Werkmaatschappijen Vijf jaar distributie centrum Veghel 111 i"i 11 —mm Barbecue op Dorpsplein Feest op „De Zanding" pagina 10 Flitsen Ostara Open huis bij jubileum distributiecentrum Tilburg Veel belangstelling open dag Ook in Veghel was het on langs feest. Het Miro dis tributiecentrum aldaar (DCV) bestond 5 jaar. Met een open dag werd dat op 19 mei jl. feestelijk ge vierd. Dit nu 20.000 m2 grote magazijn begon ook als kruidenierswarenma- gazijn. Inmiddels is dat uitgebreid met kleding (soft goods) en gebruiks artikelen (hard goods). Wekelijks worden hier zo'n 230.000 colli ver werkt door de ruim hon derd medewerkers. Veel belangstelling van de ruim vijfhonderd bezoekers was er voor het vernuftige systeem voor hangend in tern transport van kleding. Een stelsel van buizen en au tomatisch bediende wissels, dat als een rangeerterrein boven het hoofd van de me dewerkers hangt en waar langs rokken en blouses en jacks en broeken vrijwel ge ruisloos voortbewegen. Veel belangstelling was er ook voor de hoge orderpick- trucks. Daarbij gaat de pallet- vork met de bestuurder de hoogte in tot wel een meter of zeven. De rondleiding was uitvoerig voorbereid in een simpele maar doeltreffende brochure die iedereen bij aankomst uitgereikt kreeg. Tegen inlevering van diezelf de brochure ontving men aan het eind van zijn bezoek een ingelijste kleurenlucht- foto van het distributiecen trum. Voor het echter zover kwam, lieten de meeste bezoekers zich eerst onderhouden op een van de vrijgemaakte platforms. De bezoekers van de distributiecentra uit Zaandam en Tilburg hoorde men wel mompelen: „Dat hebben ze van ons afgeke ken", maar dat nam niet weg dat het er erg gezellig was. Voor een belangrijk deel kwam dat door het optreden van het Veghelse blaasorkest „De Krikkelbloazers" dat speelde terwijl de drankjes vloeiden en de stand met hapjes beschaafd geplunderd werd. De kantine was omge bouwd tot een filmtheater waar de kleine (en minder kleine) bezoekers, zelfs laat in de middag niet weg te slaan waren. Veghel kan te rugzien op een geslaagde open dag. Tussen de duizend en elf honderd mensen kwa men zaterdagmiddag 5 mei jl. naar het Albert Heijn Distributiecentrum in Tilburg. Aanleiding daarvoor op deze stralen de voorjaarsdag was het 12 jarig bestaan van dit DC. Indertijd opgezet als een kruidenierswarenmagazijn, draait het DCT, zoals het meestal wordt aangeduid, te genwoordig als een full-line distributiecentrum, waar wekelijks 650.000 colli ver werkt worden. Feest was het die middag, ook al werd het jubileum al leen intern gevierd. Gebrui kelijk daarbij was de rondlei ding. Ditmaal echter gecom bineerd met een puzzel- tocht, die grote oplettend heid vereiste. Voor de kinde ren was er een programma met tekenfilms en het jeugd- varieté Sim Sala Bim. Niet al leen het feitelijke magazijn was opengesteld, maar ook bijbehorende gebouwen, zo als het emballage/fiistgedeel- te, technische dienst en het verbouwde kantoorgedeelte, evenals het vernieuwde res taurant. Op het voorterrein was een „vococo", een groot-volu- me-combinatie gestatio neerd, waar deskundige uit leg bij gegeven werd. Hapjes en drankjes waren voldoen de aanwezig en zorgden er mede voor dat een van de platforms urenlang honder den medewerkers en hun ge zinsleden ruimte gaf als het grootste terras van Tilburg. Naar goed Brabants gebruik was er ook „levende mu ziek" aanwezig in de vorm van de Tilburgse dixieland- band „The Family Booze Band." Op 22 mei had bedrijfslei der Piet de Jong vrijwel al le inwoners van zijn vesti gingsplaats op bezoek. Met iedereen de hand schudden en van ieder een felicitaties in ont vangst nemen. De meeste bewoners kende De Jong ook persoonlijk en nu kwamen ze allemaal een hapje bij hem eten. Toch moest zijn winkel op dat moment nog open gaan. We hebben het over het nieuwe Albert Heijn-fi- liaal in Zeewolde. We schreven over Zeewolde al eerder in Flitsen. Toen naar aanleiding van een ont vangst op 22 februari van een gezelschap waaronder een staatssecretaris, in ver band met de uitreiking van de sleutels aan de eerste veertien inwoners van Zee wolde. Nu, precies drie maanden later ging Albert Heijn filiaal 1279 open. On der strak wapperende vlag gen stond daar een winkel te glimmen met een verkoop- oppervlak van zo'n 450 m2. Zoals de heer Beijers, Albert