Op 5 april werd massaal gestemd Flitsen pagina 7 Ahold in de ban van OR-verkiezingen Opkomstpercentages Op 5, 6 en 7 april jl. vonden binnen de werkmaatschappijen van Aliold en de Cen trale Diensten OR-ver kiezingen plaats. De publiciteit rond de ver kiezingen heeft er fors toe bijgedragen dat het opkomstpercentage zeer bevredigend tot goed is te noemen. De officiële verkiezingsda tum was 5 april 1984. Toch waren er werk maatschappijen waar de verkiezingen drie dagen duurden. Oor zaak daarvan is de wis selende werktijden van medewerkers. Dit te kende redactie Flitsen op tijdens bliksembe zoeken die op 5 april werden gebracht aan vier ,TAhold-stembu- reaus." De eerste reis ging naar het Albert Heijn-filiaal in het winkelcentrum De Ridder hof in Alphen aan den Rijn. Van verkiezingskoorts was gestemd, maar niet omdat hij de OR nu zo belangrijk vindt. „Ik heb de belangrijk heid van de OR nog nooit zo aan resultaten kunnen me ten. Dit gezien het feit dat ik maar weinig met de OR te maken heb. Bovendien is het zo dat AH een bijzonder gro te en logge OR heeft zodat communicatie met de ach terban maar minimaal moge lijk is." Centrale Diensten Centrale Diensten, een aan tal dienstverlenende afdelin gen binnen Ahold, hield op drie plaatsen binnen Zaan dam verkiezingen: in het HK aan het Ankersmidplein, in het kantoor aan de Westzijde en in het Ahold-gebouw. 's Morgens waren de verkie zingen in de hal van het kan toorgebouw aan de Westzij de. Volgens OR-secretaris Ton de Heij, die tevens deel uitmaakte van de Verkie zingscommissie, was de op komst zeer redelijk te noe men. Op het moment van ons bezoek had reeds 80% van de medewerkers van de Westzijde zijn stem uitge- Oudijk zegt wel te hebben wat de reorganisatie van on- hier niets te merken. De re den was vrij simpel. In area 8840 waren drie kiesgroe- pen: bedrijfsleiders, afdeling schefs en overig personeel.. In de categorie overig perso neel was in de area maar één kandidaat zodat in hun kies- groep niet behoefde te wor den gestemd. Alleen de be drijfsleiders en de afdelings chefs moesten hun stem uit brengen en dat hadden zij dinsdag tevoren reeds ge daan. Volgens afdelingschef Leo van Velzen was er bin nen het filiaal absoluut geen sprake van verkiezings koorts. Zijn collega Daan bracht. Een opmerkelijk groot deel van hen had dit schriftelijk gedaan. Ton de Heij: „Het gaat hier om me dewerkers die regelmatig tussen de wielen zijn of die waren geveld door de griep. Redactie Flitsen vroeg aan één van de stemmers. Ro nald Oostburg van de Dienst Technische Projecten, waar om hij zijn stem uitbracht: „Als ik terugkijk kan ik niet anders zeggen dan dat de OR op allerlei gebied initiatie ven heeft ontplooid en met argusogen het onderne mingsbeleid volgt. Met name voor de DTP heeft de OR ze dienst betreft goed werk verricht." Ronald kon op vijf kandidaten stemmen. „Twee daarvan kende ik en de ove rige drie heb ik maar ge- gokt." AH Grootverbruik Bij AH Grootverbruik liepen de verkiezingen 's morgens rond half twaalf tegen liet einde. Vol trots laat de ver kiezingscommissie, nadat de medewerkers van het maga zijn zijn geweest, de verkie zingslijst zien. Bij beschou wing blijkt dat maar liefst 91% van de medewerkers zijn stem heeft uitgebracht. Volgens Bep van Halen van de Verkiezingscommissie heeft de uitgebreide voor lichting via Flitsen, de Ahold- verkiezingsposters en de werkmaatschappij -posters mede bijgedragen tot dit ui terst gunstige resultaat. Te vens stelt hij: „Half februari heeft directeur Van Meer wijk tijdens een personeels bijeenkomst een pleidooi ge houden over het nut van de OR en de zin van het stem men. Hiermee heeft hij veel medewerkers gemotiveerd hun stem uit te brengen." Arie Dolman is één van de kandidaten die zich verkies baar heeft gesteld. „Ik ben zo ijdel om te beweren dat ik door mijn werk de kennis heb opgedaan om te kunnen functioneren binnen een OR. In mijn visie is een OR