Hartverwarmende stemming bij een koude Sport- en Speldag Spanning was tijdens finales te snijden Zaandam moet beker aan Maarssen afstaan Flitsen pagina 11 Gelderlandplein wederom eerste mm AH Zaalvoetbaltoemooi zone 8812 Voetbaltoernooi Vers Vlees Groep turnen, Een spelmoment uit de wedstrijd CS Maarssen-CS Eindhoven. Voor het derde achter eenvolgende jaar organi seerde AH-zone 8812 zijn zaalvoetbaltoemooi dat dit jaar werd gehouden in de Kennemer Sporthal te Haarlem. Zes dames- en acht herenteams vochten om het begeerde goud onder aanmoediging van ruim honderd suppor ters. Aangezien men dit jaar de beschikking had over twee velden kon het programma op één dag worden afgewerkt. In het verleden werd het toer nooi over twee dagen ver spreid. In de categorie dames wis ten de teams van Heemskerk en Alkmaar zich naar de fina le te strijden. Heemskerk stond steeds op winst, al was het maar met één punt ver schil. In de laatste vijf minu ten, toen de stand 3-2 in het voordeel van Heemskerk Het winnende damesteam uit Heemskerk (fil. 1123): staand v.l.n.r.: Bets Bruynen, Jolanda Dekker, Jannine Zonneveld, Ingrid Kroon, Jack Bruynen; zittend v.l.n.r.: Alie Zonne veld, Sieta Endema, José Bur ger en Ria van der Neut. was, dacht iedereen dat de strijd gestreden was. De da mes van Heemskerk verde digden namelijk fier tot in de laatste minuut. De Alkmaarse dames, vechtsters van huis uit, wisten net voor het eind signaal langszij te komen. Door het gelijk spel was een verlenging noodzakelijk. Na de verlenging was de stand nog steeds 3-3- Er werden strafschoppen genomen waarna de Heemskerkse da mes het eremetaal in ont vangst mochten nemen. Bij de heren had de wedstrijd een totaal ander verloop. Er werd gestreden op het scherp van de snede en de teams van Heemskerk en Be verwijk vochten om elke meter. Kort voor het einde van de wedstrijd wist Heemskerk Beverwijk met 1 -0 te verschalken zodat ook bij de heren het goud naar Heemskerk ging. Het winnend herenteam uit Heemskerk (fil. 1123): staand v.l.n.r.: Bert de Vries, Henk Castricum, Karei van Soest, Peter Kooy, Henk van Zanten zitterid v.l.n.r.: Jack Adriaan- se, Stejfen Cnossen, Kees Bij man en Harold Jarpers. Zo'n dertienhonderd Albert Heijn'ers hebben op zondag 6 mei genoten van de Sport- en Speldag van AH-zone 8813. On danks het slechte weer en het gebulder van de mo toren op het nabijgelegen circuit, werd er in Zand- voort met overgave ge streden om de eerste plaats. Die eer is deze keer, evenals vorig jaar in Diemen, ten deel geval len aan filiaal 1080 van het Gelderlandplein te Amsterdam. De organisatie lag dit jaar in handen van P. Leegwa ter, bedrijfsleider van 1080. Geassisteerd door Peter Luyten, Ruud de Graaf en Frans Stavenui- ter werd eind januari al begonnen met het ont werpen van de spelletjes. Dat is geen gemakkelijke opgave, want iedere orga nisator wil natuurlijk zo origineel mogelijk voor de dag komen. Het is 1080 uitstekend ge lukt. De vierhonderd deelne mers konden zich uitleven op doelschieten, trap-vang- Organisator P. Leegwater (recljts) bal, waterfiets-transport, hin dernis-race, autobanden-rol len, skiloop-slalom en 30 se conden zwoegen op een ho me-trainer. Sommige spelletjes moesten vanwege regen en koude wind worden afgelast. De kartonnen kubussen bijvoor beeld, sneuvelden al snel en het waterballet in het ven naast de voetbalvelden zou