In de praktijk valt het best me AC Restaurants start gastgerichtheidsactie Scanning bij Miro Purmerend Fiïtsenpagina 3 Onder naam Marquis Alberto komt met eigen merk cognac Onder motto „Onze service smaakt naar meer" „Ik heb er in het begin ver schrikkelijk aan moeten wennen. Zelfs zo erg, dat ik een hekel aan m'n werk be gon te krijgen. Gek eigenlijk, want er was toch veel tijd aan onze opleiding besteed. Maar in de praktijk is het toch weer anders." Kari Bethlem (23) is één van de 75 caissières die bij Miro Purmerend de nieuwe appa ratuur bedienen. Ze werkt er drie jaar en heeft een full-ti- me-job van 40 uur per week. Ze vertelt: „Het duurde bij voorbeeld vrij lang tot ik wist waar de plakkertjes met de streepjescode zaten. Ver der weigert de apparatuur als de code niet goed lees baar is. Dat gebeurt o.a. bij zachte verpakking. Dan moet je het artikel soms wel drie of vier keer langs de lezer ha len. Het vervelende is, dat zoiets altijd net gebeurt bij klanten die het niet op al die nieuwigheid hebben voor zien. Die erover klagen dat die automatisering alleen maar banen kost." Voor- en nadelen Volgens Kari wegen de voor delen echter beslist tegen de nadelen op. „Nu ik eraan ge wend ben gaat het werk veel sneller. In de toekomst zal een caissière dan ook wel meer tijd hebben om te pra ten met een klant. Maar ik weet niet, of ik daaraan altijd wel zoveel behoefte heb. Als een klant wat vraagt, geef je natuurlijk een zo goed mo gelijk antwoord, maar dat ge beurt nu toch ook al?" Twee dingen moeten Kari nog van het hart. „Door de nieuwe opstelling heb je als het stil is geen kans meer om een praatje met je collega te maken. En verder heb ik me aangewend niet naar de straal van de lezer te kijken. Het is misschien toeval, maar de eerste weken had ik wel ontstoken ogen. Ook andere collega's hadden oogklach ten. Nu we niet meer naar de straal kijken is dat over." „We komen elke week in de Miro en hebben daarom de Vanaf 17 juni jl. is Neder land een cognacmerk rij ker en wel Marquis. Deze cognac, die wordt gele verd in drie sterren- en VSOP-kwaliteit, is uitslui tend verkrijgbaar bij de Alberto-filialen. Met Mar quis beschikt Alberto naast Weduwe Visser (je never) en White Lion (whisky) nu over drie ei gen merken. Marquis wordt gemaakt door de firma Hardy in de Franse Cognacstreek. Dit bedrijf kreeg van Alberto opdracht om uit hun voorraden een cognac te blenden (samen te stel- len) die wat betreft kwali- ^eeft d,e beduidend lager teit en smaak kan wedii- h8t" De drie sterren kost veren met de grote mer- en de, VSOP ken en daarnaast een prijs 35,95. Het gaat hier om de normale winkelprijs. Voor de Marquis drie ster ren heeft Alberto geko zen voor een glimmende fles met een goudkleuri ge capsule. De VSOP is ge botteld in een zgn. „bou- teille satinée" hetgeen een matte fles is. Dit soort flessen zijn gebruikelijk bij de VSOP-kwaliteit. De drie sterren-aandui ding geeft aan dat cognac minstens één jaar rijping op eikehouten basten achter de rug heeft. De VSOP (Very Superior Old Product) ondergaat een rijpingsperiode van vier jaar en is beduidend zach ter en fijner van smaak. v.l.n.r. Kari Bethlem en de heer ett mevrouwJ. van Houten. verandering bij de kassa van begin af meegemaakt. Ook de kinderziekten. Maar nu gaat het allemaal toch wel sneller dan toen die meisjes alle prijzen moesten aan slaan." De heer en mevrouw J. H. van Houten zeggen in middels wel aan de nieuwig heid en wat daarmee samen hangt te zijn gewend. „We moeten van een wao-uitke- ring rondkomen en zijn dus extra nauwkeurig met onze uitgaven. We kunrien nu met de kassabon in de hand con troleren of alle artikelen goed zijn geprijsd. En dat is maar goed ook. We hebben al een paar keer ontdekt dat de prijs op de kassastrook niet klopte met de prijs in de winkel. Het bleek dat de computer wel was aangepast maar de prijs op de schap pen niet. Maar dat zal alle maal wel beter worden. Die