AHOLD-PIONIERS OP SAFARI pagina 4 Flitsen Uitstekend Dolenthousiast 1900 deelnemers Naar Zaandam Eén familie Collegialiteit 'fomerwil s°merivii i'cOYc. 7 f»evrouw De heer A.A. van den Ing uit Oud-Ade, voormalig mede werker van AC Leiderdorp en voor het eerst van de par tij, voelt zich desondanks happy. Amuseert zich best en vindt het leuk. dat de reis voor elk wat wils in petto heeft. „Ik kom net van de film vandaan", zegt hij. Hij spreekt over het bezoek aan het enige theater in Neder land dat een doek van zes verdiepingen en vijf flatwo ningen breed heeft en vijf reusachtige boxen voor het produceren van multi-ste reogeluid. „Ik vond de film uitstekend. We hebben twee natuurfilms gezien en een grote bosbrand. Aan het laat ste moest ik wel een beetje wennen. Een jaar of tien ge leden heb ik in Den Haag ook eens een film op een dergelijk scherm gezien. Het ging toen over straaljagers die in adembenemende vaart tussen bergen doorvlogen. Hier maakte je de verschrik kingen van een bosbrand mee en dat is natuurlijk ook wel effetjes knallen! Wat mij betreft is ondanks de regen de reis tot nu toe uitstekend bevallen." Voor de dames J.C. Klok-So- merwil en GA. van der Ploeg-Hulsker is het onder tussen volmaakt uitgesloten dat over deze reis - hun eer ste met de gepensioneerden - ook maar één negatief woord te zeggen zou zijn. Dolenthousiast vertellen ze zich weer helemaal thuis te voelen, al die jaren met ple zier bij Albert Heijn te heb ben gewerkt en zich van de regen niets aan te trekken. „Ik heb weer een collegaatje ontmoet", zegt ex-caissière mevrouw Klok. „We hebben de hele dag naast elkaar ge zeten. En maar kwekken. Ik heb zulke oren!" Mevrouw A. Helder-Somerwil, steu nend op een wandelstok, hoort het stralend aan. Zij vergezelde haar man vaak wanneer die het zoveelste pand van Albert Heijn moest vertimmeren en voelt zich op deze dag zeer gelukkig. Tijdens het slotdiner brengt de heer Ahlqvist de groeten van de Raad van Bestuur over. Hij is speciaal naar Hil- varenbeek gekomen om zijn respect te betonen aan een generatie die de basis voor de huidige onderneming heeft gelegd. Zonder die in zet zou het bedrijf nooit zo ver zijn gekomen, aldus de heer Ahlqvist. Het was dit jaar de 27ste keer dat de dagtochten voor gepensioneerden werden georganiseerd. Het aantal deelnemers bedroeg 1900, die - verdeeld over acht da gen - door Nederland toer den. Het bedrijf doet er zijn oudgedienden een groot ple zier mee, dat is aan het eind van deze dag weer duidelijk. Hoewel een niet nader te noemen passagier in de bus hartgrondig „Nou en of!" zegt wanneer hem wordt ge vraagd of hij blij is weer op huis aan te gaan. „En als u mij nou vraagt waaróm ik altijd met de jaarlijkse tocht mee ga... omdat ik dan kan zien dat het goed gaat met Albert Heijn." De heer P. Parre uit Maassluis, met zijn 78 jaar de oudste deelnemer vandaag en al voor de ze ventiende keer van de partij, sluit haastig zijn le vensgeschiedenis af. De eetzaal van de Beekse Bergen in Hilvarenbeek is al bijna leeg en de reislei- ding maant tot spoed. Het gezelschap, van zo'n ruim tweehonderd gepensio neerden, zit al in het treintje en wacht op de heer en mevrouw Parre. In het restaurant waar de Ahold-gasten zojuist de broodmaaltijd hebben geno ten, heeft de heer Parre een kwartier lang zitten vertellen over zijn leven. Grotendeels bepaald door Albert Heijn, want met zijn vrouw leidde hij tientallen jaren een win kel in Schoonhoven. Welis waar smid van huis uit, maar niet te beroerd om later - als werkloze - elke