Werkmaatschappijen Twee AH Extra geopend Vijver van ,De Zanding' 50 jaar Flitsen pagina 11 Albert He^n Ostara Op 7 juni jl. bezocht een Chinese delegatie Meester Wijhe. De delegatie, die werd begeleid door een vertegenwoordiger van de Chinese ambassade, was duidelijk onder de indruk van de moderne fabriek en de efficiënte werkwijze. Het hijsen van de Chinese vlag werd bijzonder op prijs ge steld. ratuur. Brood, broodjes en banket worden in de winkel afgebakken en warm (dus kersvers) verkocht. In plaats van de poelier ex perimenteert het Bussumse filiaal met vis-verkoop. Er is een visafdeling met een op vallend breed assortiment veilingverse zee- en riviervis. Tom Okker opent All Extra Bussum. Ook gebakken warme vis en mosselen ontbreken niet. De eerste reacties van het Bus sumse publiek op deze afde ling zijn bijzonder positief. De heer A. Heijn sprak tij dens de officiële opening op 19 juni jl. de genodigden toe en wees op de snelle ontwik keling die AH in Bussum doormaakt. Het op slechts 500 meter afstand gelegen fi liaal 1202 wordt nu geslo ten. Het was pas tien jaar in gebruik, al was het toen ei genlijk al te klein. Bovendien werd het parkeerprobleem daar met de dag groter. „Bussum is het hart van het noordelijke deel van het Gooi. Met dit nieuwe AH Ex tra-warenhuis èn met de C&A-vestiging die in het ko mende najaar een eindje ver derop opengaat, kan Bussum zijn centrumfunctie op een waardige en aantrekkelijke manier vervullen", aldus Bussums burgemeester Aantjes in zijn dankwoord na de aanvaarding van een ge schenk van Albert Heijn voor de verfraaiing van het wandelgebied rond filiaal 1404. De winkel van bedrijfsleider Cees Hoendervangers is ge legen naast de begin dit jaar vergrote Hema. Op een aan grenzend terrein is sinds kort een parkeergarage ge opend die plaats biedt aan 280 auto's. Beide nieuwe AH Extra's zijn uitgerust met scanningkassa's en met win kelwagentjes met muntslot. Enige tijd geleden werd in Almere-Buitcn aan het Noordein de AH-filiaal 1275 geopend. Bedrijfsleider Th. Valkenstein temidden van zijn medewerkers. In Deventer vond de heropening plaats van filiaal 1072. Vro lijke gezichten dus op de „staatsiefoto". Vijftig jaar geleden werd in het kader van de werkver schaffing een grote vijver ge graven in Otterlo. De bedoe ling van het project was het verfraaien van de omgeving. Direct na de oplevering ech ter werd de vijver al in be slag genomen door zwem mers. Rondom dat strandbad ontstond in de loop van de jaren het Ostara Vakantie park De Zanding. Het vijftig jarig bestaan van het strand bad was dus bij uitstek een gelegenheid tot het organi seren van een feestelijk „Zanding Zomer Festival". En feestelijk is het gewor den. Op het programma stonden niet alleen de Natio nale Zwemvierdaagse en de Nationale Rccordjacht, maar ook een manifestatie Brand weer Toen en Nu, een brade rie, onderwaterzwemmen, luchtbedden-race, achteruit- zwemmen en nog vele ande re evenementen. De organisatoren kunnen te rugzien op een uiterst ge slaagd festival. Waterhelling, hoogtepunt onderdeel 6-kamp „te Land ter Zee Roven links ir. A. van Wijnen - gepensioneerd medewerker AII-DC die de stuwende kracht was van het 6-kamp bouwteam dat in uitstekende samenwerking met bad- en recreatie-team voor een doorslaggevend succes zorgden! Albert Heijn opende in juni jl. in Alkmaar zowel als Bussum een AH Extra. De eerste ging op 6 juni voor de klant open in de Alkmaar- se nieuwbouwwijk Huis waard. Met een oppen-lak van ruim 2.500 m2 en een as sortiment dat veel non food bevat, kan met recht gespro ken worden van een waren huis. Albert Heijn's algemeen di recteur F.I. Ahlqvist sprak, tijdens de officiële openings receptie, die een dag eerder plaatsvond, de vele genodig den toe en schetste daarbij in het kort de ontwikkeling van deze vestiging. De eerste gesprekken over een AH-fi liaal in dit deel van Alkmaar begonnen al twintig jaar ge leden. Vooral de laatste paar jaar is er zeer nauw samengewerkt met de gemeente Alkmaar. Als dank voor deze samen werking overhandigde de heer Ahlqvist aan burge meester Rozemond een che que als bijdrage in de restau ratiekosten van het wereld beroemde orgel van de Gro te Kerk. De nieuwe AH Extra van Alk maar, die de volgende dag onder overweldigende be langstelling voor het publiek werd geopend door de be kende televisiepresentator Ron Brandsteder, is geves tigd in het nieuwe winkel- Medeu erkers van de AH Ex tra in Alkmaar poseren voor de fotograaf. centrum De Mare. In de eer ste fase gingen ruim dertig winkels op dezelfde dag open. In september van dit jaar volgt de tweede fase en zullen er totaal 65 winkels zijn. Het winkelcentrum, dat in AH-bedrijfsleider Jan Schipper een actief verte genwoordiger heeft, be schikt over ruim 1.200 par keerplaatsen. De Alkmaarse vestiging ver toont veel overeenkomsten met de Albert Heijn Extra die twee weken later werd geopend in het centrum van Bussum. In beide bedrijven zijn de afdelingen die de klant het eerste ziet, bepa lend voor het warenhuisach tige karakter. Ruime smaak volle presentaties van con fectie met de daarbij beho rende paskamers is voor veel bezoekers een aangename verrassing. Medewerksters op deze afdeling zijn gehuld in de huisstijlkleuren van AH Extra: blauw en groen. On danks de overeenkomsten tussen beide Extra's zijn er duidelijke verschillen. In Alkmaar wordt bijvoorbeeld veel plaats ingeruimd voor de presentatie van een groot assortiment sportkleding en sport- en spelartikelen. Ook een poeliersafdeling ontbreekt niet: kip, wild en gevogelte worden vers ver kocht. Beide vestigingen beschik ken over Ron Brandsteder opent AH Extra Alkmaar. Dat AH best boert in Best jl. een nieuwe AH werd geopend in dit Brabantse dorp. De nieuwe AH-vestiging is gelegen aan de Boterhoek. Bedrijfslei der is de heer B. Wijnbergen die poseert temidden van zijn mcdewerk( st )ers. Eind mei poseerden de medewerkers van het AH-filiaal 1279 te Zeewolde in de Flevopolder voor de fotograaf ter gelegen heid van de feestelijke opening. Derde van links bedrijfslei der P. de Jong.

Personeelsbladen | 1984 | | pagina 11