Werkmaatschappijen Albro's rolcontainers operationeel Ostara op HISWA '84 Operatie „Tabasco' Zeist wint AHGV- zaalvoetbal pagina 10 Flitsen Albro Ostara AC Restaurants AHGV Maandag 9 april was voor Albro Bakkerijen te Zwa nenburg een belangrijke dag. Het rolcontainerpro ject, waarop drie jaar was gestudeerd, ging nu in volle omvang van start. Al le 115 door Albro belever- de filialen krijgen voor taan het brood in deze verrijdbare, schap-klare rekken aangevoerd. Ze maken veel sjouwwerk overbodig, besparen tijd en komen de kwaliteit van het brood ten goede. Er is grondig gestudeerd op de container (die zonder problemen zijn plaats in de winkel moest krijgen), het vervoerssysteem (kratten zijn te stapelen en contain ers niet) en op de verlaad ruimte bij Albro. Na een aan tal proeven, eerst met 5 filia len en 40 containers, later met 16 filialen en 200 con tainers. viel vorig jaar het be sluit het project volledig door te zetten. „Voor ons lag het knelpunt bij het vergrote ruimtebe slag. Bij het gebruik van krat ten kon je 300 broden per m2 kwijt en met de contain er 200. Bovendien moesten veau) zijn afsluitbaar en dus droog, tochtvrij en te ver warmen, waardoor de werk omstandigheden aanzienlijk zijn verbeterd. Een nieuwe hal. 100 contain ers. een nieuw systeem. De heer Winkel: „Wij in Zwa nenburg werken er prettig mee, maar ik ben ervan over tuigd dat ook onze service in de winkels erdoor is verbe terd." de containers rechtstreeks vanuit de expeditieruimte in de vrachtauto's kunnen wor den gereden. Een en ander was aanleiding om een nieu we expeditiehal te bouwen", vertelt Albro-dirccteur T. Winkel. Die hal van 900 m2 stond er binnen vier maanden, mede dank zij de steun van de Dienst Technische Projecten Ahold. Trouwens, ook de ei gen VGW-commissie (Veilig heid, Gezondheid en Wel zijn) heeft een duidelijke in breng gehad in de plannen. De vier docks (op laadni- /.wanenburg taakte extra voorzienin- bij de bouw van de I lieu we expcditiehal loodzakelijk. Het terrein waarop de hal moest ko- men lag namelijk liefst i 5,5 m onder het maai- ■eld. Ophogen dus. Dagenlang brachten •rachtauto's hun lading zand tot het gewenste ni- j veau was bereikt. Het is natuurlijk uit te rekenen, 900 m2, 3,5 m ophogen. Voor uw gemak: circa 300 vrachtwagens brach ten in totaal 3-150 m3 zand. Acht jubilarissen op één dag; dat gebeurt niet al te vaak in een vestiging. Maandag 12 maart jl. gebeurde dat echter wel in het Albert Heijn-filiaal aan het Buikslotermeerplein te Amsterdam-Noord. Zes dames en twee heren vier den die dag dat zij 12 V2 jaar geleden, op de openingsdag van dit filiaal, in dienst tra den. Op de foto zes van de acht jubilarissen: v.l.n.r. de dames Bastin, Banen, Van der Broek, Stout en Kap. De heer op deze foto is chef-slager Ruud van de Hazel. Afwezig bij het maken van deze foto waren mevrouw Tieman en de heer Mulderij. Operatie „Tabasco" een toepasselijke naam voor een brandoefe ning. Manager J.V. van Nunspeet van AC Res taurant Stroe, de stu wende kracht achter deze oefening, bedacht op een vakantiereis dat er in een AC Restaurant nog nooit een brand oefening had plaats ge vonden. Hoog tijd dus dat daar wat aan gedaan werd. In overleg met het hoofd van de vrijwillige brandweer, de heer A. van der Zwan, com mandant van vijf brandweer korpsen op de Veluwe, werd Assistent-manager Burgers verzoekt tivee bezoekers bet restaurant zo snel mogelijk te verlaten in verband met brandalarm. besloten operatic „Tabasco" op