Leifo van start 1984 staat in teken van grote veranderingen Ahold boekt hogere omzet Verder in Flitsen Toko breidt op Duinrell horeca- exploitatie uit m mi iti mil in mi in Order entry Oplage: 55.000Personeelsblad Ahold nv41e jaargang no. 5-r MASSAAL GESTEMD BIJ OR VERKIEZINGEN Ac directeur Ed Bezaa nei 1984 n AH-filiaal Kanaleneiland in Utrecht In eerste 15 weken 1984 AKV: een praktijk gerichte cursus 60-plussers over de ATV ptE^BEfe mm n BO Flitsen Het vorig jaar was beslist niet gemakkelijk voor AC Restaurants. De economische recessie heeft een verdere daling van de koopkracht tot gevolg gehad, hetgeen ook binnen de horeca-wereld goed was te voelen. Dus ook bij AC Restaurants. Vervolgens kwam er kritiek ten aanzien van servi ce, kwaliteit en prijsstelling, waardoor AC werd gedwongen een aantal prijzen te verlagen. Boven dien heeft het natte voorjaar en de te warme zo mer het financieel resultaat nog eens extra onder druk gezet. De genoemde problematieken waren voor AC reden een ander beleid uit te stippelen. Ed Bezaan, de nieuwe directeur van AC Restau rants bv, die afkomstig is van APCO, de werkmaat schappij welke inmiddels is overgedragen aan Van Hecke xMCA bv, gaat in op de nieuw ingesla gen weg van AC. Zie pag. 3 De publiciteit rond de OR-verkiezingen heeft fors bijgedragen tot een hoog opkomstper centage. Flitsen was ter plaatse om de eerste in drukken te verslaan. Hoe het allemaal in zijn werk ging, leest u op pagina 7. AKV, dat staat voor Al gemene Kader Vor ming, is één van de ve le cursussen die dooi de afdeling Ahold Op leidingen wordt ver zorgd. Drie cursisten geven op pagina 2 hun mening over deze cur sus. Het mondeling doorge ven van boodschappen leidt in de meeste geval len tot grote misverstan den. Hoe meer schakels hoe vreemder de bood schap kan overkomen. Bij het „order entry "-sys teem is dit probleem on dervangen. Hoe het alle maal werkt, kunt u lezen op pagina 5. Onder de medewerkers van 60 jaar en ouder, die gebruik hebben gemaakt van ATV, de arbeidstijd verkorting op vrijwillige I basis, hield Flitsen een mini-enquête. Uit de vraaggesprekjes blijkt dat de medewerkers die ge bruik hebben gemaakt van de regeling, zowel een aantal positieve als negatieve ervaringen hebben opgedaan. Meer hierover op pagina 4. Op donderdag 15 maart jl. was er koffie en gebak in het kantoor van be drijfsleider Gerard van Heiningen van AH 1030 op het Kanaleneiland in Utrecht. Dit was niet ter ere van het zojuist her stelde plafond van zijn kantoor dat de week daar voor naar beneden kwam, maar vanwege de invoe ring van Leifo (Leiding en Formatieplaatsen) dat de ze dag officieel een feit werd. Hoewel er mét ge mengde gevoelens tegen deze veranderde filialen- organisatie binnen AH wordt aangekeken, werd Leifo in LTtrecht in ieder geval positief ontvangen. Het leek wel 1 januari want verschillende mede werkers schudden elkaar de hand met de opmer king: „Gelukkige Leifo." Een wrang grapje of meende men het werkelijk? Flitsen sprak met enkele Utrechtse AH- ers over de invoering van Leifo. Voor filiaal 1030 was Leifo niet echt nieuw want hier stond in feite de wieg voor deze nieuwe filialenorganisa- tie binnen AH. Bedrijfsleider Gerard van Heiningen: „Wij zijn eigenlijk in 1977 reeds gestart met Leifo. Natuurlijk niet letterlijk, maar in ons fi liaal werd toen de aanzet ge geven. We begonnen met een winkelopzet die totaal anders was dan de toen ge bruikelijke. Deze bestond uit winkeltjes in de winkel waarbij afdelingen werden gecreëerd waarbij bediening werd gekoppeld aan zelfbe diening. Dit betekent voor de medewerkers dat ze naast bedienen bijvoorbeeld ook schappen moesten vullen. Dit bracht meer afwisseling in de werkzaamheden en meer eigen verantwoorde lijkheden voor de medewer kers. Boven een afdeling stond een „verzwaarde" eer ste verkoper die na de invoe ring van Leifo de functie naam „afdelingschef (AC) heeft gekregen." Proeffiliaal Op de vraag waarom juist Utrecht Kanaleneiland in aanmerking kwam om de proef met Leifo te starten, antwoordt de heer Van Hei ningen: „Binnen ons filiaal was voldoende ruimte voor de remodeling die gepaard ging met de proef. Boven dien hadden we hier binnen de AH-organisatie een bij zonder snel groeiende om- Vervolg zie pagina 4 Ahold behaalde over de eerste vijftien we ken van 1984, in verge lijking met de overeen komstige periode in 1983, een stijging van de gecombineerde om zet in guldens van ruim 9%. Koersveran deringen van vreemde valuta hebben onge veer 2% tot deze stij ging bijgedragen. De omzetstijging bedroeg in Nederland 5% en in het buitenland ruim 10%. De enigszins ach terblijvende resultaten in Nederland werden goed gemaakt door de hogere in Amerika. Onvoorziene omstan digheden voorbehou den verwacht de Raad van Bestuur van Ahold een stijging van de winst. Het gebeurt toch maar (pag. 2) Wijziging autoverzeke ring (pag. 3) CORRELATIE (pag. 6) Ahold in de ban van OR-verkiezingen (pag- 7) Personalia (pag. 8) Vrije tijd en 65 (pag. 9) Nieuws van de Werk maatschappijen (pag. 10 en 11) Zo maar... (pag. 12) Op 19 april jl. opende mr. Pieter van Vollenhoven het tropische „Tiki Bad" in Attraktiepark en Camping Duinrell. Het zwembad, dat is voorzien van de twee langste tunnelglijbanen ter wereld (beide 130 m), beschikt over vijf horecapunten. Deze worden geëxploiteerd door Toko Rekreatie Service, die nog meerdere horecavestigingen ex ploiteert op Duinrell. Naar verwachting zullen door deze nieuwe attractie 200.000 tot 300.000 ex tra bezoekers Duinrell jaarlijks gaan bezoeken. Voor Toko zal dit een omzetstijging in horeca op Duinrell van zo'n 15 tot 20% betekenen. Zie pag. 11.

Personeelsbladen | 1984 | | pagina 1