jongelui moeten ook nog le ren met die apparatuur om te gaan." NASCHRIFT De opmerkingen van Kari Bethlem en haar collega's over de vermeende schade lijke gevolgen van de straal in het lees venster hebben Chef Diensten, de heer Baak man, zeer verbaasd. De stra ling van de scanner is aan zienlijk minder dan bij een normale kleurentelevisie. Voorlopig wijt hij de oogklachten dan ook aan vermoeidheid en onwennig heid. Maar het verschijnsel zal ongetwijfeld nog nader onderzocht worden in het kader van de evaluatie van het scansysteem. Onder het motto „On ze service smaakt naar meer" startte AC Res taurants eind mei jl een landelijke campag ne onder de medewer kers. Volgens de nieu we marketingmanager van AC, Frits Visser, is deze actie bedoeld om te komen tot een opti malisering van de ser viceverlening. „Als AC hebben we op dit ge bied in de loop der ja ren een goede naam opgebouwd. De laatste tijd is er echter een duidelijke ontwikke ling te constateren in het verwachtingspak ket van onze gast. Naast waar voor zijn geld wil hij nu duidelijk nog meer service. Vandaar onze campagne." Als symbool van deze lande lijke actie van AC is de be kende hotel-piccolo geko zen. Dit omdat deze als het ware het symbool is van dienstverlening en gastge- richtheid. Ter ondersteuning van de actie en ter motivering van de medewerkers ontvangen de AC-vestigingen iedere veertien dagen een poster waarop wordt ingegaan op een thema dat direct ver band houdt met praktijksi tuaties op het gebied van service en gastgerichtheid. Zoals in ieder vak ontstaan binnen de horeca ook wel eens problemen waarvoor niet direct pasklare oplossin gen kunnen worden aange dragen. Op basis van derge lijke praktijkproblemen wordt eens in de vier weken een poster gemaakt. Aan AC- medewerkers wordt ge vraagd de beste oplossing te geven bij het gestelde pro bleem. De beste oplossing wordt beloond met een zgn. Picco-lotje. Naast deze periodewedstrijd (vier weken) zijn er tijdens de dagelijkse werkzaamhe den ook Picco-lotjes te ver dienen. Deze worden uitge reikt aan hen die het motto „Onze service smaakt naar meer" in de praktijk duide lijk zichtbaar maken. Iedere periode wordt er on der de medewerkers een soort loterij gehouden met Picco-lotjes die in de betref fende periode zijn uitgereikt. De hoofdprijs bestaat uit een weekend Parijs voor twee personen. De tweede tot en met de vijfde prijs bestaat uit een overnachting en diner voor twee personen in de Belgische AC-vestiging Ruis broek plus Bfr. 2.000 zakgeld om in Brussel te winkelen. De zesde en zevende prijs zijn een diner voor twee per sonen in „De Hoop op d'Swarte Walvis", het specia liteitenrestaurant van AC op de Zaanse Schans. Verder worden elke periode vijftig AC Gastencheques ter waar de van ƒ8,- uitgeloofd. Hoe meer Picco-lotjes een AC- medewerker heeft, des te meer kans hij heeft om in de prijzen te vallen. „Onze campagne zal", aldus Frits Visser, „tot aan het eind van dit jaar duren. Het is echter niet uitgesloten dat we er het volgend jaar mee door zullen gaan. Wij zijn er van overtuigd dat de optima lisering van onze gastge richtheid, die o.m. door deze actie kan worden bereikt, zal leiden tot een hogere waar dering voor het totaalpro- dukt dat wij onze gasten bie den." Het maken van een afspraak bleek niet zo een voudig. „Nee, dan komt de directie op bezoek. Nee, dan kan het ook niet want dan komt een team computerdeskundigen. Miro Purmerend staat in het middelpunt van de belangstelling, want het is het eerste filiaal binnen de Miro-orga- nisatie dat op scanning is overgegaan. Bovendien is het één van de eerste winkels ter wereld, waar in alle artikelen ook nonfood voorzien van een streepjescode langs het elektronische oog van de kassa gaan. In het maartnummer van Flit sen werd daarover geschreven. Nu vroegen wij een caissière en een klant naar hun ervaringen met het nieuwe systeem.

Personeelsbladen | 1984 | | pagina 3