dag van Maassluis naar Rotterdam te fietsen, of naar Den Haag, om in de krant naar personeels advertenties te zoeken. En brutaal genoeg om te reage ren op een annonce waarin Albert Heijn een winkeljuf frouw vroeg. Met pretlichtjes in de ogen heeft de heer Parre zitten vertellen dat het in Den Haag op niets uitliep. De be drijfsleider, een hele aardige man volgens hem, had al gauw door dat die jonge ke rel uit Maassluis niet de juis te figuur voor de vacature was. Toch zag hij kennelijk wel iets in die sollicitant, want hij gaf het adres van het hoofdkantoor van Albert Heijn en Parre was graag be reid naar Zaandam te reizen toen hij drie maanden later de kans kreeg bij een filiaal in IJmuiden aan de slag te gaan. Jammer eigenlijk, dat er op zo'n dag als deze tóch weer tijd te weinig is om naar de ervaringen van Aholds veteranen te luiste ren. In de bus was daar niet zo gek veel gelegenheid voor - de enkelingen die me kaar kennen zaten van start tot finish naast elkaar - en nu de bus eindelijk op het par keerterrein staat wachten de apen, leeuwen en giraffen weer. Was er maar wat meer tijd om te praten. Gelukkig is mevrouw Wal- hout niet alleen. Ahold stel de iedereen in de gelegen heid een introducé mee te nemen, dus zit mevrouw A. van den Bom uit Schagen naast haar. Die herinnert haar vriendin aan een zekere „meneer Van Oosten", be gonnen als jongste bediende bij Albert Heijn in Goes, naast de Simon-winkel van de heer Walhout, later chef van de AH-super mart in Schagen. De weduwe roemt onmiddellijk de collegiali teit, die in Goes bestond tus sen Albert en Simon. Een keer of drie zette een on weer de nogal laag gelegen winkel blank, maar telkens schoten collega's van Albert Heijn te hulp. Wateroverlast. Dat juist dit woord moest vallen in het druilerige Brabant. De dag waarop Flitsen met de oud medewerkers van Ahold op pad ging was wat het weer betreft niet om over naar huis te schrijven. Geen weer dus om met de gondellift een tochtje boven het park te maken. Gelukkig waren er alternatieven zoals een tocht door het safaripark waar men zich waande op de Afri kaanse savannen al is het dan in de natte moesson. Boven dien was er het treintje, dat wel overdekt is. zodat de oud-Aholders toch het park konden verkennen al was het dan niet vanuit de lucht. Mevrouw Stieneke Walhout uit Nieuw Vennep, weduwe van een ex-Simon-filiaalchef uit Goes, heeft met open mond naar de verhalen van Parre zitten luisteren. Ook zij is al diverse keren mee geweest, al kost het haar tel kens een vrije dag. Ze is nu hoofd van een bejaardencen trum en kan soms moeilijk weg. Toch schrijft ze in be ginsel nooit af. „Kijk, Simon was altijd één grote familie en ik denk dat ik toch in de lijn van mijn man handel door hieraan mee te doen. Ik weet zeker dat, als hij z'n pensioengerechtigde leeftijd had mogen halen - hij is acht enveertig geworden - hij mee was gegaan." Ze vindt het „enig", deze reis, en „echt een uitje", ook al kent ze niemand. „Ik vind het heerlijk", zegt ze ook, „dat ik hier zit en niets heb hoeven organiseren. Ik moet zelf óók wel eens uitjes orga niseren, dus ik weet wat er allemaal voor komt kijken." Het is een compliment aan organisator Jo Keijzer, die ook dit jaar een prachtige route via onder meer Vleu ten, Haarzuilens, de grote weg van Utrecht naar Den Bosch, en vandaar binnen door via Haaren en Oister- wijk naar Hilvarenbeek had uitgestippeld. Met een kof- fiestop bij de Biltse Hoek en als eindpunt het safaripark Beekse Bergen.

Personeelsbladen | 1984 | | pagina 4