eL FLITSEND DOOR 1984 9 pagina 16 Jaarverslageditie Flitsen Keerzijde van de medaille Druk thee-jaar Toko gaat door met vernieuwingen Verdere uitbreiding aantal arbeids plaatsen verwacht Nog meer huismerken op komst Nieuwe eisen voor vlees en vleeswaren Driejaren plan voor nieuwbouw bij Meester Wijhe Nieuwe functie structuur DCs Persoonlijk computer gebruik Meer aandacht voor laatste fase van carrière Medewerkers zelfbe diening ook in leerlingen stelsel? Meer eenheid in de arbeidsvoor waarden „Dwarse" chauffeur „Proeftuin" in praktijk brengen Dit jaar 32 nieuwe filialen Alberto heeft het in 1983 goed gedaan, maar de di rectie verwacht, dat 1984 een aanzienlijk moeilij ker jaar zal worden. Om dat enerzijds de koop kracht van de consument verder terugloopt en an derzijds zowel de accijns als de BTW omhoog zijn gegaan, waardoor veel dranken duurder zijn ge worden. Toch is Alberto 1984 met goed vertrouwen tege moet gegaan, want een keerzijde van de medaille is natuurlijk dat nóg meer mensen naar een voorde lige, betrouwbare slijter zullen omzien. Het wordt een druk thee- jaar, zo verwacht Marvelo. Daarom is een zevende verpakkingsmachine aan gekocht Ook zal een nieuw werkrooster moe ten worden ingevoerd. Toko wil in 1984 en daarna nog een tiental campingwin kels aan een grondige ver nieuwing onderwerpen. Nieuw te verwerven winkels zullen meteen volgens de Toko '80-formule worden in gericht. Albert Heijn verwacht ook in 1984 en 1985 een ver dere toeneming van het aantal arbeidsplaatsen. In 1983 kwamen er 358 ba nen bij. De succesvolle winkelfor mule van Albert Heijn zal in 1984 en 1985 nog meer worden verfijnd en uitge bouwd. Dit betekent dat ook het aantal huismerken zal worden vergroot. De afdeling Kwaliteitszaken van de Vers Vlees Groep heeft het druk met het nieu we Vlees- en Vleeswarenbe- sluit dat waarschijnlijk in 1984 van kracht wordt. Er zullen dan nieuwe eisen worden gesteld, onder meer op het gebied van naamge ving en samenstelling van de produkten. Dat kan heel wat noodzakelijke aanpassingen met zich brengen. De afde ling Kwaliteitszaken heeft nieuwe controlelijsten voor de filialen ontwikkeld, waar mee in 1984 gewerkt gaat worden. Ahold is altijd in beweging, dat zal zeer zeker ook voor 1984 gelden. Plannen genoeg in elk geval. Flitsen zocht in de diverse interne jaarverslagen naar een aantal van die plannen, die - zij het na tuurlijk nog onvolledig - met elkaar een aardig beeld geven van wat er binnen Ahold in 1984 alle maal te gebeuren staat. U vindt ze op deze pagina. Dit jaar wordt bij Meester Wijhe een belangrijke aanzet gegeven voor een nieuwbouwplan voor de komende drie jaren. In 1984 wordt begonnen met de bouw van een nieuw koelmagazijn voor vacüum vleeswaren e.d. op het grasveld achter de „villa". Het huidige koel magazijn wordt dan inge richt als standaardisatie- en afweegcentrum. In 1985 komt er een nieu we worstmakerij en in 1986 wordt een geheel nieuwe kokerij/rokerij gebouwd voor enkelvou dige produkten zoals hammen, rosbief, frican deaus enz. Maar dat is niet alles. Naast dit nieuwbouwplan zal in 1984 ook nog de ou de blikzolder worden ver bouwd tot laboratorium en kantoor en zal er een waterzuiveringsinstallatie komen. Bovendien komt er onder meer een nieu we leverworstlijn en wor den de waslijnen verbe terd, evenals de zouterij. Mogelijk krijgt het bedrijf ook nog een nieuwe toe gangsweg vanaf de dijk. mee (moeten) raken. In 1984 zullen ook de mede werkers van de distributie centra cursussen volgen om met de computer te kunnen werken. In 1982 werd de mede werkers van de distribu tiecentra toegezegd dat er een nieuwe functiestruc- tuur met bijbehorend loonsysteem zou komen. Vorig jaar hebben de be trokken vakbonden daar over voorstellen ontvan gen. Als er overeenstem ming met vakbonden en ondernemingsraad kan worden bereikt, zal de nieuwe structuur in 1984 worden ingevoerd. om zo hun wensen op dit terrein te vernemen. Op ba sis van opgedane ervaringen zal een en ander worden uit gebreid naar andere functie groepen. In een later sta dium kunnen dan eventueel maatregelen worden geno men. Voor bepaalde groepen werknemers (op administra ties bijvoorbeeldis de com puter al lang geen „vreemd ding" meer. In de toekomst echter zullen steeds meer werknemers er vertrouwd De laatste jaren is meer en meer het inzicht ontstaan dat goed personeelbeleid zich (onder meer) niet al leen moet bezighouden met carrière-opbouw - via oplei dingsprogramma's bijvoor beeld - maar ook met carriè re-afbouw. Sommige functies zijn - gezien de verantwoor delijkheden - uitermate „slo pend" en de nadelen daarvan komen meestal op oudere leeftijd tot uiting. En het is heel normaal als je het dan een beetje „kalmer aan" wilt doen. Na enkele voorlopige bijeen komsten zal in 1984 gestart worden met vergaderingen voor oudere bedrijfsleiders De leiding van AC Restau rants wil met de Stichting Vakopleiding Horeca (SVH) bekijken in hoever re ook medewerkers van de zelfbedieningsafdelin gen in het leerlingenstel sel van de SVH kunnen worden opgenomen. Er komt alvast een proefcur- sus in samenwerking met de Stichting. Dit jaar zal bekeken worden of er een grotere eenheid tot stand kan komen in de zeer uiteenlopende arbeidsvoor waarden binnen AC Restau rants. Dat gebeurt in het ka der van een lange termijn plan voor de ontwikkelingen op het totale gebied van de arbeidsvoorwaarden. Wel licht komt er te zijner tijd dan ook een geautomatiseer de controle op de toepassing van de nieuwe arbeidsvoor waarden. In de magazijnen van AH Grootverbruik wordt dit jaar een proef genomen met een heftruck waarop de chauffeur „dwars" zit. De heftruckchauffeurs brengen veel van hun tijd door in gedraaide hou ding omdat zij ook vaak achteruit moeten rijden. Misschien kan de „dwar se" chauffeurszetel de daaraan verbonden be zwaren in belangrijke ma te opheffen. Voor AC Restaurants zal 1984 voor een heel belang rijk deel in het teken staan van het realiseren der plan nen die in de „proeftuin" te Zevenaar zijn uitgedokterd. Het spreekt vanzelf, dat cur sussen en trainingen op de werkplek daarbij een grote rol zullen spelen. De directie van Albert Heijn heeft het plan om dit jaar 32 nieuwe filialen te openen: 17 supermarts (waarvan de helft jeugdfi- liaal wordt), 1 ABC (in Nieuwegein bij Utrecht) en 14 franchise-winkels. De laatste vooral in de drie noordelijke provin cies.

Personeelsbladen | 1984 | | pagina 16