„1984 staat in het teken van grote veranderingen5 AUTOVERZEKERING Colofon Wijziging autoverzekeringscontract Flitsen pagina 3 AC-directeur Ed Bezaan: „De consument is de laatste jaren kritischer geworden ten aanzien van prijs, kwali teit en service die wordt ge boden. Men wil méér voor zijn geld. AC opeelt daar ze ker op in. De eerste aanzet daartoe is vorig jaar reeds gegeven. AC Zevenaar begon met een proef voor een nieu we presentatie, waarbij het accent meer op vers en ge zond ligt. De gerechten wor den met meer aandacht op gemaakt, zodat er zeker kwa liteit vanuit straalt. „Aan die presentatie wordt momen teel nog wat gesleuteld. Het is echter de bedoeling dat de definitieve versie nog vóór Pinksteren wordt toegepast in Zevenaar. Later dit jaar volgt dan nog de introductie in onze vestigingen te Ne- derweert", aldus directeur Bezaan. Opleidingen Dit jaar zal AC zijn opleidin gen verder gaan optimalise ren. „Dit is belangrijk, want je hebt in de horeca gespe cialiseerde medewerkers no dig. In het verleden is daar niet altijd genoeg accent op gelegd. In eerste instantie zal veel aandacht worden be steed aan opleidingen voor midden- en hoger kader. Verder zullen we een profes sioneel opgezette gastge- richtheidscampagne gaan voeren. Om de opleidingen zo goed mogelijk te begelei den, hebben we Rob de Jong, hoofd personeelzaken AC, bereid gevonden om areamanager te worden. Hij volgt Ad de Priester op, die zich op kwaliteitsbewaking en -ontwikkeling zal gaan toeleggen. Verder hebben we Herbert Heeroma, af komstig van APCO, gezien zijn affiniteit met de horeca, gevraagd hoofd personeelza ken te worden. AC Ravenstein Gezien het omvangrijke op leidingsprogramma, de in voering van de nieuwe for mule en de image-verbete ring waar AC aan werkt, heeft men besloten het zoe ken naar nieuwe vestigings- punten vooralsnog te staken Ed Bezaan; „We moeten eerst zorgen, dat we opera tioneel en naar de consu ment toe onze zaken goed op een rijtje hebben. Daarna zullen we weer kunnen kij ken of er mogelijk nieuwe vestigingen kunnen worden geopend. Dit betekent niet dat de nieuwbouw in Raven stein niet zal doorgaan. Hier mee zullen we op een nog nader te bepalen tijdstip starten." Image-verbetering Eén van de onderdelen van het programma is het her nieuwde uiterlijk van een aantal AC-vestigingen. Voor de Pinksteren zal AC van zijn „Oranje-gezicht" af zijn. De restaurants die nog van het oranje meubilair en de be kende grote „gerechten- dia's" zijn voorzien, zullen worden ingericht volgens AC Nieuwe Stijl met gezelli ge zitjes met veel planten. Verder zijn er plannen om AC Reeuwijk te renoveren en om AC Lage Weide gron dig uit te breiden. Concurrentie positie Ed Bezaan ziet een positieve toekomst voor AC, al voor ziet hij de eerstkomende ja ren nog geen herstel van de koopkracht waardoor het volgens hem nog wel even zal duren voor de horeca uit het economische dal zal ko men. „We gaan nu onze con currentiepositie versterken. Ik ben er van overtuigd dat dit zal lukken. Meer sfeer en service, gekoppeld aan een consumentvriendelijke prijs en een uitbreiding van het assortiment moet leiden tot een groei van het aantal gas ten. We zullen Nederland duidelijk gaan maken dat we er zijn en dat we een goed produkt hebben te bieden tegen een redelijke prijs. Er zijn een drietal grote acties in voorbereiding. Van één actie wil ik wel verklappen dat een deel van shag-rokend Nederland binnenkort 250.000.000 maal met het feit wordt geconfronteerd dat bij ons het tweede kopje koffie gratis is." Proef verlengd Twee jaar geleden startte AC onder leiding van Bart de Boer met de zgn. Smulpot. Het betreft hier een proef met mceneem-restaurants. FLITSEN Personeelsblad Ahold