noodzakelijk omdat in het bedrijfsleven blijkt dat men alleen goed kan functione ren als er tegenspel geboden wordt. De OR is de tegen speler van de directie. Dat wil niet zeggen dat een OR lijnrecht tegenover een di rectiebeleid staat, maar dat beleid nauwlettend moet volgen en waar nodig corri geren. Op de verkiezingspos ter staat onder de foto van Arie Dolman: „Waarom OR- kandidaat? Kort en bondig: ik ben bereid extra tijd, ener gie en kennis te steken in (OR)zaken die bijdragen AHGV „gezond" te houden en wij ons werk...." AC Restaurants Manager René Bakker is er van overtuigd dat in AC Res taurant Leusden tussen de kandidaten Rian Krechting en Helen Marijnus een ware verkiezingsveldslag wordt geleverd. Als wij zijn woor den mogen geloven, vinden de beide kandidaten elkaar „grote nullen" en verdwijnt het tumult rond de Ameri kaanse voorverkiezingen er bij in het niet. In dit verband citeert René een spreuk uit Helens' verkiezingskalender: „Helen: de Gary Hart van AC Leusden". Ondanks dat beide dames in een hevige verkiezingsstrijd zijn verwik keld, willen ze wel samen rond de tafel voor een ge sprekje waarbij ze elk hun kwaliteiten aanprijzen. Jam mer dat per AC-vestiging maar één persoon zitting kan nemen in de OR want als we hen beluisteren zijn ze bij zonder geschikt voor het OR-lidmaatschap. Volgens Rian heeft de cam pagne, die bestond uit het uitdelen van persoonlijke brieven, repen chocolade (omkooppoging?, red.) en het ophangen van vlugschrif ten bij de medewerkers, een positief resultaat gehad. Hel len: „Men is over het belang van de OR gaan nadenken en is er nu echt mee bezig. Ik verwacht dan ook dat van daag iedereen gaat stem men." Gezien de griepepide mie kon niet iedereen dat AC Restaurants 95% Albert Heijn 45% Albert Heijn Grootverbruik 91% Alberto 90% Albro Zwanenburg 86% Centrale Diensten 59% Distributiecentra 80% Etos 89% Marvelo 84% Meester Wijhe 83% Miro 70% Vers Vlees Groep 80% Bij verschillende werk maatschappijen zijn de opkomstpercentages duidelijk achtergeble ven. Enerzijds is hier van waarschijnlijk de griepepidemie de oor zaak en anderzijds hebben een paar werk maatschappijen te kampen gehad met het foutief invullen van de stemformulieren waardoor stemmen door de verkiezings commissies ongeldig moesten worden ver klaard. persoonlijk doen. Voor Rian was dit een onverkwikkelij ke gedachte en zij ging naar haar zieke collega's toe om de formulieren op te halen. Als zij dit zegt, krijgt ze on middellijk commentaar van haar rivale: ,Je hebt ze zeker ook nog verteld dat ze op jou moesten stemmen." Manager René Bakker: „Ze zitten elkaar nu wel in de ha ren maar dat is morgen weer over. Dat hoort bij de verkie zingskoorts en ...ach. It's all in the game. Daarmee wil ik echt niet beweren dat het OR-werk maar een spelletje is. Voor mij is het een bijzon der serieuze zaak." foto 1 AC Restaurant leusclen mocht zich gelukkig prijzen met twee kandidaten waar van er één in de OR zou ko men. Wat gespannen geven Rian Krechting (1) en Helen Marijnus een interview af aan redactie Flitsen waarin zij hun kwaliteiten aanprij zen foto 2 Op 5 april werden de mede werkers van Marvelo nog eens met de neus op het feit gedrukt cla t op deze dag OR- verkiezingen werden gehou den. foto 3 Ronald Oostburg van Cen trale Diensten heeft zijn stem uitgebracht omdat hij vindt dat de OR zijn werk naar be horen doet. foto 4 Soms is het best leuk om in een verkiezingscommissie te zitten. Dat bewijst deze foto wel die werd gemaakt bij AHGV in Breukelen. foto 5 Zelfs in de keuken van AC Restaurant Leusden werd naast het bereiden van ge rechten nagedacht over het nut van OR-verkiezingen De koks dragen clan ook niet voor niets de „IK STEM"-ro- zetten die in het maart-num mer van Flitsen stonden afge drukt foto 6 De opkomst van medewer kers van de Centrale Dien sten in het kantoor aan de Westzijde was zeer bevredi gend te noemen..

Personeelsbladen | 1984 | | pagina 7