MIRO OP HET GOEDE SPOOR „Ik kwam winkelen en werd gelijk aangenomen" I2V2 jaar Miro Jaarverslageditie Flitsen pagina 8 Hedy Roos, medewerkster Soft Goods Miro Vlissingen: Slok op een borrel Financieel resultaat verbeterd Al meer dan 100 witte merken Kengetallen 1983 Miro Aantal vestigingen: 13 hypermarkten Omzet: 876 milj. Aantal medewerkers: 3.567 46,0% mannen 54,0% vrouwen 67,8% part-timers Gemiddelde leeftijd: 28,1 Gemiddeld aantal dienstjaren: 3,8 In 1983 was het 12V2 jaar geleden dat de eerste Miro-hyper- markt werd geopend. Nu zijn er 13, inclusief de twee in 1982 over genomen Famila-be- drijven. Zij bevinden zich in Assen, Beek, Enschede, Heerhugo- waard, Leeuwarden, Maastricht, Nijmegen, Purmerend, Tilburg, Veenendaal, Vlissin- gen, Weert en Zut- phen. Hedy Roos kels, waaronder de Bijen korf, zodat zij bij Miro een mooie combinatie kon vin den van het bedienen van een groot publiek in een ui terst schone winkelomge- viog, zoals dat bij Miro het geval is. Hedy: „Ik heb het hier best naar de zin. Je kunt hier ten minste nog eens lachen." Humor en een ontspannen werksfeer staan dus zeer hoog op haar prioriteitenlijst wanneer het om het sociale klimaat van een organisatie gaat. Niettemin zijn er ook kriti sche kanttekeningen die He dy bij Miro maakt: „We zijn niet overal inzetbaar. Dat kan misschien ook moeilijk, maar ik ervaar het als jam mer dat ik bijvoorbeeld niet méér van de kassa afweet. Je zou ook elders mee moeten kunnen draaien." Wel bleek het mogelijk de winkel eens vanuit een ande re werkhoek te bekijken doordat er na verbouwingen een gewijzigde winkelinde ling was ontstaan. De ver bouwing zelf was overigens „niet zo leuk". Hoe vindt Hedy de onderlin ge verhoudingen tussen de personeelsleden? „Ik kan met het overige per soneel uitstekend uit de voe ten. Wel is het zo dat je bij Soft Goods weinig met de mensen van Food hebt te maken. Die twee zijn duide- Miro kan terugkijken op een succesvol 1983. Het financiële resultaat verbe terde verder als gevolg van een strakke marge- en kostenbeheersing, maar bleef nog wel nega tief. Op basis van deze re sultaten heeft Miro echter het volste vertrouwen om binnen afzienbare tijd uit de rode cijfers te komen. „Dat we zover gekomen zijn, hebben we te dan ken aan de inzet en het enthousiasme van alle medewerkers. Die be trokkenheid ervaar ik als geweldig positief', zo schrijft de heer CA.W.H.M. van den Broek, algemeen direc teur Miro, in het interne jaarverslag. In de afgelopen twee jaar is bij Miro een groot aantal ver anderingen doorgevoerd. In 1984 gaat Miro deze veran deringen verder verfijnen. Na zijn benoeming tot alge meen directeur is de heer Van den Broek begonnen met het bezoeken van alle dertien Miro-hypermarkten, om zodoende persoonlijk de sterke en zwakke onderde len van de organisatie te in ventariseren en nieuwe plan nen voor te bereiden. Met de realisatie van één van deze plannen is Miro eind 1983 al begonnen. Het betreft het General Merchandise pro ject. In het kort gezegd gaat het er bij dit project om, om in 1984 te onderzoeken of er mogelijkheden zijn om door een gewijzigde presentatie, sfeer, kleurstelling, winkel- layout en hoogte van de schappen meer tegemoet te komen aan de wensen van de Miro-klanten. Op 7 februari jl is Miro Purmerend overgegaan op kassa's met een zgn. elektronisch oog: de scanners. Het systeem is gebaseerd op de langzamerhand bekende streepjescode die op de verpakkingen van produkten staat afgebeeld. De belastinginspectie heeft Miro toestemming gegeven om in het Distri butiecentrum Veghel al coholhoudende dranken accijnsvrij op te slaan. Met andere woorden: de hoge belasting op dit gedestil leerd behoeft pas te wor den betaald als de dran ken aan de Miro-filialen worden afgeleverd. Dat scheelt voor de kosten van het houden van voor raad een flinke slok op een borrel. Het zal ongetwijfeld geen gewoonte zijn bij Miro om winkelende dames achter hun karretje weg te trek ken en ze op hetzelfde moment in de Miro-orga- nisatie op te nemen. Toch moet men zich de bin nenkomst van Hedy Roos, eerste medewerkster Soft Goods, in Vlissingen on geveer zo voorstellen. Zij werkt nu 5V2 jaar bij Miro. Voordien heeft Hedy an dere banen gehad. Hoe die sprong naar Miro zich voltrok, omschrijft ze zelf als volgt: „Ik wilde inder daad iets heel anders. Maar ik heb hier niet echt gesolliciteerd. Ik kwam eigenlijk mijn bood schappen halen en toen kon ik gelijk met mijn karretje achterom en de papieren halen." Hedy kwam voor halve da gen in dienst. Na een jaar veranderde dat wegens te vredenheid aan beide zijden in een contract voor hele da gen. In Rotterdam werkte zij ook in verschillende win- Miro heeft het zogenaamde Witte Merken-plan, waarmee in maart 1982 werd begon nen, vorig jaar verder uitge bouwd. Er zijn nu al meer dan 100 „witte" artikelen en mede daardoor kan de leuze „Er kan er maar één de goed koopste zijn" volop van kracht blijven. lijk gescheiden, dat merk je ook in de kantine. Dat komt waarschijnlijk doordat je werkzaamheden anders zijn." Betekent dit dat Hedy toch een probleem signaleert? „Een probleem, nee hoor. Problemen los je op in warm water", zegt ze lachend. Ilse de Vries (Miro Purmerend).

Personeelsbladen | 1984 | | pagina 8