AH-filiaal5578 pagina 12 Flitsen Johanna blijft in de plooi Warmerdam voorstander i an Leifo Albert bad eerst wat moeite Mar greet heeft het prima naar haar zin Alie Wijnands heeft veel zien veranderen Karin vindt werken op zaterdag fijn Wormerveer, één van de grote re van de zeven gemeenten, die 10 jaar geleden werden sa mengevoegd tot Zaanstad. Wormerveer, vanouds een cen trumplaats voor winkelend pu bliek uit omliggende dotpen zoals Wormer, Oost- en West- Knollendam, Westzaan, Zaan dijk Op woensdagen een druk bezoddte markt als extra trek pleister Op nauwelijks honderd meter van het marktplein (op andere dagen vrij parkeerterrein) ligt AH-filiaal 5578. Goed ogend, ruim van opzet, op goede stand. Toch heeft bedrijfsleider Theo Warmerdam zorgen. In enkele jaren is het aantal supermarkten binnen een straal van enkele honderden meters gestegen tot 5, terwijl ook op wat grotere afstand de winkelbezetting fors groeide. „Het is dagelijks een keihard gevecht om klanten te behouden en om nieuwe binnen te krijgen." Ook de medewerkers van deze ZB. één van de grotere binnen de organisatie, vinden de sterk toegenomen concurrentie op z'n zachtst gezegd opmerkelijk. Mevrouw A. Wijnands-Van der Kolk (35), al 10 jaar en dus vanaf de opening, caissière in dit filiaal: „Het is jammer, als je mensen die je jaren in de winkel hebt gehad nu je deur voorbij ziet gaan. Er zijn zelfs mensen die hier de fiets neerzetten en elders gaan kopen. Je beschouwt je zaak na tien jaar toch als een stuk van jezelf." De jongere medewerkers tillen aan de concurrentie wat minder zwaar. ,Je weet nou eenmaal dat de mensen prijsbewuster zijn geworden. En met vijf winkels zo vlak bij elkaar is het logisch, dat je klanten soms naar een ander ziet gaan. Daar staat echter tegenover, dat wij ook weer mensen over de vloer krijgen voor onze aanbiedingen", zegt Johanna Vestering-Smidt (23)- Zij is verkoopster en werkt zes jaar in dit filiaal, de eerste drie jaar als Johanna Vestering-Smidt TIjeo Warmendam en Hannie Dekker zaterdaghulp. Ze voelt zich er best thuis en vindt, dat ze vooral de laatste tijd de kans krijgt zich verder te bekwamen. „Ik heb erg veel gehad aan Klantgericht Denken en Handelen. Ik ontdekte bijvoorbeeld dat ik vriendelijker moest zijn tegen de klant. Daar had ik soms wat moeite mee, zeker als ze zich tegenover mij wat lastig gedroegen. Nu let ik erop ook dan mezelf in de plooi te houden. Johanna en haar man hebben in ieder geval twee dingen gemeen: beiden werken ze bij Ahold Ronald op het hoofdkantoor) en beiden spelen ze trompet in een drumband. Bovendien gaf Johanna zes jaar les aan de miniretten van die band. Bedrijfsleider Warmerdam is een groot voorstander van het uitbreiden van kennis en verantwoordelijkheid van zijn medewerkers. „Zeker in een filiaal als het onze, met negen vaste en 12 part-time-krachten, is het zaak de betrokkenheid met het werk zo groot mogelijk te doen zijn. In de supermarts zijn ze met Leilo al wat verder, maar ik vind het een uitdaging dat ook hier zo gauw mogelijk in praktijk te brengen." Warmerdam heeft 23 AH-jaren achter zich, werkte eerder als sectorchcf in enkele SM's en is sinds oktober bedrijfsleider in Wormerveer. Over de winkel zélf is hij best te spreken. Zeker nu ook de magazijnruimte (na een brand is gemoderniseerd en vergroot. Met