijkt bij navraag niets te maken te hebben met Sint Servatius waarvoor in Maastricht een schitterende kerk is gebouwd die grenst aan het Vrijthof, werkt 32 uur per week bij AH Zwanenburg. Hij heeft zijn baan o.a. te danken aan de arbeidsduurverkorting die bij AH werd ingevoerd. „Ik vind ADV prima. Je levert je prijscompensatie in, krijgt daarvoor in ruil een aantal vrije dagen en bovendien help je een ander weer aan werk." Of hij liever geen veert ig-urige werkweek wilde hebben? „Nee, waarom? Die vrije maandag bevalt me uitstekend. Ik ga in het weekend graag en lang uit en dan heb je die maandag wel weer .eisen Clemens Nijhof Wim Kempkes haar baan en huishouden nog voldoende tijd voor zichzelf over. „Ik vind niet dat je elke dag je huis hoeft te stoffen. Bovendien hebben we voor ik weer ging werken goede afspraken gemaakt over de huishouding. Daarom heb ik 's avonds nog voldoende tijd over voor borduren, breien of gewoon televisiekijken." Ronald Zegers die de afdeling AGF onder zijn hoede heeft is zeker geen voorstander van het Bedien U Zelf-systeem (BUZ). „Gelukkig kennen we dat bij de ZB's niet want ik vind het belangrijk dat je de klanten adviseert over wat je te koop hebt. Het is en blijft voor mij een bedieningsafdeling." Naast Kees Servaas nodig om bij te tanken." Kees Servaas is dol op muziek en New Wave vindt hij, zoals hij zelf zegt, „Onwijs gaaf'. Disco's mijdt hij; hij gaat liever naar een gezellige kroeg. Ook is hij te vinden bij popconcerten. Een van de laatste optredens die hij bezocht was van de groep „Blancmange". Wel eens van gehoord of is dit de Newest New Wave? Ronald Zegers

Personeelsbladen | 1984 | | pagina 12