een al te frisse aangelegen heid worden. Het spectacu laire spel spuitbal ging wel door, tot grote vreugde van de toeschouwers. Enkele deelnemers vonden het niet eerlijk dat zij alleen maar nat werden en daarom richtten ze de straal zo nu en dan even op het juichende pu bliek. Bedrijfsleiders De meeste hilariteit veroor zaakte het bedrijfsleiders- spel. Ze begonnen met één minuut „kikkeren" en daarna volgde een alternatieve esta fette. Het parcours bestond uit een ritje op een „pedalo" (twee plankjes met wielen), een stukje op de skippybal en een fietsslalom. Bij die ge legenheid werden heel wat fototoestellen te voorschijn gehaald. De heer Vollcbregt van de Jan van Galenstraat te Amsterdam, was met 37 se conden de snelste. Hij moest wel, want zijn supporters spoorden hem oorverdo vend aan. Tussen al die spelletjes en voetbalwedstrijden door lie pen vaders, moeders en kin deren genietend rond. het was een echte familie-aange legenheid. „Fantastisch ge zellig", vond mevrouw Bis schop van het Gelderland- plein, „die goede sfeer blijft na afloop echt hangen in het bedrijf." „Dat is nou ook precies de bedoeling van zo'n dag", ver klaart organisator Leegwater, „het is de derde Sport- en Speldag en als het aan de twaalf deelnemende filialen ligt, komt er ieder jaar één. De twee dameselftallen in aktie. Het is de Centrale Slagerij Zaandam niet gelukt om de wisselbeker van het jaarlijk se voetbaltoernooi van de Vers Vlees Groep definitief in de wacht te slepen. In een halve competitie, gespeeld in Amsterdam-Noord, werd CS Maarssen eerste, Rijswijk tweede, Zaandam derde, Eindhoven vierde en Groen- lo vijfde. „FC Overhead" (een team van algemeen be drijfsleiders) eindigde op de laatste plaats. Henk den Hoed redde de eer van Over head door het enige doel punt te scoren. Ze kregen er twintig tegen. De deelne mers hebben echter beloofd dat ze voor volgend jaar be ter zullen trainen. Er deden twee dameselftal len aan het toernooi mee; Groenlo, dat won, én Zaan dam. Er waren geen noe menswaardige blessures en de neerslag liet het gelukkig afweten. Na afloop vertrok het gezelschap van ruim 400 mannen, vrouwen en kinde ren naar een boerderij-dan cing in Blokker, onder de rook van Hoorn. Directeur Jan Kelderman verrichtte daar tijdens een Brabantse koffie maaltijd de prijsuitrei king. Het is alleen wel erg veel werk om het te organiseren. Je moet er een groot filiaal met veel mankracht voor hebben. Wij hebben dit jaar weer gewonnen, dus eigen lijk zouden we volgend jaar weer de organistie op ons moeten nemen. We moeten maar zien, want we kunnen natuurlijk niet aan de gang blijven." Feestavond Evenals twee jaar geleden werd de Sport- en Speldag besloten met een feest in de nabijgelegen manege. Van 16.00 tot 21.00 uur konden deelnemers en toeschou wers naar hartelust eten, drinken, dansen en vrolijk zijn. Door hulp van onder andere Albro Zwanenburg, Meester Wijhe en de groen tecentrale Beverwijk én door het organiseren van Cen tombola kon de prijs van de hele dag op één tientje worden gehouden. De win nares van de tombola was mevrouw Kramer van filiaal 1105. Zij kreeg een surf plank. Het voetbaltoernooi werd gewonnen door 1080, gevolgd door 1146 en 1105. Ook bij de sterrenslag ein digde 1080 als eerste; 1110 en 1289 werden respectie velijk tweede en derde. Spectaculair spuitspel

Personeelsbladen | 1984 | | pagina 11