nv mei 1984 41-ste jaargang no. 5 verschijnt 11 x per jaar Oplage: 33.000 Redactie secretariaat: Ankersmidplein 2 Kamer 1703 1506CKZAANDAM Tel.: 075-592519 REDACTIE FLITSEN Mw. T, Plooijer (hoofdred.) Public Relations HK 1701, 075-593026 Mw. S. Eijben Directiesecretariaat Miro MK 108, 075-592721 M. Christiaanse (Bureau Van Hulzen) W. Engels Directoraat P O HK 1304, 075- 592524 P Hesp AH-filiaal 1135 Floridaplein 2037 AK Haarlem 023-330016 N. Th. M. Huijsman Product Managing Marvelo P 430, 075-592551 N. Hupkens Filialenbureau AH HK 803, 075- 593076 E. Muller Public Relations HK 1703, 075-592519 A. de Roo (Bureau Van Hulzen) waar de consument terecht kan voor kant-en-klaar-maal- tijden. Inmiddels zijn er drie vestigingen; Leiderdorp, Voorburg en Wassenaar. Vo rig jaar zou de proef worden afgerond. „We hebben beslo ten de proef dit jaar te laten voortduren. Er is namelijk gebleken, dat De Smulpot te veel is gericht op één- en tweepersoons-huishoudens. „Aanvankelijk kregen we wel gezinnen binnen, maar de prijsdrempel bleek na ver loop van tijd toch te hoog. Ook was de presentatie van de gerechten nog niet opti maal. Op dit moment werken we aan een assorti ment dat is gericht op gezin nen. Hierbij staan prijs, kwantiteit en natuurlijk kwa liteit centraal. Ook zijn wc bezig met een nieuwe ver pakking die visueel beter zal aanslaan bij de consument." Automatisering „Het vorig jaar hebben we de nodige aandacht aan auto matisering besteed. We ken nen binnen Ahold het zgn. Personeel Informatie- en Planning Systeem (PIPS). Hiermee kunnen door de computer personeelskenge- tallen zoals ziekteverzuim, leeftijdsopbouw, loonkosten etc worden berekend. We willen dat in de toekomst met een eigen computer gaan doen. We hebben vorig jaar ook een deel van de ad ministratie geautomatiseerd. Nu zijn we bezig met studies betreffende een automatise ring die tot doel heeft ge richte informatie te verschaf fen aan het management en de marketing afdeling". Ed Bezaan denkt overigens niet dat automatisering bij AC zal leiden tot verlies van arbeidsplaatsen. „Dat geloof ik niet, aangezien onze ver dere automatiseringsplan nen te maken hebben met vergaren van gegevens die we nodig hebben voor een intensiever marketing- en managementbeleid. Het gaat dus duidelijk niet om een ar beidsbesparing." Arbeidstijd verkorting Ook binnen AC heeft de ar beidstijdverkorting zijn in trede gedaan. Wat is de visie van de heer Bezaan. „Rond ATV bestaan heel wat mis verstanden. In de eerste plaats gaat het om het be houd van arbeidsplaatsen. Dat is gerealiseerd. In de tweede plaats gaat het om het scheppen van nieuwe ar beidsplaatsen. Daarover ben ik positief gestemd. Binnen AC werkt iedereen eigenlijk reeds op zijn top. Daarom zie ik. nu de ATS' dit jaar op 40 uur is gesteld, dat wij ex tra medewerkers moeten aantrekken. Dat is een posi tieve zaak voor de werkgele genheid." Op de vraag van Flitsen, wel ke opdracht Ed Bezaan van de Raad van Bestuur keeg, toen hij het directeurschap van Willem Jan van den Heu vel overnam, antwoordt hij: „Die klinkt simpel. Ik kreeg de opdracht AC zo spoedig mogelijk uit de problemen te helpen. Dat wil absoluut niet zeggen, dat de vorige di recteur het niet goed heeft gedaan. Als manager heb je bepaalde specialiteiten. De één is gericht op zuiver eco nomische bedrijfsvoering en het realiseren van lange ter mijn-plannen. terwijl de an der meer gespecialiseerd is in het uitvoeren van reorga nisaties. Bij AC Restaurants bleek momentcel behoefte te zijn aan iemand die meer markcting-gericht is; vandaar die verandering." Toekomst „Goed communiceren is al tijd belangrijk. Maar in deze tijd van grote veranderingen binnen AC is die dubbel zo belangrijk. Niet