de overstap naar de Zaanstreek („men zei dat de mensen hier zo stug zijn. maar dat valt best mee") heeft hij nauwelijks moeite gehad. „Ik heb lang in West-Friesland gewerkt en ook de Zaanse mentaliteit ligt me wel." Albert Twisk had aanvankelijk wel problemen met de wat stugge klanten. ,Als ik gedag zei, zeiden Alie Wijnands Albert Twisk ze niets terug, gewoon omdat ze me nog niet kenden. Maar dat was na twee weken voorbij", vertelt de 34-jarige eerste verkoper, die in Wormen-eer een zieke collega vervangt. Albert noemt zich „een echte Simon-man" (hij werkte daar vanaf '73 en had moeite met de inpassing bij Albert Hcijn. „Het is natuurlijk een gevoelskwestie, maar ik heb er echt problemen mee gehad. Maar nu heb ik het toch ook weer erg naar m'n zin. Albert (al 15 jaar handbal- scheidsrechter en fluitend in de 3e divisie) heeft zichzelf kandidaat gesteld voor de OR-verkiezingen. „Ik interesseer me voor dat werk en eerlijk gezegd stel ik me er veel van voor." Karin Kruyver prijzen en aanbiedingen. Nee, zo'n zaterdag is voor mij beslist geen zware opgave. Anders blijf je toch maar uitslapen of ga je winkelen en geld uitgeven", aldus Karin. Zo denkt ook MEAO'er Margreet Velthuis (19) erover. Vanaf haar 16e helpt ze vrijdagmiddag en zaterdag in het filiaal en vindt het nog steeds „machtig werk". „De sfeer moet je zelf maken en we hebben het hier dan ook prima met elkaar. Ik heb trouwens deze baan via m'n broer, die hier ook heeft gewerkt." Van haar vader heeft ze haar sportieve activiteiten waaronder trimmen. Vader Velthuis (48) heeft al vijf marathons volbracht en heeft ook Margreet voor afstandslopen weten te strikken. „Nog geen marathon, maar ik loop wel elke week een flink aantal kilometers." De dag waarop Flitsen een bezoek bracht aan filiaal 5578 staat niet te boek als de vrolijkste van het jaar. Nadat eerder brand was gesticht in het magazijn was nu de voordeur geforceerd en de hele voorraad rookwaren weggehaald. Theo Warmerdam: .Je kunt er totaal niets aan doen, maar toch ben je even uit je doen." Margreet Velthuis Caissière mevrouw Wijnands heeft in de tien jaar dat ze nu in het filiaal werkt al heel wat zien veranderen. „Vroeger kende ik bijna alle klanten, in ieder geval van gezicht. Ook wist ik de meeste prijzen uit m'n hoofd, nu ken ik er nog hoogstens 70%En hoeveel medewerkers ik al heb zien komen en gaan? Tientallen." Ze gaat elke dag met plezier naar haar werk. „Het lijkt misschien zo onpersoonlijk toe te gaan aan de kassa, maar je ontdekt heel vaak dat de mensen - al is het maar kort - behoefte hebben aan een praatje." Karin Kruyver (22) komt al bijna twee jaar zaterdag van Uitgeest naar Wormerveer Ze heeft het diploma kleuterleidster op zak en is nu bezig met een zogenaamde applicatiecursus om een baan bij het samen te voegen kleuter/ basisonderwijs binnen bereik te brengen. „Ik vind het werken op zaterdag erg fijn en een goede onderbreking van m'n studie. Bovendien heerst hier een gezellige onderlinge sfeer, terwijl je ook aan de klanten kunt mer.'cen dat ze aan me gewend zijn." „Ik vind, dat ik er helemaal bij hoor, ondanks het feit dat ik hier alleen 's zaterdags ben. Als ik 's morgens binnenkom krijg ik al gauw te horen, wat er de afgelopen week is gebeurd en waar ik op moet letten, met

Personeelsbladen | 1984 | | pagina 12