Heijn's directeur operations, in zijn openingsspeech zei: „Met deze winkel verstoort Zeewolde de statistieken: een heuse supermart voor een gemeente met een paar honderd inwoners. Maar het zal iedereen duidelijk zijn dat wij met deze winkel graag een graantje meepik ken van de enorme toeristi sche stroom in dit gebied." Dat was inderdaad iedereen duidelijk. Zeewolde ligt in de zuidoostelijke hoek van Flevoland, aan de Randme ren, min of meer tegenover Harderwijk en beschikt over stranden, bossen, jachtha vens, visplaatsen, natuurter reinen en veel kampeerter reinen. Zoals gezegd vestigden de eerste inwoners zich pas in februari jl. in het dorp Zee wolde, maar, zo vertelde burgemeester Bruins Slot in zijn speech bij de receptie, daags voor de opening: „Vo rig jaar werden er 1,7 mil joen overnachtingen in deze gemeente geregistreerd." En de praktijk gaf het beste voorbeeld: een uur voor de feestelijke receptie legden twee varende vakantiegan gers aan in de jachthaven van Zeewolde en gingen voor hun inkopen af op de AH-vlaggen op loopafstand van de steiger. Toen was het nog rustig in Zeewolde. Enkele uren later was dat geheel anders. Want na het officiële gedeelte met de speeches en de dank woorden was het de beurt aan de bewoners. Die had den enkele dagen tevoren al lemaal een persoonlijke uit nodiging ontvangen voor een barbecue-party in de overkoepelde ruimte voor de supermart. De karbona des en kipfilets gingen daar grif (en gloeiend heet) over de toonbank. Evenals het bier, de wijn en de andere drankjes. De sfeer was bui- Grote belangstelling voor de tengewoon: tot op de stoep randen zaten de Zeewolde- naren aan glimmende klui ven te knagen. Ook toen was de burgemeester, inmiddels vergezeld door vrouw en zoon, van de partij. Zeewolde is en blijft onge twijfeld nog lang een bijzon der filiaal. De komst van AH naar deze plaats, die toch voor velen een onbekende uithoek is in het weidse Fle voland, werd door zowel be volking als gemeentebestuur erg op prijs gesteld. Toen door enige vertraging de winkel niet tijdig open kon gaan werd door Albert Heijn snel gereageerd met een spe ciale bestelservice. In alle woningen werd een bestel formulier bezorgd, dat men tweemaal per week kon inle veren. Uit het complete as sortiment van een grote AH 4-supermart kon men zijn bestellingen doen en die werden dan de dag na ont vangst van de bestelling thuis, dus in Zeewolde, be- rbecue-party. zorgd. Deze bijzondere ser vice, waarmee AH in Zee wolde een onverwoestbare goodwill heeft gekweekt, werd verzorgd vanuit het AH-filiaal in Harderwijk, dat daarvoor heel wat extra uur tjes heeft gedraaid. En daar voor van de heer Beijers dan ook een welverdiende pluim kreeg. Die bestelservice wordt voorlopig nog enige tijd gehandhaafd voor vers vlees en fijne vleeswaren vanuit de delicatessenhoek. Zeewolde groeit snel en men hoopt dat ook deze as- sortimentsdelen snel perma nent in de eigen winkel ver krijgbaar zijn. „De goede sfeer en samen werking tussen AH en de Rijksdienst voor de IJssel- meerpolders en de gemeen te Zeewolde, die zo kenmer kend is voor de pioniers geest in de polders, belooft een goede toekomst voor AH én Zeewolde", zo be sloot de heer Beijers zijn openingswoorden. Natuurlijk was bet feest op „De Zanding". Een onderorisje bij de Zigeunergrill. In Ostara-park „De Zanding" in Otterlo werd van 28 tot en met 30 april jl. voor de achtste maal het voorjaars kamp van de Nederlandse Kampeerauto Club (NKC) gehouden. Op die dag werd tevens de wisselbeker uitge reikt aan degene van de NKC'ers die in het afgelopen jaar de beste prestatie op toeristisch gebied heeft gele verd. Circa 300 equipes bevolkten „De Zanding", zodat vele toeristische tips konden worden uitgewisseld. Boven dien werd voor het eerst een toeristische infomarkt ge houden waar informatie ver strekt werd over wegennet ten, kampeermogelijkheden, natuurschoon en andere be langrijke zaken uit diverse Europese landen. Ook de provincie Friesland en de VW Otterlo waren verte genwoordigd. „De Zanding" staat dit sei zoen wel in het teken van feesten. In de laatste week van augustus wordt nl. ook nog het 50-jarig bestaan ge vierd van het natuurbad op „De Zanding". Driehonderd kampeerauto's bij elkaar; voor de liefhebbers om van te smullen.

Personeelsbladen | 1984 | | pagina 10