alleen op managementniveau, maar ook naar de vestigingen toe. We hebben daarom een Bu reau Operationele Zaken in gesteld waar men direct te recht kan met problemen of klachten. Een goede commu nicatie zal er zeker ook toe bijdragen dat AC binnen de kortste keren weer OK is. Daar heb ik overigens alle vertrouwen in, want anders had ik deze job niet aangeno men", besluit Ed Bezaan. Zoals u bekend zal zijn, is de autoverzekering, rechtsbijstandverzekering en ongevallen inzit tendenverzekering gebaseerd op afspraken die Ahold nv daarover in het belang van haar perso neel heeft gemaakt. Door het grote aantal verze kerden is het mogelijk om gunstige premies en voorwaaren te bedingen. Nieuw systeem In 1981 hebben de Neder landse verzekeringsmaat schappijen het zogenaamde Bonus/Malus-systeem, een verbeterd no-claim systeem, alleen voor de particuliere autoverzekeringen geïntro duceerd. Eerst in de loop van 1982 zijn de verzeke raars dit systeem ook gaan invoeren in personcclscon- tracten voor bedrijven. Thans is ongeveer 85% van de autoverzekeringen in Ne derland in het Bonus-Malus systeem ondergebracht. Concurrentie Het zal u niet ontgaan zijn dat tengevolge van de invoe ring van dit Bonus/Malus-sys teem een flinke concurren tie tussen de auto-verzeke raars is ontstaan. Deze con currentie heeft in het alge meen tot lagere premies ge leid. Voordelig voor de verzekerden In de afgelopen maanden is door de afdeling Verzekerin gen uitvoerig bezien op wel ke wijze de Ahold-verzcker- den van goede en goedkope verzekeringen kunnen blij ven profiteren. Na vergelij king van een aantal offertes is besloten per 1 mei 1984 van het no-claim systeem af te stappen en het Ahold-con- tract bij Royal Nederland via Mees en Zoonen niet te con tinueren. Bij een eventuele verlenging van het bestaan de contract zou de premie per 1 mei 1984 met 8,5% worden verhoogd. Ook in de nabije toekomst zou het hui dige no-claim systeem ten opzichte van het Bonus/Ma- lus-systeem nadelige invloed hebben op het personeels- contract automobielen. Overname Per 1 mei 1984 werden bo vengenoemde verzekerin gen ondergebracht bij Cen traal Beheer. De verzekering van de motorvoertuigen zal vanaf dit moment <5p basis van het Bonus/Malus-sys teem geschieden. Het doel van het Bonus/Malus-sys teem is om de premie tussen goede en slechte rijders be ter te verdelen. Verzekerden die weinig of geen schade veroorzaken, ontvangen een hoge korting, terwijl verze kerden die veel schades ver oorzaken een toeslag gaan betalen. Een ander voordeel van het Bonus/Malus-systeem is dat de premie wordt berekend naar gewicht voor Wettelij ke Aansprakelijkheid en naar gewicht oorspronkelijke cataloguswaarde voor WA Casco (All Risks). Dit bete kent dat alle personeelsle den die hun voertuig per 1 mei 1984 via Ahold hebben verzekerd er in premie ten opzichte van het bestaande contract op vooruit zullen gaan. In de polisvoorwaar den zal voor het overige in feite niets veranderen. Administratie- afhandeling Per 1 mei jl. werden alle via Mees en Zoonen lopende verzekeringen automatisch door Centraal Beheer over genomen. De meeste verze kerden zullen inmiddels in het bezit zijn gekomen van hun nieuwe polis. Mocht u uw polis nog niet hebben ontvangen, dan garandeert Centraal Beheer in ieder ge val dat u wel degelijk verze kerd bent. Informatie Het nieuwe pcrsoneelscon- tract biedt voor iedere auto bezitter, in dienst van Ahold en haar werkmaatschappijen de mogelijkheid zijn of haar voertuig tegen zeer concur rerende premies en voor waarden te verzekeren. Voor uitgebreide informatie kunt u zich wenden tot de afdeling Verzekeringen op het Hoofdkantoor, kamer 1711, telefoon 075-592902.

Personeelsbladen | 1984 | | pagina 3