Werkmaatschappijen Toko verwacht grotere omzet in horeca Duinrell CS Groenlo neemt twee schnitzellijnen in gebruik Flitsen pagina 11 Toko Door komst Tiki Bad in Wassenaar SSSS: Centrale Slagerijen Op 19 april jl. werd op Duinrell te Wassenaar door mr. Pieter van Vollenhoven het over dekte tropische golf- slagbad „Tiki Bad" ge opend. Volgens Duin- rell-directeur H.R.J. Graaf van Zuylen van Nijevelt zal deze nieu we attractie die over de langste twee glijbaan tunnels ter wereld be schikt, 200 tot 300.000 extra bezoekers per jaar trekken. In het nieuwe zwembadcom plex exploiteert Toko Rekreatie Service bv een vijftal horecapun- ten. Regiomanager/ controller Leo Nonne- kes verwacht dat de uit breiding van de hore- ca-exploitatie mede zal bijdragen tot een om zetstijging van 15% voor de gehele Toko- horeca-exploitatie op Attraktiepark en Cam ping Duinrell. „Die omzetstijging ""zal niet alleen worden gerealiseerd door onze vijf nieuwe hore- capunten. Gezien de ver wachting dat 200 a 300.000 extra recreanten park en zwembad zullen bezoeken betekent dit dat er ook een omzetstijging zal worden be haald bij de overige horeca- vestigingen die Toko op Duinrell onder zijn beheer heeft. Ik denk dan aan bij voorbeeld de Schaapskooi (Self Service Restaurant, Pan- nekoek-Restaurant) en het Praethuys (restaurant en camping-kantine)." RAINBOW BAR De vijf horecapunten in het Tiki Bad worden gerund door Sjef Duyvekam die te vens bedrijfsleider is van de Schaapskooi. Met veel verve vertelt hij over „zijn" vijf nieuwe verkooppunten. Al lereerst is er op de begane grond de Rainbow Bar en de erbijhorende ligbedden aan het strand. Als het golfslag- bad in werking is rollen de golven als het ware tot aan de ligbedden. Het plafond boven de ligstoelen is voor zien van kunstlover. Onder dit kunstmatig palmendak Bedrijfsleider Sjef Duyvekam, gekleed in Tiki Bad-kostuum, schenkt in de Bikini Cocktail Bar een drankje in voor dor stige badgasten Een detailopname van de twee langste tunnelwater glij banen ter wereld (beide 130 m). Op de achtergrond een gedeelte van het Tiki Bad. waant men zich op exoti sche stranden met een ko baltblauwe zee", zo vertelt de heer Duyvekam. RESTAURETTE Op de begane grond is ook de Restaurette te vinden. De ze is van het Golfslagbad ge scheiden door een glazen wand. Door deze wand kun nen Duinrell-bezoekers een blik werpen op het Tiki Bad. De Restaurette is tevens be doeld om dorstigen te laven die van het, dit jaar gereno veerde buitenbad gebruik maken. De Restaurette be schikt over 25 zitplaatsen en op het buitenterras kunnen 35 gasten plaatsnemen. BIKINI-COCKTAIL BAR Op de eerste verdieping zijn de Bikini-Cocktail Bar. het Self Service Restaurant en de Sauna Bar ingericht. Aan de cocktailbar kan men in badkleding genieten van een exotische cocktail, een bor rel of gewoon frisdrank of bier (19 barkrukken en 30 Op 26 april jl. werden in CS Groenlo twee nieuwe schnitzellijnen in gebruik genomen. De lijnen, die speciaal zijn bedoeld voor het produceren van gepaneerde schnitzels, hebben een totale ca paciteit van 3.000 schnitzels per uur. Ze worden ingezet voor leveranties aan Albert Heijn en AC Restaurants. Alvorens tot de installatie van de beide lijnen kon wor den overgegaan, heeft men in het bestaande complex een verwerkingsruimte ge creëerd met een oppervlakte van 300 m2 en een koelcel van 100 m2. Een eerste prog nose van de kant van AH heeft uitgewezen dat weke lijks acht ton schnitzels zal worden afgenomen. Aange zien een schnitzel het ge middelde gewicht van 130 g heeft, gaat het om ruim 61.500 schnitzels per week. Bij het ter perse gaan van de ze editie Flitsen was nog niet bekend wat AC exact gaat af nemen. STIKSTOFBAND- VRIEZER In de nieuwe verwerkingshal is inmiddels ook een stikstof- bandvriezer geplaatst. Met deze ruim 10 meter lange machine kunnen produkten van -F 2°C. binnen twee mi nuten op 8° C. worden ge bracht. Deze lijn zal worden gebruikt voor het invriezen