dinsdag 17 april jl. plaats te laten vinden. Uitgezon derd de twee assistent-ma nagers F. Burgers en D.I1. Wolbers werd niemand van de medewerkers ingelicht. Operatie „Tabasco" moest geheim blijven om het grootst mogelijke verras singseffect te kunnen meten. Van het HK was de heer D. Boot van de Dienst Beveili ging Ahold als waarnemer aanwezig. De heer J.H. van Es uit de Gen. Wittenbcrgka- zemc zorgde voor de „nep- rook". Om precies 21.25 uur werd alarm geslagen. Door de intercom klonk tweemaal het magische „Tabasco". Zonder enige paniek ont ruimden de medewerkers het restaurant. Iedereen wist precies wat hem of haar te doen stond. Gasten werden bij de uitgang opgevangen Ostara heeft dit jaar voor het eerst als standhouder deelgenomen aan de HISWA. Deze watersport- tentoonstelling, die van 16 tot en met 25 maart jl. in de Amsterdamse RAI werd gehouden, mag zich jaarlijks verheugen in een groot aantal bezoekers. Reden voor Ostara om er een stand van 16 m2 te plaatsen. De HISWA is be langrijk voor de vakantie parken De Krabbeplaat (Brielle) en 't Strandheem (Opende, Gr.) omdat deze direct aan het water lig gen en faciliteiten bieden aan watersporters zoals bijvoorbeeld de verhuur van surfjplanken en aan legplaatsen voor zeil- en motorboten. Volgens bedrijfsleider Her man Bruinewoud van De Krabbeplaat in Brielle was er bijzonder veel belangstelling voor de combinatie camping/watersport. „We deelden de vierkleuren Osta ra Vakantiekrant uit en een prijslijstje met een reserve ringsbon. Die bonnen had den we voorzien van een merkteken zodat we, als er reserveringen binnen ko men, direct kunnen zien of de bon afkomstig is van een HISWA-bezoeker. Gezien de resultaten tot dit moment kan ik stellen dat het beslist de moeite waard was aan de HISWA deel te nemen." Op 31 maart en 1 april jl. was Ostara ook aanwezig op de recreatiebeurs REKREAMA in Leeuwarden. Een },sandwich(ivo )man deelt Ostara-folders uit aan twee HISWA-bezoeksters en door middel van een een voudig informatie-bulletin op de hoogte gebracht van de oefening met de medede ling dat de geleden schade uiteraard vergoed zou wor den. Om 21.32 - precies zeven minuten na het alarm, ra zendsnel dus - arriveerde de brandweer van Voorthuizen De brandweer van Voorthui zen Ixid geeft Ixilve maatre gelen genomen. op de plek „des onheils". Drie kwartier later werd het sein „brand meester" gege ven en kon de heer Van Nun speet met zijn medewerkers terugzien op een geslaagde oefening. Zaterdag 24 maart jl. werd voor de derde keer het Albert Heijn Grootverbruik zaal- voetbaltoernooi ge houden, dit keer in Sporthal De Willistee te Wilnis. Aan het toer nooi werd deelgeno men door een achttal teams, alle gevormd uit Ahold-medewer- kers. Naast een team van AHGV namen ook teams deel van Albert Heijn-fïlialen uit Am sterdam, Breukelen, Maarssenbroek, Soest, Voorschoten, Wad- dinxveen en Zeist. Het toernooi, dat werd gespeeld in 2 poules, startte om 19-00 uur. Iedere partij duurde 15 minuten. De uiteindelijk finale, die gespeeld werd tus sen de teams uit Zeist en Maarssenbroek, be gon om 22.20 uur. Na een spannende strijd waarbij straf schoppen de beslis sing moesten brengen, kon J. Veldhuizen van Albert Heijn Grootver bruik de eerste prijs overhandigen aan het team uit Zeist. De uit eindelijke uitslag luid de: 1. Zeist 2. Maarssenbroek 3. Waddinxveen 4. Breukelen 5. Albert Heijn Groot verbruik 6. Amsterdam 7. Voorschoten 8. Soest

Personeelsbladen | 1984 | | pagina 10