van shoarmaburgers, rollade- schijven en hamburgers. Johan van Willigen, be drijfsleider van CS Groenlo, verwacht dat - als de hal op volle produktie-sterkte draait - dit werkgelegenheid voor 15 nieuwe medewer kers zal opleveren. Zowel de schnitzellijnen als de stik- stofbandvriezer worden voor het eerst toegepast bin nen de Vers Vlees Groep van Ahold. .plaatsen op het buitenter ras). Links van de Cocktail Bar ligt het Self Service Res taurant waar men voor een hapje terecht kan. Volgens Sjef Duyvenkam ligt het ac cent op „gezond" en zijn de prijzen bijzonder consu ment-vriendelijk. Opvallend aan de menukaart is dat men ook rauw vlees met stok brood, salade en wat sausjes kan bestellen zodat men bij de in het restaurant gelegen lava-grill zelf het vlees kan grillen. SAUNA BAR De Sauna Bar ligt gescheiden van het Tiki Bad en is geheel in Zweeds/Noorse stijl inge richt. Er is dus rijkelijk met Noordeuropees grenenhout gewerkt De bar beschikt over 14 barkrukken, 12 re laxbedden en een dertigtal „luie" zitjes. Het assortiment is geheel gericht op de sau nabezoeker die in de sauna terecht kan in een 90°C. of 100° C.-cabine. Verder is er in de sauna-afdeling een Turks bad, een zonnekanon en op een intiem buiten ge legen binnenplaatsje, een af- koelbassin, PARTY'S Volgens de heer Nonnekes is het Tiki Bad uitermate ge schikt voor het houden van party's. „We hebben alle mo gelijkheden in huis om de gasten een exotisch feest te bieden, compleet met zwemmen in het Tiki Bad." De eerste boekingen voor een dergelijk feest zijn al binnen. TIKI BAD De langste tunnelglijbanen ter wereld hebben beide een lengte van 130 meter met een afglijhoogte van 16 me ter. Verder is er een draaikol- kenbad (met onderwatermu- ziek), een golfslagbad met vier verschillende golftypen, een whirlpool, een buiten bad met luchtbellen, een vrije-val glijbaan en knuffel- wand en een groot strand waar men gratis onder, in het plafond verwerkte, zon- nekanonnen kan zonnen zo lang men wil. Het Tiki Bad kan vooralsnog alleen be zocht worden als men het Duinrell-attraktiepark be zoekt. Kort geleden verhuisde het hoofdkantoor van Alberto van de Westzijde naar de ter reinen van het distributie centrum aan de Vrede weg te Zaandam. Aan de achterzijde van de distributiegebouwen, boven de Alberto-kelder, kregen de medewerkers de beschik king over een volledig gere noveerde ruimte. Donderdag 5 april jl. hadden zij een aantal gasten uitgeno digd om met hen het nieuwe kantoor in te wijden. Vanzelfsprekend gebeurde dat onder het genot van een goed glas wijn. Vooral de Ne derlandse wijn van de Lim burgse Apostelhoeve, die sinds kort ook in het assorti ment van Alberto is opgeno men, kreeg veel aandacht. Veel belangstelling was er ook voor de Spaanse schone die op traditionele wijze de sherryglazen vulde. De foto toont dat Albcrto-directeur R.J. van Solt die kunst nog niet geheel machtig is. Altijd weer goed voor een Albert Hcijn-filiaal dat onder plaatje, de opening van een nieuw filiaal. Ook dit keer. Woensdag 14 maart jl. open de in Enschede, aan de Beek- woudehoek 33. een nieuw leiding staat van bedrijfslei der H. Ruiter. Samen met zijn medewerkers ging hij bij gelegenheid van de opening op de foto. Wij zouden het willen om schrijven als het uitdagen van het lot, het openen van een nieuw filiaal op vrijdag de dertiende. Voor filiaal Houten bleek vrijdag 13 april 1984 als openingsda tum toch geen probleem te zijn. Vandaar dan ook deze foto van BI. T. Raasing en zijn medewerkers op de dag van de opening. Bedrijfsleider E.P. van der Schaar (links op de foto, met baard) van het geheel ver bouwde filiaal 1079 in Rot- terdam-IJsselmonde, be dankt alle medewerkers voor hun formidabele inzet tijdens de maandenlang du rende verbouwing. Uiterst links op de foto de bekende Feyenoord-aanvoerder en Nederlands elftalspcler Ben nie Wijnstekers die op 29 maart jl. de officiële opening verrichtte.

Personeelsbladen | 1984 | | pagina 11